gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

1. Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgi istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba aranızda tarih konusunda merak sarmış ve tarihi bilgileri olan arkadaşlarım var ise o arkadaşlarımdan 1. Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgi paylaşmalarını rica ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

1. Abdülhamit Hakkında Bilgi

1. Abdülhamit Yaşamı Hakkında Bilgi

Osmanlı Devletinin en geç iktidara gelen padişahıdır. Sultan I. Abdülhamit, bütün başarısızlıklara rağmen Osmanlı padişahları arasında iyi niyeti ve gayreti ile anıldı. Merhametli, nazik ve şevkatli kişiliğiyle takdir topladı.1782 yılı yazında İstanbul'da çıkan yangında itfaiye işlerini bizzat kendisi yürütmesi sonucu halkın sevgisini de kazanmıştı. Padişah olduktan sonra, 49 yıllık saray hayatının ardından İstanbul'da sık sık dolaşmış, değişik semtleri ziyaret etmiş, farklı kıyafetlerle tebdil çıkarmıştır.Bunun yanında esnaf ve halkın derdini de dinlerdi.

1787-1792 Osmanlı-Rus savaşında Özi Kalesi'nin Rusların eline geçtiği kale içindeki halkın Ruslar tarafından katledildiği haberini duyunca felç geçirerek 1789'da öldü.

1. Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 1. Mahmut Dönemi Olayları hakkında bilgi istiyorum

1. Mahmut Dönemi Olayları hakkında bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar tarih bilgilerine merak saran ben özellikle de osmanlı tarihi hakkında bilgilere önem veren ben sizden 1. Mahmut Dönemi Olayları hakkında bildiklerinizi yazmanızı rica ediyorum.
  2. 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi istiyorum

1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar ben sizden tarih konusunda bilginize var ise 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi vermenizi rica ediyorum. Şimdiden 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgiler için çok tşkler.
  3. 1. Abdülhamit ve Ruhşah Aşkı hakkında bilgi verin bana

1. Abdülhamit ve Ruhşah Aşkı hakkında bilgi verin bana

Arkadaşlar sizden mümkünse 1. Abdülhamit ve Ruhşah Aşkı hakkında bilgi rica ediyorum nasıl aşk yaşamışlar tarihe nasıl kazınmış lütfen yazın.
  4. Osmanlı Hanedanlığından 1.Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgiler

Osmanlı Hanedanlığından 1.Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgiler

1. Abdülhamit Hakkında Bilgi 1. Abdülhamit Yaşamı Hakkında Bilgi Sevgili melekler, Osmanlı Hanedanlığı üyesi bir padişahıhn hayat hikayesi ile karşınızdayız. Son dönemde ki başarısız yönetime rağmen gayretli ve iyi niyetli 1.Abdülhamit hakkında bilgi vermek istiyoruz sizlere melekler :) Osmanlı Devletinin en geç iktidara gelen padişahıdır. Sultan I. Abdülhamit, bütün başarısızlıklara...
  5. Anthony Hopkins hayatı hakkında bilgiler istiyorum

Anthony Hopkins hayatı hakkında bilgiler istiyorum

Anthony Hopkinsin oyunculuğuna hayranım. Kuzuların Sessizliği ile devleşen oyuncunun yaşam öyküsünü merak ediyorum...

Sayfayı Paylaş