gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar ben sizden tarih konusunda bilginize var ise 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi vermenizi rica ediyorum. Şimdiden 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgiler için çok tşkler.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

1. Abdülhamit Hakkında Kısaca Bilgi 1. Abdülhamit Hayatı Hakkında Kısa Bilgi

1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi

I. Abdülhamid, 20 Mart 1725 tarihinde İstanbul'da doğdu. Babası Sultan Üçüncü Ahmed, annesi Rabia Şermi Sultandır. Annesi ona kuvvetli bir tahsil yaptırdı. Zamanındaki mevcut tarihlerin hepsini gözden geçirdi. Hat sanatı ile de meşgul oldu. Merhametli, dindar, nazik ve saf bir insan olarak tanınıyordu. Saltanatı süresince bir çok ıslahat ve imar hareketlerinde bulundu.

Sultan I. Abdülhamit, bütün başarısızlıklara rağmen Osmanlı padişahları arasında iyi niyeti ve gayreti ile anıldı. Merhametli, nazik ve şevkatli kişiliğiyle takdir topladı.1782 yılı yazında İstanbul'da çıkan yangında itfaiye işlerini bizzat kendisi yürütmesi sonucu halkın sevgisini de kazanmıştı. Padişah olduktan sonra, 49 yıllık saray hayatının ardından İstanbul'da sık sık dolaşmış, değişik semtleri ziyaret etmiş, farklı kıyafetlerle tebdil çıkarmıştır.[5] Bunun yanında esnaf ve halkın derdini de dinlerdi.

1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 1. Mahmut Dönemi Olayları hakkında bilgi istiyorum

1. Mahmut Dönemi Olayları hakkında bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar tarih bilgilerine merak saran ben özellikle de osmanlı tarihi hakkında bilgilere önem veren ben sizden 1. Mahmut Dönemi Olayları hakkında bildiklerinizi yazmanızı rica ediyorum.
  2. Necip Fazıl Kısakürek Hakkında Kısa Bilgi istiyorum

Necip Fazıl Kısakürek Hakkında Kısa Bilgi istiyorum

Selam arkadaşlar ben sizden mümkünse Necip Fazıl Kısakürek Hakkında Kısa Bilgi istiyorum bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarım varsa lütfen kısa biyografi bilgilerini yazsın.
  3. 1. Abdülhamit ve Ruhşah Aşkı hakkında bilgi verin bana

1. Abdülhamit ve Ruhşah Aşkı hakkında bilgi verin bana

Arkadaşlar sizden mümkünse 1. Abdülhamit ve Ruhşah Aşkı hakkında bilgi rica ediyorum nasıl aşk yaşamışlar tarihe nasıl kazınmış lütfen yazın.
  4. 1. Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgi istiyorum

1. Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgi istiyorum

Merhaba aranızda tarih konusunda merak sarmış ve tarihi bilgileri olan arkadaşlarım var ise o arkadaşlarımdan 1. Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgi paylaşmalarını rica ediyorum.
  5. Osmanlı Hanedanlığından 1.Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgiler

Osmanlı Hanedanlığından 1.Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgiler

1. Abdülhamit Hakkında Bilgi 1. Abdülhamit Yaşamı Hakkında Bilgi Sevgili melekler, Osmanlı Hanedanlığı üyesi bir padişahıhn hayat hikayesi ile karşınızdayız. Son dönemde ki başarısız yönetime rağmen gayretli ve iyi niyetli 1.Abdülhamit hakkında bilgi vermek istiyoruz sizlere melekler :) Osmanlı Devletinin en geç iktidara gelen padişahıdır. Sultan I. Abdülhamit, bütün başarısızlıklara...

Sayfayı Paylaş