gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

’Gizli maden belgeleri yabancıya satıldı’ kuşkusu

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

MTA’ya yönelik "Kazı" operasyonunu yürüten polis, Türkiye’nin maden rezervlerini gösteren "gizli" belgelerin, yabancı şirketlere satılıp satılmadığı araştırıyor. Ankara organize polisinin MTA ve Maden İşleri Genel Müdürlüğü’ne düzenlediği operasyonda dün beş işadamını daha gözaltına aldı. İlk gün gözaltına alınan 19 kişi arasında yer alan MTA Maden Analizleri ve Teknoloji Daire Başkanı Duran Serdar K., sorgusunda hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Ruhsat işlemlerinin yasalara uygun yapıldığını söyleyen Duran Serdar K., hiçbir firmaya köstebeklik yapmadığını söyledi. 24 zanlı dün sabah saatlerinde Keçiören Adli Tıp Kurumu’nda sağlık muayenesinden geçirildi.

GİZLİ BELGELER: Operasyonda, maden rezervleri açısından çok gizli bazı bilgi, belge ve haritaların, kurum arşivinde yer alması gerekirken, işadamlarında yakalanması olaya başka bir boyut kazandırdı. Türkiye’nin maden rezervlerini gösteren belgelerin uluslararası şirketlere satılıp satılmadığı da araştırılıyor. Bürokratların akrabaları adına kurulan şirketlere verilen maden ruhsatlarından bazılarının Enver Ören’in sahibi olduğu İhlas Holding’e bağlı İhlas Madencilik’e satıldığı ileri sürüldü. Müfettişlerin yaptığı incelemelerde, 100’ün üzerinde maden sahasının ruhsatlandırılmasında yolsuzluk yapıldığı belirlendi.

AKRABA ŞİRKETLERİNE: Polisin belirlemelerine göre zanlılar, şöyle çalışıyordu: Değerli yeni maden sahası bulunduğunda, cevher oranı yüzde 40’ın altında gösterilerek, değerinin düşmesi sağlanıyor. Binlerce dönümlük maden sahasının işletme ruhsatı ardından küçük bir ücret karşılığı zanlıların yakınlarının üzerine kurulu olan Yerküre Madencilik şirketine tescil ediliyor. Daha sonra bu şirketler, işletme ruhsatını üçüncü şirketlere astronomik rakamlarla satıyor. Akraba şirketlerinin dışında, 6 anlaşmalı şirkete de menfaat karşılığı ruhsat verildiği ileri sürülüyor.

Hürriyet

’Gizli maden belgeleri yabancıya satıldı’ kuşkusu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Belge

Belge

Resmi belge görmek, bir arkadaşın ya da ailede birinin evlenmesine, ya da tapuyla ilgili işiniz olacağına işarettir.Okuldan belge verilmesi, hiçbir zaman uğraştığınız işlerin yolunda gitmeyeceğine ve her alanda başarısız olacağınıza işarettir. Resmi belge görmek, bir arkadaşın ya da ailede birinin evlenmesine, ya da tapuyla ilgili işiniz olacağına işarettir.Okuldan belge verilmesi, hiçbir...
  2. Devlette gizli belge paniği

Devlette gizli belge paniği

Türkiye yaklaşık 6 aydır “gizli belge” savaşlarına sahne oluyor. Kozmik bilgilerin bile havada uçuşması bazı kurumlarda paniğe yol açıyor. Gizli kalması gereken bilgiler hatta komutanların şahsi sağlık raporları internette yayınlanıyor. Devletin en gizli kalması gereken bilgileri, belgeleri, komutanların şahsi sağlık raporları bile internete düşüyor. Kuzey Irak’a yönelik kara...
  3. İngiliz Gizli Belgesinde Atatürk

İngiliz Gizli Belgesinde Atatürk

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünden 15 gün sonra dönemin İngiltere Büyükelçisi Percy Loraine'in Londra'ya özel bir kuryeyle gönderdiği ve üzerine "40 Yıl Boyunca Açıklanmayacak" damgası vurulan mektubun tam metnidir. (Bu kripto metni ilk kez 10 Kasım 1997 tarihinde Kuvay-ı Medya tarafından kamuoyunun bilgisine sunulmuştur...) GİZLİ... Telgraf...
  4. Eşi bulunmaz bir gizli maden olmuşum..Eşi bulunmaz bir deniz olmuşum ben ...

Eşi bulunmaz bir gizli maden olmuşum..Eşi bulunmaz bir deniz olmuşum ben ...

gizli hikayeler Olduğum gibi kim görebilir beni Ne rengim var benim, ne nişanım Benim de bildiğim sırlar var diyeceksin ama Hem o sırlarım ben, hem de o sırları saklayanım Bu gönül ne vakit durulacak bilmem Ama şu anda hiç kımıldamadan duran da benim Yürüyüp giden de ben Ben bir denizim, kendi varlığı içinde taşan Uçsuz bucaksız, alabildiğine geniş, kıyısız, hür bir deniz İki dünya da yok...
  5. Yabancı

Yabancı

Birazda şiir meleklerim.

Sayfayı Paylaş