gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

“Dünya yıkıldı; yeniden kuruluyor” deseler..

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

dunya yikildi, dunyanin sonu, kiyamet, guzel yazilar, yeni dunya, baslangic konulari burada melekler
    Sevgili Melekler,

Kişisel Gelişim yazilarimiza, Sizlere ''Dünya Yıkıldı, yeniden kuruluyor'' baslikli yazıyı sunuyoruz. Bu güzel paylaşımı sonuna kadar okumanızı ve mümkünse yorum yapmanızı rica ediyorum.

Yarın sabah gözlerini açtıgında, çekmecenin üzerinde kurşun kalemle yazılmış bir not görseydin:

-”Dünya yıkıldı; yeniden kuruluyor” diye; yani bir “sil baştan”, yani “bir fırsat daha”;

artık “o hep istedigin” neyle ugraşmaya, neyi ögrenmeye, neyi hayata geçirmeye başlar,
    …neyi bitirir, hangi işe bir daha asla bulaşmazdın?

Nefes nefese kimi arar, ayakkabının teki merdivende – kime koşar, kimden sonsuza kadar uzak dururdun?

Anahtarı “sevgi” olan hangi paslı kililtleri açar, balyozu “cesaret” olan hangi kalın zincirleri kırardın?

Hangi söylenmemiş sözler çıkardı açıga, hangi çıkılmamış yolculuklar beklerdi çelik kapının ardında?

Gece yatarken, saatinin alarmını kurup, çekmecenin üzerindeki kurşun kalemin yanına koyarken,bir düşün bunu.

Sen derin uykulardayken dünya yıkılabilir, geçmişe ait ne varsa kalkmaz enkazın altında kalabilir.

Ve yarın sabah, tabii eger açabilirsen gözlerini,

yepyeni bir dünya kurulmuş olabilir,

her sabah kuruldugu gibi…

“Dünya yıkıldı; yeniden kuruluyor” deseler.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gülşen - Dünya Yıkılsa

Gülşen - Dünya Yıkılsa

Şu hayat kavgasından toz duman sürüklendim Nerdesin suna boylum gözlerimde sevdan kaldı Öyle bir yaşamak ki kendimi zor büyüttüm Ayrılık vurgununda belli etmedim ama ciğerim yandı Elleri sevdim sanma hatıran şahidimdir Ben yandım ya sen yanma aşk apansız bir haindir x 2 Aaaaaaaahh dünya yıkılsa Yıkılmaz, aşkın bende Leyla, yeniden can buldu Bak, sayende x2 Verdiğim söz hükümsüz geçmedi...
  2. Bulutsuzluk Özlemi duvarlar yıkıldı

Bulutsuzluk Özlemi duvarlar yıkıldı

duvarlar yıkıldı kapı aralandı ışık üzerimize geldi bizi aydınlattı balıklar azalırken sabahtan akşama dek çalışıp yörülürken nerden geldiğini bilip nolacağını bilmezken sular azalırken oysa bizim oralarda savaşa hayır diyenler var ne güzel ama onları yargılayanlar var bana farketmez müslüman hıristiyan budist bana farketmez türk japon kurt ozon delinirken oysa bizim...
  3. Yenİden

Yenİden

BU GECE BİR KAĞIDIN ÜZERİNE SADECE BİR TEK CÜMLE YAZ BİR TEK KELİME YAZ HATTA YENİDEN EĞER ZİHNİNDE YÜREĞİNDE KALBİNDE GÖZLERİNDE YENİ BİR ŞEY KALMIŞSA BİR KELİME YAZ YENİDEN VE YENİDEN KELİMESİYLE BAŞLAYAN BİR CÜMLE KUR KENDİNE YENİDEN GÜZEL YÜZLER İÇİN AŞKLAR İÇİN KAVGALAR İÇİN YENİDEN BİR KEZ DAHA KENDİNE BİR KAĞIT ALUZUN ZAMAN SONRA KENDİN İÇİN BİR TEK KELİME YAZ SADECE KENDİN İÇİN BİR TEK...
  4. Sınırlara ticaret merkezleri kuruluyor

Sınırlara ticaret merkezleri kuruluyor

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Sınır İllerinde Ticareti Canlandırmak Amacıyla Her Bir Kişi veya Şirkete, Ayda 50 Bin Dolar Karşılığı Eşya İthal Edebilme İmkanı Getirdiklerini Söyledi. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, sınır illerinde ticareti canlandırmak amacıyla her bir kişi veya şirkete, ayda 50 bin dolar karşılığı eşya ithal edebilme imkanı getirdiklerini söyledi. Çiçek, Bakanlar Kurulu’nda...
  5. Dünyam başıma yıkıldı'!!!!!!!!!!

Dünyam başıma yıkıldı'!!!!!!!!!!

şu anda o kadar zor durumdayım ki.dünyam başıma yıkıldı desem yeri.ne olur bana bi yol gösterin ne yapmam gerek.benim annemle babam ben 2 yaşındayken ayrldılar.babam bşka biriyle evlendi.14 sene boyunca ya bir ya da iki kez gördüm.annemi çok üzdü beni de arayıp sormadı.bizde annmle dedemn yanında yaşıyoruz.tek dayanağım annmde hayatta.ama onu kaybettim diyebilirim:(( bizim bir aile dstumuz...

Sayfayı Paylaş