gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

1-6 Yaş İçin Zeka Testi İle İlgili Bilgiler

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1-6 yaş, zeka testi, varmı, nasıl oluyor, nereden bulabilirim, ile ilgili bilgiler burada melekler

Çocuklarımızın ruhsal sağlığı en az fiziksel sağlıkları için önemlidir melekler :)

Bu yüzden de bazı durumlarda onların yaşlarına göre hazırlanmış birtakım testlerin yapılması gerekir.Bunlardan biri de 1-6 yaş arası zeka testleridir.
    Şimdi bu testlerden biri olan gessel gelişim figürlerinden bahsetmek istiyoruz sizlere;

GESSEL Gelişim Figürleri (1-6 yaş)

Okul öncesi dönemdeki çocuklara uygulanan bir testtir, ancak okul öncesi dönemde, çocukların zeka düzeyinin ölçülmesi çok sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. Çocukların zeka gelişimlerinin en hızlı olduğu dönem de, bu yaşlar arasındaki dönemdir. 0-6 yaşlar arasında uygulanan zeka testleri, çocuğunuzun gerçek zeka düzeyini doğru olarak saptamaktan uzaktır, ancak çocuğunuzun fiziksel ve biyolojik gelişiminin izlenmesi, bulunduğu yaşa ait davranışları yapıp yapmadığı gibi genel gelişim süreçlerinin incelenmesi ve çocuğunuzun gelişiminin gerektirdiği davranışların belirlenmesi, daha sağlıklı sonuçlara ulaşılmasını sağlar. GESSEL Gelişim Figürleri Testi yedi adet karttan oluşur. Çocuğunuzdan bu kartların üzerindeki şekilleri çizmesi istenir. Çizim adedi ve şekillerine göre puan verilir. Test sonucunda; çocuğunuzun dikkat, görsel algı, görsel-motor koordinasyon, görsel hafıza ve küçük kas becerilerinin gelişimi hakkında bilgi sahibi olunur.

1-6 Yaş İçin Zeka Testi İle İlgili Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 4 yaş zeka testi var mı melekler

4 yaş zeka testi var mı melekler

Selam arkadaşlarım 4 yaşındaki kızım için acil zeka testi gerekmekte bana yardım edin nolur :S
  2. 1-6 yaş zeka testi gerekmekte

1-6 yaş zeka testi gerekmekte

1-6 yaşları arasında 3 çocuğum var zeka testi istiyorum yardımcı olur musunuz
  3. 4 Yaş İçin Zeka Testi

4 Yaş İçin Zeka Testi

4 yaş, zeka testi, varmı, nasıl bir test, nereden bulabilirim, ile ilgili bilgiler burada melekler 4 yaş çocukları için hazırlanmış olan bir testten bahsedeceğiz melekler :) Çocukların okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını anlamaya yarayan bu testle ilgili bilgilerimiz şöyle; Hildreth ve arkadaşları tarafından hazırlanan Metropolitan Okul Olgunluğu...
  4. 5 yaş çocuk zeka testi nasıl yapılıyor

5 yaş çocuk zeka testi nasıl yapılıyor

Kızlar 5 yaşında bir kızım var acayip akıllı nerdeyse kendisi yazmaya bile başladı başlayacak bu durumda ben bu kızımın zeka testini nereden nasıl yaptırmalıyım. İnşallah üstün zekalı çıkar da... Hangi birim hangi hastane yapıyor bu zeka testini teşekkür ediyorum.
  5. Yeni Doğan Bebekler İçin Yapılan İşitme Testi İle İlgili Bilgiler

Yeni Doğan Bebekler İçin Yapılan İşitme Testi İle İlgili Bilgiler

Yeni Doğan Bebek İşitme Tarama Testi Yeni Doğan Bebek İşitme Testi Nasıl Yapılır Sevgili melekler, yeni doğan bebeklerde görülen rahatsızlıklardan biri de işitme problemidir. Her hastalıkta olduğu gibi erken teşhis elbette ki bebeklerin bu rahatsızlığı için son derece önemlidir. Bu sayfamızda sizlere Yeni Doğan Bebek İşitme Tarama Testi ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz......

Sayfayı Paylaş