gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

1,7,7,7,7 ve 100

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

İşte ikinci soru, bu biraz daha zor..:) ~ 1,7,7,7,7 rakamlarını birer defa kullanmak şartıyla sadece dört işlem ile 100 sayısını elde edebilir misiniz?

2. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 1,7,7,7,7 ve 100
    [(1/7) + 7 ] * (7 + 7) = 50/7*14=50*2=100

3. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: 1,7,7,7,7 ve 100

tebrikler canım rep borcum olsun

1,7,7,7,7 ve 100 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 7 günlük evli 7 aylık evli ve 7 yıllık evli

7 günlük evli 7 aylık evli ve 7 yıllık evli

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. evliligin 1. ve 7. senesi :)

evliligin 1. ve 7. senesi :)

Damat: Ah! Nihayet Rüya gerçek oluyor!! Gelin: Senden ayrılmamı ister misin? Damat: Hayır! Bu lafı bir daha asla söyleme! Gelin: Sen.. Bana aşık mısın? Damat: Taaaabiki. Gelin: Beni terk etmeyi düşünür müsün? Damat: Tabi ki hayır. Gelin: Peki bana bir öpücük verir misin? Damat: Evet hem yüzüne hem gözüne. Gelin: Peki bana bir Gün vuracak mısın? Damat: Asla! Ben o tür erkeklerden değilim....
  3. Kenan Evren ve 7

Kenan Evren ve 7

10 luk taban sistemi yerine Sümer lilerdeki gibi 12 lik veya 60 lık taban sistemini uyguluyor olsaydık bu ve benzeri İLGİNÇLİKLER olmayacaktı... Yani insanın kendi tanımladığı bir sistemde gizli gerçeklik aranması bence mantıksızlıktır... 1918 yılının 7. ayında doğar. (1918 7 rakamının tam 274 katıdır) 17 yaşında askeri okula girer. 27 mayısta 27 yaşıdna evlenir. 17 ekimde kızını...
  4. 1-7-14 tatlısııı

1-7-14 tatlısııı

arkadaşlar bu tarifi bi arkadaşımdan almıştım yaptım çok güzel oldu ama ismi olmadığı için tariften sayılarla başlığı oluşturdum isterseniz bu tarife kendi isminizi verebilirsiniz mesela özgen tatlısı:) malzemeler: 1 lt süt 7 yemek kaşığı irmik 14 yemek kaşığı toz şeker bisküvi(petit beurre)çikolatalı sos yapılışı: 1 litre süt 7 yemek kaşığı irmiği ve toz şeker bir arada tencereye...
  5. 1 Hafta Neden 7 Gündür

1 Hafta Neden 7 Gündür

hafta, kaç gündür, neden 7 gündür, kaç gündür, hakkında detaylı bilgi burada yeralmaktadır Neden melekler hafta 7 günde 8,9,10 gün değil... Bir hafta niçin 7 gündür? Babilliler 7 günlük haftayı zaman birimi olarak kullanıyorlardı. İlk çağlarda bilinen beş gezegen ile güneş ve ayın sayısı nın 7 oluşu bu sayıyı gizemli ve uğurlu kılıyordu. Daha sonra dinlerde göğün 7 kat oluşu ve doğadaki...

Sayfayı Paylaş