“Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
“Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır

“Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” söylemini bir tarafa bırakalım. Hiç inandırıcı değil zira. Gözüme mi inanayım yoksa bu avutucu, kandırıkçı söze mi? Geçiniz Allah aşkına…

Basbayağı da vardır çirkin kadın. Çirkindir işte, ötesi yok!

Bir anlık insani duygularıma kapılıp “çirkin” diye geçirsem içimden, Allah’ın gücüne gitmesin, ne de olsa O yarattı der, ardından da “tövbe tövbe” diye sayıklanırım, kızarım kendime. Ama ben de insanım azizim; bu kadar tutabiliyorum içimde…

Hani bu kadınlar aralarında bir türlü anlaşamaz ya, iş yerini birbirlerine dar ederler, erkekler de bunu anlayamaz ya, işte tüm bu sorunların kökeninde yatan çirkin kadınların kompleksleridir. Yüzlerinin çirkinliği mi sızmıştır ruhlarına, yoksa ruhlarının kötülüğü mü vurmuştur yüzlerine, bilemem, ama ortada tek ya da büyük ihtimalle iki yönlü bir çirkinlik olduğu kesin.

İşbu çirkin kadınlar, kendilerinden üstün gördükleri hemcinslerini psikolojik olarak hırpalayarak, onların iyi taraflarını gördükçe çıldırdıkları için o iyi tarafları yokmuş gibi farz ederek, kendilerini buna inandırarak geçirirler vakitlerini.

· Güzel kadınlar, en azından bu çirkin kadınların güzel olarak belledikleri ve kıskandıkları kadınlar onlara göre salaktır. Kendilerini, onların “salak” olduğuna inandırarak rahatlatırlar.

· Çirkin kadınlar, “aklı” kendi tekeline almaları yetmezmiş gibi, bir de “kültürlü ve bilgili olma halini” kendilerine misyon edinir ve ancak ve ancak bu gruba kendi gibi çirkin kadınları sokar. Güzel kadını “süs köpeği” gibi görmeye çalışır; kendine bu yönde telkinler verir.

· Güzel kadın, onlara göre, erkeğin seks aracıdır, onu dar vakitlerde tatmin edecek kişidir, ancak kendisi gibi bilgili(!), kültürlü(!) ve derin(!) kişi gibi biriyle olma şansını(!) erkeğin teptiğini düşünür.

· Bakımsızlığıyla, saçlarının yağdan yapış yapış olma haliyle övünür. Birkaç felsefi kitap edinerek uzamış siyah bıyıklarının altından çıkarıverir dilini, ıslattığı gibi parmağını, sayfalarını çevirir kitabın.

· Ezikliğini, fitne fesat düşünce ve davranışlarla bastırmaya çalışır çirkin kadın.

· Ruhu yüzüne; yüzü ruhuna yansımıştır. Çirkinlik hakimdir ona artık, ve çirkinliğe anlam katan her ne kötülük varsa…

· Yırtık ruhu, müthiş girişimci ve uslanmaz-arlanmaz yapısıyla istediklerini elde eder.

· Aslında “çirkin şansı” diye bir şey yoktur. Bir üst maddedeki özelliklerden dolayıdır ki, her türlü entrikayla istediğini yaptırmıştır. Çirkinlerin öyle ya da böyle istediklerini elde edebilmelerine şahit olan yüzyılların insanoğlusu “çirkin şansı” diye bir ifade buluvermiştir. O nedenle çirkinin entrikalarına kurban giden güzele “Allah çirkin şansı versin” denir.

Ben bu şahısları, Allah’ın özellikle yarattığını düşünüyorum. Hani bir sınavdayız ya… Ve birçok acı olayla, kötülükle karşılaşıyoruz, şeytan bizi doğru yoldan çevirmeye çalışıyor ya, işte hesap o hesap, çirkinlerin misyonu da bizlerin sabrını ölçmek…

İyi ki varIZ çirkin kadınlar! Sayenizde acı çekerek güzelleştikçe güzelleşiyoruz

ALINTI

Geri