gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

1.Abdülhamit Yaptığı Yenilikler nelerdir yazın bana

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba aranızda tarih ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlarım var ise o arkadaşlarımdan 1.Abdülhamit Yaptığı Yenilikler hakkında bilgi rica ediyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

1. Abdülhamit Osmanlı padişahları iiçinde en geç yaşta iktidara gelen padişahtır. 50 yaşında tahta çıkan 1. Abdülhamit döneminde şu ıslahatlar yapılmıştır:
    Sadrazam Halil Hamit Paşa yenilikleri başlattı.

sürat topçuları ocağına önem verdi.

Ulufe alımı ve satımı yasaklandı.

Askeri okullar için Fransızca kitaplar tercüme edildi.

1.Abdülhamit Yaptığı Yenilikler nelerdir yazın bana konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2. Mahmutun yaptığı yenilikler nelerdir

2. Mahmutun yaptığı yenilikler nelerdir

2. Mahmutun yaşadığı dönemde yaptığı yenilikler ve değişikler nelerdir. Bilgi verir misiniz lütfen. Maddeler halinde olursa iyi olur.
  2. atatürkün matematik alanında yaptığı yenilikler

atatürkün matematik alanında yaptığı yenilikler

arkadaşlar atatürkün matematik alanında yaptığı yenilikler nelerdir buy konuda kim ne biliyorsa lütfen paylaşsın.
  3. 3. Mustafanın Yaptığı Yenilikler nelerdir biliyor musunuz

3. Mustafanın Yaptığı Yenilikler nelerdir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar bu msjımda benim gibi tarih seven arkadaşlarımdan 3. Mustafanın Yaptığı Yenilikler hakkında bilgi rica ediyorum.
  4. 1. Abdülhamit Döneminde Yapılan Islahatlar nelerdir yazın

1. Abdülhamit Döneminde Yapılan Islahatlar nelerdir yazın

Aranızda tarihe merak sarmış tarih konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlarım var ise bana 1. Abdülhamit Döneminde Yapılan Islahatlar hakkında bilgi verin lütfen.
  5. 1.Abdülhamit Döneminde Yapılan Yenilikler nelerdir yazın

1.Abdülhamit Döneminde Yapılan Yenilikler nelerdir yazın

Merhaba arkadaşlar acaba 1.Abdülhamit Döneminde Yapılan Yenilikler nelerdir bu konuda bilginiz var ise acil tarafından bana yazın.

Sayfayı Paylaş