gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

‘Eğitimle İşleri Yok Dağa Çıksınlar!’

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

Atatürk’ün Hayatı’ konulu ödevi eksik yaptıkları için 3 yatılı okul öğrencisi öğretmenleri tarafından dövüldü Muş’un Bulanık İlçesi’nde bulunan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğretmenlerinden F.S.’nin, 3 öğrencisini “Atatürk’ün hayatı” konulu ödevi eksik yaptıkları için feci şekilde dövdüğü iddia edildi. Öğrenci velileri suç duyurusunda bulundu.

Mardin’in Derik İlçesi’nde Milli Güvenlik Dersi öğretmeni B.K.’nin derste öğrencilere “Daha dün iki teröristin işini hallettim. Siz dağa çıkın sizin işinizi de halledeyim” demesi ile başlayan olayın yankıları sürerken, benzer bir iddia Muş’un Bulanık İlçesi’nden geldi. İddiaya göre, Bulanık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda görev yapan F.S., öğrencilerden Atatürk’ün hayatını konu alan ödev hazırlamalarını istedi. Ödevlerini eksik yaptıkları gerekçesiyle D.Ç. (9), M.Ç. (10) ve M.Ç. (9) isimli üç öğrenci, ders öğretmeni F.S.,tarafından feci şekilde dövüldü. Çocukların darp edildiğine dair hastaneden rapor alan aileler, öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu.

‘Öcalan’ın hayatını verseydim yaparlardı...’

Ödevlerinin eksik yapmalarından dolayı öğretmenin kendilerini tahtaya çıkararak dövdüğünü belirten öğrenciler yaşananları şöyle anlattı: “Öğretmenimiz bize iki gün önce Atatürk’ün hayatını ödev olarak verdi. Bizde ödevimizi eksik yaptık. Sonra öğretmen bizi tahtaya çıkardı ve dövmeye başladı. Elimize o kadar vurdu ki ellerimiz şişmeye başladı. Sürekli bize, ‘Siz neden Atatürk’ün hayatını bilmiyorsunuz. Çünkü sevmiyorsunuz. Eğer Abdullah Öcalan’ın hayatını verseydim hepiniz yapardınız’ diyordu. Bizde sonra ailemize söyledik. Gelip bizi hastaneye götürdüler. Artık okula gitmek istemiyoruz. Daha önceden de defalarca dayak yedik.”

‘Eğitimle işleri yok dağa çıksınlar!’

Dayak yediği iddia edilen 9 yaşındaki M.Ç.’nin annesi Narinciye Ç., “F. öğretmen PKK ile çıkan çatışmada yaşamını yitiren babasının intikamını çocuklardan alıyor. Biz çocuklarımızı okula intikam alsın diye göndermiyoruz. Bunu asla kabul etmeyeceğiz. Zaten rapor alarak suç duyurusunda bulunduk. Bundan sonrada bu olayın takipçisi olacağız. Görüşmeye gittiğimiz de bile bize özür dilemek yerine ‘Çocuklarınızın eğitimle işi yok dağa çıksınlar’ dedi. Bu öğretmen eğitim için değil Kürtlerden intikam almak için bölgeye gelmiş” diye konuştu. Konuyla ilgili görüştüğümüz Bulanık Milli Eğitim Müdürü Metin Al, olaydan bilgisini olmadığını belirtirken, Okul Müdürü Resul Bulut ise, olayla ilgili olarak idari soruşturma başlattıklarını söyledi.

Soyadını üç kez değiştirmiş
    2007-2008 eğitim ve öğretim yılında Bulanık’a atanan sınıf öğretmeni F.S.’nin şu ana kadar soyadını Türk, Bayrak ve en son S. olarak değiştirdiği ve babasının PKK ile çıkan bir çatışmada yaşamını yitirdiği öğrenildi.

‘Eğitimle İşleri Yok Dağa Çıksınlar!’ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İş Çok Vakit Yok

İş Çok Vakit Yok

İŞ ÇOK, YAŞAMAYA VAKİT YOK! Hayatta belki birçok yol var; yürümekle aşınmayan, daha az seçilen ya da hiç bilinmeyen. Ama genel olarak bu yollar iki rotada buluşuyor. Ya dengeli bir yaşam seçip terazimizi elden bırakmayacağız ya da iniş çıkışlarla uçlarda olacağız. Kimimiz bu dengeyi hayatın her alanında yakalamaya çalışıyoruz. Denge bizi ayakta tutuyor çoğu zaman. Vücudun kimyasal...
  2. Türkiyedeki Eğitilebilir İş Eğitim Okulları

Türkiyedeki Eğitilebilir İş Eğitim Okulları

hazar iş okulu elazığ hazar iş okulu Türkiyedeki Eğitilebilir İş Eğitim Okulları Eğitilebilir Zihinsel Engelliler(İş Okulu-Meslek Lisesi) : ADANA - SEYHAN - Niyazi Ekerbiçer Mesleki Eğitim Merkezi AMASYA - MERKEZ - Osman Yıldırım İş Okulu ANKARA - KEÇİÖREN - Başkent Mesleki Eğitim Merkezi – Keçiören ANKARA - MAMAK - Hurin Yavuzalp İş Okulu ANKARA-YENİMAHALLE - Milli Piyango...
  3. Yoksun İşte

Yoksun İşte

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. YOKSUN işte

YOKSUN işte

Yoksun işte, yokluğunun ortasında yaşarken Aslında aklımda var olan bir tek sensin Kalbimde kabul ediyor varlığını ama Her şeyim var bir sen yoksun anla Yoksun işte, bütün güzel olan ne varsa Var olduğunu iddia ediyor Gözlerim uzun uzadı ya boşluklarda seni ararken Sen bir yağmur tanesi oluyorsun Ayaz gecelerde gecemin üstüne yağıyorsun Bir çiğ tazeliğinde olduğunu biliyorum Aklım...

Sayfayı Paylaş