Eyeliner nasıl çekilmeli?

Kadınlar en çok göz makyajı yaparken vakit kaybeder. Özellikle nasıl eyeliner sürüldüğünü bilmeyen kadınların işi bir hayli zor!

 

Podyumlardaki vamp kadınlar gibi olmak, kedi gözü makyajıyla seksi bakışlara kavuşmak ya da yalnızca göz makyajınıza çekicilik katacak küçük bir kuyruk çizmek istiyorsunuz. O halde eyelinerı doğru kullanabilmek için size işinizi kolaylaştıracak birkaç ipucu sunalım.

 

Öncelikle makyajınızın dağılmaması için göz kapaklarınıza primer uygulamanızı öneririz.

 

Göz kapaklarınıza süreceğiniz kapatıcı da göz kapaklarınızı pürüzsüz hale getirecektir.

 

Cildinizin  primeri ve kapatıcıyı emmesi için bir süre bekledikten sonra makyajınıza başlayabilirsiniz.

 

Eyeliner sürerken çizgi çekmeye göz kapağınızın ortasından başlayın ve göz ucunuza kadar çekin. Göz pınarınıza doğru olan kısmı sonradan birleştirin.

 

Eyelinerı aşşağı doğru sürmemekte fayda var. Açılı bir şekilde yukarı doğru sürmelisiniz. Kirpik hizası boyunca sürülen kalın eyeliner göz kapaklarını malesef düşük gösterir.

 

Bir türlü düzgün bir çizgi çekemiyor ya da elleriniz titriyorsa, kirpik diplerine aralıklı noktalar yapıp sonra bir çizgi oluşturabilirsiniz.

 

Eyeliner çekmek için aslında birkaç ürün seçeneğiniz var; likit eyeliner, dipliner,  jel eyeliner ve kalem eyeliner…

 

Likit eyeliner

İnce uçlu fırçası olan likit eyeliner kirpik diplerinde istenilen inceliği yakalamak için iyi bir seçim.DiplinerLikit eyeliner ile nerdeyse aynı diyebiliriz, sadece daha kısadır ve fırça ucu keçeli kalemi anımsatır.

 

Jel eyeliner

Eyeliner fırçasını jele kendiniz batırıp, ölçüyü kendiniz ayarladığınız için birçok kişiye göre sürümü daha kolay olan jel eyeliner yoğun görünümüyle de daha kalıcı.

 

Kalem eyeliner

Göz kapağına kalem çekmekte ustalaşmış kişiler, kalem formundaki eyelinerları mükemmel kullanabiliyor.

 Yorum Gönder

Etiketleri :