gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

‘Allah üzerine’ yemin kalkıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

TBMM Adalet Komisyonu’nda görüşülen ve yargılamanın doğru, hızlı ve etkin yürütülmesini sağlamak üzere hazırlanan Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısı, yargılamada “Allah üzerine” yemini kaldırıyor. Tasarı, “Bütün inançlarım üzerine” düzenlemesini getiriyor
    Komisyon, 458 maddelik tasarının dün görüştüğü 66 maddesinden 60’ını kabul etti. Altısı daha sonra görüşülmek üzere bırakıldı. Kabul edilen maddelere göre, ispat hakkı, taraflar bakımından bir yük olmanın ötesinde, aynı zamanda kanuni bir hak olacak. Hukuka aykırı olarak elde edilen deliller, mahkeme tarafından olayın ispatında dikkate alınmayacak. İspat yükü, bir olayla ilgili hukuki sonuçtan kendi lehine hak çıkaran tarafa ait olacak.

2. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ‘Allah üzerine’ yemin kalkıyor
    bence böyle daha iyidir..çünkü allah üzerine yemin edince görevlerini çok mu yerine getiriyorlar..daha fazla günaha giriyorlar bence kendi düşüncem...

‘Allah üzerine’ yemin kalkıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türk Tarihi Üzerindeki Karanlıklar Kalkıyor

Türk Tarihi Üzerindeki Karanlıklar Kalkıyor

Dünyanın yeniden şekillendirilmeye çalışıldığı şu yıllarda, milletlerin layık oldukları yerde olabilmeleri için, öncelikle layık oldukları yeri bilmeleri gerekir. Bunu yaparken de başvuracakları en önemli kaynak tarihtir. Ama doğru tarih. Başkalarının bize yakıştırdığı ve bizim de hazırcılıkla sahiplendiğimiz değil, ilmi verilerin ve tarihi buluntuların bizi getirdiği en son noktada yer alan...
  2. Heroes//yeni sezon üzerine birkaç tüyo...

Heroes//yeni sezon üzerine birkaç tüyo...

“Sıradışı yeteneklere sahip sıradan insanlar”dan oluşan kahramanlarımız geçen sezon bir yandan New York’u yerle bir edecek bir patlamayı önlemeye, bir yandan da özel güçlere sahip kişileri avlayan Sylar’ı durdurmaya çalışmıştı. Sezon finali birçok soruyu cevaplamakla birlikte, kafalarda özellikle karakterlerin geleceğine dair birçok yeni soru işareti yaratmıştı. Heroes yaratıcısı Tim Kring,...
  3. Allahım !

Allahım !

. BANA ÖYLE BİR GÖNÜL VER Kİ: Bir kuruluşun tepe noktasında yetkili olsam bile, bunu asla başka şekilde kullanmamalıyım. Günlük yaşamda "ben" yerine, daha çok "sen" sözcüğünü kullanabileyim... BANA ÖYLE BİR SEVGİ VER Kİ: Sonsuz bir hazine gibi bitmesin, çoğalsın daha da sevdikçe, doldursun sarsın çevremi. Hatta düşmanlarımı da sevebileyim... BANA...
  4. Sigara Paketi Üzerine Yazılacak Yeni Yazılar

Sigara Paketi Üzerine Yazılacak Yeni Yazılar

Seni zehirliyoruz, paranla rezil ediyoruz hahayt enayi... İsmet abiii, gel de enayi gör, gel gel! -Dikkat, iflahınızı keser! - Sigara ömrü kısaltır, arkanda ayı var! - Bi kere o eli indir! - N’oLdu, başın göğe mi erdi? - Baban geliyo Looo! - Ateşle yaklaşmayın! - Sigara ömrü makul bir süreye indirger. - Ben kaç pakettir kime diyorum ‘İçme, zararlı!’ diye, aloo? - Önce ayak...
  5. KPSS Kalkıyor! Yeni Sistem Nasıl İşleyecek?

KPSS Kalkıyor! Yeni Sistem Nasıl İşleyecek?

kpss kalktı mı, kpss kalkıyor mu, kpss 2014 Sevgili melekler, memur olmak isteyenlerin önlkerindeki zorlu engel KPSS kalkıyor. Hükümet, son Bakanlar Kurulu toplantısında kamuda çalışmak isteyenler ve ilk kez başlayacaklar için oldukça önemli olan bir konuyu masaya yatırdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamuda ilk kez atanacaklarla ilgili yönetmelik değişikliği konusunda...

Sayfayı Paylaş