gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

1. Abdülhamit Türbesi Nerede biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar acaba aranızda 1. Abdülhamit Türbesi Nerede bilen var mı, şayet bilgisi olan var ise lütfen bana 1. Abdülhamit Türbesi Nerede olduğunu yazsın.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sultan 1. Abdülhamit Türbesi

1. Abdülhamit Türbesi Adresi

Sultan I.Abdülhamit'in türbesi İstanbul ili Eminönü ilçesi, Hobyar Mahallesi’nde, 4.Vakıf Han’ın karşısında bulunmaktadır.

Sultan I.Abdülhamid (1774–1789) tarafından 1776–1777 yılında yaptırdığı imaretin bir bölümünü oluşturmaktadır.

Türbe içerisinde Sultan I. Abdülhamid’den başka oğlu Sultan IV. Mustafa (1807–1808), Şehzade Ahmet (1778), Şehzade Süleyman (1786), Şehzade Mehmet (1784), Şehzade Murat (1785), Şehzade Mehmet Rüştü (1851), Şehzade Abdülmecit, Şehzade II. Murat, Şehzade Beyazıt, Ayn-ı Şah Sultan (1780), Rabia Sultan (1780), Melik Şah Sultan (1781), Mevhibe Sultan (1851), Fatma Sultan (1785), Alem Şah Sultan (1785), Emine Sultan (1790), Saliha Sultan (1786), Rabia Sultan (1781), Emine Sultan (1809) gömülü bulunmaktadır.

1. Abdülhamit Türbesi Nerede biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Figueres Nerede Biliyor Musunuz?

Figueres Nerede Biliyor Musunuz?

figueres nerede hangi kıtada özelliği ne resimleri tanıtımı ile ilgili bilgiler burada melekler Eminim bir çoğunuz orası da neresi diyorsunuzdur melekler :) Ben de ilk duyduğumda aynısını demiştim ve kimbilir hangi ücra köşe diye düşünmüştüm.Evet,ücra bir köşe ama önemli bir özelliği var.:)Figueres, Rosas Körfezinden içeriye doğru uzanan verimli bir ovanın yer aldığı Emporda bölgesinin...
  2. Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar sizden Abbasiler Nerede Kurulmuştur diye bilgi rica ediyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bir zahmet benim için de yazsın bu sayfaya bildiklerini.
  3. Aves Estetik Cerrahi Merkezi Nerede biliyor musunuz

Aves Estetik Cerrahi Merkezi Nerede biliyor musunuz

Bu önümüzde ki salı günü benim Aves Estetik Cerrahi Merkezine gitmem lazım elimde bir kart var ama o kartta ki adres tam olarak bilmiyorum mümkünse bana bilen var ise Aves Estetik Cerrahi Merkezi Nerede yazarsa çok sevinirim.
  4. Çevre Hastanesi Nerede biliyor musunuz

Çevre Hastanesi Nerede biliyor musunuz

Selam arkadaşlar hepinize öncelikle neşeli ve keyfi dolu bir gün geçirmenizi diliyor ve Çevre Hastanesi Nerede diye sizlere soruyorum. Çevre Hastanesi Nerede bilen var ise yazsın lütfen!
  5. Oğuz Atay Mezarı Nerede biliyor musunuz

Oğuz Atay Mezarı Nerede biliyor musunuz

merhaba arkadaşlar Oğuz Atay Mezarı Nerede bilen var mı lütfen Oğuz Atay Mezarı Nerede biliyorsanız bana mezarının nerede olduğunu yazın.

Sayfayı Paylaş