gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

ßeLeN'den kolay cappuccino..

Konu, 'İçki - İçecekler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

cappuccino yapımı Sizlere kendi icatım olan bir kahve türünden bahsetmek istiyorum .. [​IMG]
    Aslında bu kahve cappuccino diye adlandırılan ve kahve makinası ile yapılan bu kahvenin elde kolay yapımı ve istenildiği taktirde aroma ile zenginleştirilmiş hali :)

Bir fincan içinde 1 tatlı kaşığı gold sade kahvenin( cekırdeklı olcak ) içine isteğe göre kesme şeker ilave edin( not: kesme şeker kahvenin köpürmesinde ve son damlasına kadar köpüklü kalmasına yarar)ve 1 tatlı kaşıgı kadar sıcak kaynatılmış süt ile iyice çırpın. Kahve iyice kıvama gelince kalan sütü içine ilave edin ve damla çikolata varsa( tamda aroma bu kısımda ilave edilir tabi isteğe bağlı) içine atarak tat verebilirisiniz.

İnanın bana misafiriniz için hem çok pratik hemde harkulade olacak melişlerim..
    buda ßeLeN' den ufak bir tarifti..

Young bride bunu beğendi.
  2. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Hımmm güzel gözüküyo hayatım erindim sen yapta ikram et bana :tik:bende kurabiyeleride ben yaparım

3. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler canım ilk fırsatta deniyecem

4. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    denemek lazım sağol belencim

5. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Tamam canlaım benim o kahve benim iki dakkamı alamz ama o kurabıyeler senin baya bir dakkanı alcak gibi tatlım..
    Ben artık eve gelen misafire direk bu kahveden yapıyorum ilkleri tutturamıyordum bazen ama artık elim alışmış ya süper güzel yapıyorum ay ellerime sağlık ayol..

6. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

Oyy oyy benim kardeşliğim pekte hamaratmış.. kendi tarifleri de varmışş maşallah kuzuma ... emininm çok lezzetlidir...

7. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113
    e yapta içek o zaman zahmet olmazsa hahaha

ßeLeN'den kolay cappuccino.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cappuccino

Cappuccino

Malzemeler 2 su bardağı süt 4 çay kaşığı rendelenmiş sütlü çikolata 4 çay kaşığı tozşeker 2 çay kaşığı granül kahve Yarım su bardağı kremşanti Tarçın Yapilis Tarifi Sütü küçük bir tencerede ısıtın. Rendelenmiş çikolata ve granül kahveyi ekleyip eriyene kadar karıştırın. Karışımı 4 cappuccino fincanına paylaştırın. Kremşantiyi üzerlerine ekleyip tarçın serpiştirin. Hemen servis yapın. Afiyet...
  2. nefis Cappuccino tarifi

nefis Cappuccino tarifi

süt nasıl köpürtülür cappucino nasıl yapılır cappuccino yapılır cappuccino yapımı kapiçino cappuccino ya oldum olası bayılırım bazen canım çekince kendim yaparım azcık kahve şeker i fincanın dibinde sürekli karıştırarak köpürtülür sonra sütü eklenir dayımın eşi öğretmişti # 2 su bardağı süt # 4 çay kaşığı rendelenmiş sütlü çikolata # 4 çay kaşığı tozşeker # 2 çay kaşığı granül kahve #...
  3. ßeLeN'den Çizmeler.

ßeLeN'den Çizmeler.

çizme modelleri çizme çizmeler bayan bayan modelleri Kışlık bayan çizme modelleri gün geçtikçe daha çok değişiyor ve dahada mükemmel değişik çizme modelleri üretiliyor melişler ,aynı zamanda ise hanımlara da tercih şansı artıyor. 2011-2012 yeni sezon tren ayakkabı koleksiyonundan, çok şık bayan çizme modellerinden gönlünüzce tercih yapabileceğiniz bayan çizme çeşitleini sizler için seçtik...
  4. ßeLeN'in Nişan'dan..

ßeLeN'in Nişan'dan..

Biliyorsunuz Meleklerim Ayın 20 si benim için çok özeldi çünküüüü... Nişanlandım:) Sizlerle paylaşmak istediğim bir kaç şey var .. Bu nişan Çiçeğim.. Buda söz çiçeğimdi :) Nişan sandığım ; Terliklerim en kokoşundan küççük makyaj sandığımla beraber.. aaaa unutmadan nişan elbisem narçiçeği pembeydi.. bakın o kumaştan istedim ve ne yaptım :) Tamamen benim fikrim :) Maksat iğneler...
  5. ßeLeN'in Kaleminden..

ßeLeN'in Kaleminden..

güzel yazılar, sözler,üzgün sözler, istek mektubu hakkında yazılar burada Öylesine yazmıştım bir ara pc de dolaşırken çıktı karşıma paylaşmak geldi içimden; Benimkisi bir istek mektubu hayattan ..! Dileklerim , isteklerim , sahip olmak istediklerim vs .Neden degerini bilemeyiz ki yasamın , elimizdeyken herseyin degerini, neden kaybedilince anlasılıyor önemi ...Yada niye ozaman daha iyi...

Sayfayı Paylaş