gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

1 Ağustos’ta güneş tam tutulacak

Konu, 'Çöplük' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

21. asrın beşinci tam güneş tutulması, 1 Ağustos’ta yaklaşık 1 milyar kişi tarafından seyredilebilecek.
    PARİS - Bilim adamlarının açıklamasına göre, olimpiyatlardan bir hafta önce Çin’i alacakaranlığa gömecek olan güneş tutulması, cuma günü TSİ 12.30’da Kanada’nın kuzeydoğusundan başlayıp Grönland’ın kuzeybatısı, Kuzey kutbu denizi, Sibirya’nın kuzeyi, Moğolistan’ın batısı ve Çin güzergahını takip edecek. Tutulma Çin’de TSİ 14.20’de sona erecek.
    Tutulma en fazla 2 dakika 27 saniye sürecek.

Güneş tutulması; güneş, ay ve dünyanın aynı hizaya gelmesinden kaynaklanıyor. Güneş aydan 400 kat büyük, ama aynı zamanda 400 kat uzak. Ay, güneşle dünyanın arasına girdiğinde güneşi kapatıyor. Güneş ayın çevresinde hare oluşturuyor. Tutulma buna deniyor. Bu esnada yeryüzü sanki alacakaranlığa gömülüyor, kuşlar ötmeyi kesiyor.

Çoğu Asya’da olmak üzere yaklaşık 1 milyar kişi, cuma günü güneş tutulmasının alacakaranlığında kalacak.

11 Ağustos 1999’daki tutulma hadisesi, batı Avrupa’dan Hindistan’a uzanan geniş ve kalabalık nüfusa sahip bir bölgeden izlenebilmişti.

2009’un 22 Temmuz’unda meydana gelecek tam tutulma ise Hindistan’dan Çin’e çok daha fazla insan tarafından seyredilebilecek.

1 Ağustos’ta güneş tam tutulacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. siyah noktalara 1 günde tam çözüm

siyah noktalara 1 günde tam çözüm

siyah noktalara kesin çözüm siyah noktalara çözüm noktaya kesin anında noktalar için evet bir çay tabağına 1 çay kaşığı limon suyu 1,5 çay kaşığı pudra bebek budrası olurya ondan ikisinide çırpın biraz 1 dk kadar ve yüzünüze sürün kesin çözüm deneyin ve görün hiçbir sakıncası yoktur doktorum bana onerdi 3 gündü 1 tane bile siyah noktam kalmadı sizde deneyin bu kırmızı sivilci akneyede iyi...
  2. 21. asrın beşinci tam güneş tutulması !!! YARIN !!!

21. asrın beşinci tam güneş tutulması !!! YARIN !!!

Muhteşem şova hazır olun 21. asrın beşinci tam güneş tutulması, 1 Ağustos'ta yaklaşık 1 milyar kişi tarafından seyredilebilecek. Bilim adamlarının açıklamasına göre, olimpiyatlardan bir hafta önce Çin'i alacakaranlığa gömecek olan güneş tutulması, cuma günü...
  3. 1. sınıftayken  tam rezillik :D (:

1. sınıftayken tam rezillik :D (:

allahmm tam rezillik :D (: okula ilk başladığım seneydi çok iyi hatırlıyorum :D tabi ben sessiz hanım hanımcık biriydim o zamnlar :D neyse bi gün beden eğitimi için dışarıya çıktık.. herşey çok güzel.. şansa da benmle birlikte onlarında tuvaleti gelıo onlar izin alıyo teker teker gidiyo tuvalete ..yada maksat tuvalete gitmek diye izin alıyolar bılmyıorum artık :D tam cesaretlendım bende...
  4. TRT 1'den Yeni Yarışma "Tam Zamanı"!

TRT 1'den Yeni Yarışma "Tam Zamanı"!

trt1 yeni yarışma, trt1 yarışma, trt1 tam zamanı yarışması Sevgili melekler, TRT 1 ekranlarında yeni sezonda yepyeni bir yarışma başlıyor; "Tam Zamanı". Sunuculuğunu, daha önce Kamuflaj isimli yarışmayı sunan Uraz Kaygılaroğlu'nun yapacağı yeni yarışma "Tam Zamanı", Eylül ayında TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.
  5. Bade İşçil'in Bacakları Tam 1 Milyon TL!

Bade İşçil'in Bacakları Tam 1 Milyon TL!

bade işçil, bade işçil haberleri, bade işçilin bacakları Sevgili melekler, anlaştığı reklam şirketi oyuncu Bade İşçilo'in bacaklarını tam 1 milyon TL'ye sigortalattı! Önceki akşam eşiyle birlikte reklam yüzü olduğu Veet markasının Nu Pera'daki tanıtımına katılan İşçil'in yetkililerin bacaklarını 1 milyon liraya sigortalattıklarını açıklaması, orada bulunan herkesi şoke etti. İşte tam 1...

Sayfayı Paylaş