1.Dünya Savaşı Sırasında İşgal Edilen Yerler Hakkında Bilgiler...

Konu, 'Dünya Tarihi' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

1.dünya savaşı işgal edilen yerler nereler hangi ülkeler işgal edildi isimleri listesi ile ilgili bilgiler burada melekler
    Daha önce 1.dünya savaşının çıkış nedenleri ile 1.dünya savaşının sonuçları ile ilgili bilgileri dahga önce sizlerle paylaşmıştık melekler :) Şimdi de 1.dünya savaşı sırasında işgel edilen yerler hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

< Resme gitmek için tıklayın >

İtilaf Devletleri İstanbul'u fiilen işgal etmiştir.
    İngiltere ,Musul (ilk işgal), Urfa, Antep ve Maraşı işgal etmiş, ayrıca İzmit, Eskişehir, Afyon, Samsun, Merzifon ve Batuma asker çıkarmışlardır.
    Fransa , Adana ve çevresini işgal etmiştir.
    İtalya , Antalya ve Konya çevresini işgal etmiştir.
    Yunanlılar ,Paris Barış Konferansından sonra İzmiri işgal etmişlerdir.

1.Dünya Savaşı Sırasında İşgal Edilen Yerler Hakkında Bilgiler... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 1.dünya savaşında osmanlının yeri

1dünya savaşında osmanlının yeri 1. Dünya Savaşında Osmanlı'nın yeri ve durumu tam olarak neydi ? Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz ?
  2. 1. dünya savaşında osmanlı devletinin yeri ve önemi

1. dünya savaşında osmanlı devletinin yeri ve önemi(acill)
  3. 1. dünya savaşında hangi yerler işgal edildi

1. dünya savaşındaki işgal edilen yerler nerelerdir. 1. dünya savaşından sonra nereler işgal edilti, daha doğrusu kimler nereleri işgal altına aldı teşekkürler.
  4. Özet halında İzmirin işgali hakkında bilgiler verebilirmisiniz ?

Ödevim var ve İzmirin İşgali konusunun özet bilgilerini yazmam lazım. Herkese yardım ediyorsunuz bana da bir el atın lütfen :)
  5. Perihan Savaş Hayatı Hakkında Bilgiler

Bu konu; Perihan Savaş Hayatı Hakkında Bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, başarılı oyuncu Perihan Savaş'ın hayat hikayesini merak edenler için bu sayfamızda konuyla ilgili bilgileri veriyoruz ... 1955 yılında İstanbul Aksaray'da doğdu. Ortaokuldan sonra öğrenimini bıraktı. Beş yaşında İstanbul Şehir Tiyatrosu Çocuk Bölümü'nde sahneye çıktı. On yıl tiyatro ile ilgilendi ve...

Sayfayı Paylaş