gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

1 Dakikalık Yöntemler

Konu, 'Rehberlik' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

1 Dakikalık Azarlama 1 Dakikalık Övgüler1 Dakikalık Amaçlar 1 DAKIKALIK AZARLAMA
    Hatırlama: Çocuklarınızın davranışı iyi olmayabilir;ama onlar iyidir.-Gözlerinin içine bakın.-Ona ne yaptığını açık açık söyleyin.-Yaptığı şey yüzünden kendinizi nasıl hissettiğinizi hiçbir şey gizlemeden anlatın.Bu onların öğrenmelerini sağlar. -Sonra birkaç saniye sessiz kalın.Bundan pek hoşlanmazlar.Tipik kızgınlık duyguları ortaya çıkacaktır.Çünkü hiç kimse azarlanmaktan hoşlanmaz.Üzerlerine gitmeyin. -Sakinleşin ve derin derin nefes alın. Çocuğunuza bakın ve daima onun yanında olduğunuzu hissettirmek için ona dokunun. Kendisinin iyi bir insan olduğunu,sizin onu sevdiğinizi o an sizden duymaya ihtiyacı vardır. ‘Senin iyi bir çocuk olduğunu biliyorum.Bu davranışın pek iyi değildi.Senden iyi bir davranış bekliyordum.Ve seni çok seviyorum.-Sonra çocuğunuza sarılarak azarlamayı bitirin.Bu konuya tekrar dönmeyin.-Aynı gün söylemek istedikleri şeyleri dinleyin.

1 DAKİKALIK ÖVGÜLER-İyi bir şey yaptıklarında onları öveceğinizi önceden söyleyin.-Çocuklarınızı doğru bir şeyler yaparken yakalayın.-Yaptıkları şeyi onlara açıkça söyleyin. -Onlara yaptıkları şeyden dolayı hissettiklerinizi ve bunun neden kendinizi iyi hissetmenize yol açtığını anlatın.-Birkaç saniye hiç konuşmayın.Bu onların kendileri hakkında iyi şeyler düşünmelerini sağlar.-Övgüyü bir kucaklamayla ya da hafif bir dokunuşla tamamlayabilirsiniz.-Çocuklarınızı övmenizin yalnızca bir dakikanızı aldığını fark edeceksiniz.Ancak bu övgünün onlara verdiği güzel duygular bir ömür boyu devam ediyor.

1 DAKİKALIK AMAÇLAR-Hem aile olarak hem de bireysel olarak amaçlarınız oldukça belirgin olmalıdır.-Amaçlarınızı az ve kısa sözcükler kullanarak kağıda dökün.Son derece açık olarak yazın.Gerçekleşmesini istediğiniz zamanları da yazın.-Sık sık bunları okuyun,birbirinizi teşvik edin.-Haftada bir kez tüm aile ile bir araya gelerek amaçlarınızı ve yaptıklarınızı görüşün.

1 Dakikalık Yöntemler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlköğretim 1. Ve 2. Kademe Öğrencilerine Uygulanan Rehberlik Yöntemleri

İlköğretim 1. Ve 2. Kademe Öğrencilerine Uygulanan Rehberlik Yöntemleri

Tanım: Rehberlik; bireyi tanımak, onu kendisine tanıtmak, problemlerini çözmesi, gerçekçi kararlar alması, kapasitelerini geliştirmesi, çevresine dengeli ve sağlıklı bir biçimde uyum sağlaması ve böylece kendini gerçekleştirebilmesi için uzman kişilerce bireye yapılan sistemli, bilimsel ve profesyonel bir yardım sürecidir. Amaç: Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin amacı bireyin; a-...
  2. bu iççamaşırları 5 dakikalık!

bu iççamaşırları 5 dakikalık!

Sibel Mesta köylü kadınların yazmalarını modern plaj giysilerine dönüştürüyor. Moda alanında Türkiye’nin adını duyurmak için ülke sınırları içinde çabalayan tasarımcı da marka da çok. Özellikle markalar Ortadoğu ve Balkanlar’a açılmayı başarsa da ABD ve Avrupa’ya adım atmaları o kadar kolay olmuyor. Kimi Türk tasarımcılar ise daha farklı bir yol izliyor. Onlar işe ABD ve Avrupa’dan...
  3. 20 Dakikalık Diyet

20 Dakikalık Diyet

Araştırmalara göre olumsuz düşünceler yüzde yüz yemeğe yönlendiriyor. Bu nedenle ilk olarak her mutsuz olduğunuzda yememek için kendinize dışarıdan bakın. Beliniz ya da kalçalarınız giderek kalınlaşıyor mu? Bu sizi daha da mutsuz etmiyor mu? Burada yiyerek rahatlamayı bırakmak için beyin detoksuna ihtiyacınız olacak. 1. Aklınızdaki ağırlıklardan kurtulun. Ağırlıkları değiştirmek için...
  4. 10 dakikalık süper bakım

10 dakikalık süper bakım

farkı fark eden farklı insanlardır... Cilt bakımı çok fazla zaman almamalı. Çok vakit alan herşey, insanlara zor ve uygulanamaz gibi gelir. Cilt bakımında da aynı şey geçerlidir. Az zamanda harikalar yaratmak hiç te zor değil. Cildimiz sadece yıllar karşısında değil, yoğun iş temposu ve stresle de yaşlanır ve yıpranır. eğer siz de yorgun ve yığranmış bir cilt istemiyorsanız 10 dakika...
  5. Cilt Bakımı İçin 1 Dakikalık Mucizeler

Cilt Bakımı İçin 1 Dakikalık Mucizeler

cilt bakımı cilt bakımı tüyoları Cilt bakımı için kullanılan bazı yöntemler bize zaman kazandırdığı gibi elde edilen sonuçlarla da memnun eder melekler :) Bu yazımızda sizlere sadece 1 dk ayırarak uygulayabileceğiniz cilt bakım mucizelerinden bahsedeceğiz. İşte tüyolar :tik: ACISIZ KAŞ ALMA İÇİN UYUŞTURUCU JEL Bu reçetesiz satılan lokal uyuşturucu kaşlarınızı bu acılı işlemden önce...

Sayfayı Paylaş