gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

1 ayda 2 defa adet olma nedenleri

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

sık adet görme nedir,sık adet görme sebepleri,sık adet görme hastalık belirtisimi,adet düzensizlikleri,adet kanaması hakkında bilgiler Sık adet (regl) görme (polimenore) adetlerin başlangıç günleri arasının 21 günden daha kısa olmasıdır. Burada bahsedilen süre bir adetin bitiminden diğer adetin başlamasına kadar "temiz kalınan" süre değildir, bir adetin ilk gününden bir sonraki adetin ilk gününe kadar geçen sürenin yirmibir günden kısa olması anormal kabul edilir. Bu anormal ve sık kanama hastalar tarafından "ayda 2 kere adet oluyorum" şeklinde ifade edilebilir veya adet aralarında leklenmeler, kanamalar oluyor şeklinde de ifade edilebilir.

aa.jpg

Sık adet görmenin sebepleri:
    Myom, polip veya hormonal nedenler gibi çeşitli durumlar sık adet görmeye neden olabilir. Bazı hastalarda ise hiçbir neden bulunamaz. Stres gibi durumlar da adet düzensizliğine ve sık adet görmeye nadiren neden olabilir. Hipertroidi (guatr hormonu bozukluğu) sık adet görmeye neden olabilir. Muayene ve ultrasonografi ve gerekirse tahlilelr ile nedenin araştırıması gerekir.

Sık adet görmenin zararları var mı?
    Sık adet görmek mutlaka değerlendirilmesi ve sebebinin araştırılması gereken bir durumdur. Buna neden olan sebebe göre tedavi planlanır. Eğer sebep myom, polip gibi iyi oluşumlarsa sık adet görme ve bunun neticesinde fazla kan kaybetme ve sonuç olarak kansızlık (anemi) gelişmesine neden olur. Hormonal bazı bozukluklarsa bunların tedavisi gerekir. Bazen adet düzenleyici ilaçlar ile tedavi egrekirken bazen neden olan myom, polip gibi oluşumlar için ameliyat tedavisi gerekebilmektedir.

1 ayda 2 defa adet olma nedenleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. arkadaşlar 2 aydır adet görmüyorum

arkadaşlar 2 aydır adet görmüyorum

2 aydır adet görmüyorum adet görmüyorum iki aydır olmuyorum 2 olmuyorum regl mrb arkadaslar bn 2 aydır adet görmüyorum test yaptım evde 2 defa ama sonuc negatif fakat gögüs uçlarım o kdr cok agrıyor kı bastırınca ve kasıklarım cok fena agrıyor sankı bişey düşecek gibi ve dün ise yaklasık şöyle 3 damla kadar kan geldi ve kasıklarım cok agrıdı sizce sebebi nedir lütfen arkadaslar cwp yazın
  2. Puberte Prekoks Erken Yaşta Adet Olma Nedenleri

Puberte Prekoks Erken Yaşta Adet Olma Nedenleri

erken yaşta adet olma erken yaşta adet olmanın sebepleri Adet görme yaşı dünya coğrafyasına baktığımız zaman ,iklimle ilgili bağlantıları gösterir.Soğuk iklimlerde daha geç,sıcak iklimlerde daha erken olur.Yalnız bunun yanında çoğunuz tv den basından görmüşsünüzdür.Ülkemizde adet olma yaşı hızla düşmektedir.Çocuklara yedirdiğiniz mevsim dışı meyveler,sebzeler hormonlu yiyecekler kız...
  3. 2 aydır adetimde gecikme oluyor hamile olabilirmiyim ?

2 aydır adetimde gecikme oluyor hamile olabilirmiyim ?

gecen 2aydr adetimde gecikme oluyor gecen ay 8 gun gecikti bu ayda erken geldi 5 gunSurdu ve idrarim cok koyu bi sari seklinde kasiklarmdada agri var ozellikle sag tarafimda hamile olabilirmiyim
  4. 1 ayda 2 defa adet olunurmu?

1 ayda 2 defa adet olunurmu?

1 ayda iki kez adet olmak normalmi,1 ayda iki defa adet olan varmı,1 ayda iki defa adet olmak menepoz belirtisimi,1 ayda iki defa neden adet olunur,adet düzensizlikleri hakkında bilgiler Stres, üzüntü, hormonal nedenlerden ötürü 1 ay içerisinde 2 defa adet görülebilir.Bir adetin başlangıcından diğer adetin başlangıcına kadar geçen süre (1 siklus) 21-35 gün arasında olmalıdır. Kanama süresi...
  5. Sık adet görme neden olur ?

Sık adet görme neden olur ?

Sağlıklı her kadın ayda bir defa düzenli olarak adet olmaktadır. Bazı nedenler den ötürü , ayda bir kaç defa adet kanamsı da görülebilmektedir. Genellikle adet başlangıç günleri arasındaki süre 24 günden daha kısadır. Peki sık adet olmanın nedenleri nelerdir , tüm ayrıntıları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.. Sık adet olma genelde hormonal nedenler, myom ve polipler den kaynaklı...

Sayfayı Paylaş