gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

ßeLeN'in Kakaolu-Cevizli Kek Tarifi

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

cevizli kakaolu kek, tarifi, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, pişirme yöntemlerini bulaqbilirsiniz

Hanımlar Dün kocişime kakaolu cevizli kek yapıverdim :) Yarısınıda akşam yedik :) Ben yaptım diye demiyorum ama güzel olmuştu.

Hemde aklımda kalan kafama göre bir tarifle:):)

MALZEMELERİM

1,5 su bardağı kadar şeker
    12 tahta kepçe ile un
    1 su bardağı sıvı yağ
    Yarım su bardağı süt
    Yarım su bardağı
    2 yumurta
    1 Ufak paket vanilya
    1 Ufak paket kabartma tozu
    2 Çorba kaşıgı kakao
    Çok ceviz ( gözüm doyana kadar )

veeee veee en önemlisi bir tutam sevgi koymak lazım içine bunu hiç unutmamak lazım.

YAPILIŞ ŞEKLİ

Aldım mikseri elime yumurtayı, şekeri, vanilya, kabartma tozu ve yağı attım içine mikserle karıştırdım. Sonra cevizi ilave ettim. Bir kısmını ayırdım yarısını Kakaolu yarısını kakaosuz yaptım.Koydum kalıba. Önceden ısıtılmış fırınımada saldım.

Sonra Afiyetle Yedik onii :D:D

ßeLeN'in Kakaolu-Cevizli Kek Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kakaolu ve elmalı kek!

kakaolu ve elmalı kek!

yumurtasız kek tarifi yumurtasız kek yumurtasiz tatlilar elmalı kakaolu elmalı Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardag?ı s¸eker 1 su bardag?ı süt 1 su bardag?ı sıvıyag? 3 su bardag?ı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 adet elma 1 çay bardag?ı ceviz 1 çay bardag?ı üzüm 1 tatlı kas¸ıg?ı tarçın 2 corba kas¸ıg?ı kakao Yapılıs¸ı: Yumurtaları s¸ekerle boza kıv----- gelesiye kadar çırpın....
  2. Kakaolu kek

Kakaolu kek

kakolu pastalar yoğurtlu kakaolu kek kalıpta kakaolu kek yoğurtlu tarifi Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardağı sıvı yağ 2 su bardağı şeker 6-7 yemek kaşığı yoğurt(yoğurt yoksa 1 ufak şişe soda) 1 paket kakao 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu alabildiği kadar un Yapılışı: yumurtaları,sıvıyağı,şekeri derin bir kaba koyup şeker eriyene kadar çırpın.Daha sonra yoğurdu yada sodayı ve kakaoyu...
  3. Kolay Cevizli Kek Tarifi

Kolay Cevizli Kek Tarifi

Kolay Cevizli Kek Tarifi istiyorum sizden cevizli pasta ve tatlılara bAYILIYORUM keki de çok seviyorum o yüzden iki sevdiğim şeyi birleştirmek istiyor ve sizden Kolay Cevizli Kek Tarifini yazmanızı rica ediyorum :)
  4. Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Resimli Cevizli Rulo Kek Tarifi Cevizli Rulo Kek Nasıl Yapılır Ceviz sever misiniz bilmiyorum ama cevizin faydaları hakkında bilgi edinirseniz, eminim siz de benim gibi cevizi seversiniz :) Sevgili Melek'lerim, bu yazımızda sizlere cevizli rulo kek tarifi sunuyor ve ilgili olupta cevizli rulo kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı da bu sayfamıza davet ediyorum. Cevizli Rulo...
  5. Elmalı Cevizli Kek Tarifi

Elmalı Cevizli Kek Tarifi

Elmalı kurabiyeye bayılan ama kek yumuşaklığından da vazgeçemeyenler için harika bir tarif. Arkadaşlarınızla ya da ev halkı ile bir fincan çayınıza ya da bir fincan kahvenize eşlik edecek harika bir lezzet. Kekiniz pişerken elma ve tarçının o baş döndürücü kokusu evin her tarafını saracak. Bu lezzetten kendinizi ve ailenizi mahrum bırakmayın… Elmalı Cevizli Kek İçin Malzemeler: 4 adet...

Sayfayı Paylaş