gebe
  1. sea34

sea34 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    244
    Ödül Puanları:
    0

1 NİSAN şakası yapmadan önce okuyun!!!

Konu, 'Yıkama Yağlama Servisi :)' kısmında sea34 tarafından paylaşıldı.

kızlar bu az önce mailime gelmiş.biraz araştırdım we doğru olduğunu öğredim üzgünüm :(((
    "1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar "Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz" dediklerin de Haçlı ordusu komutanı "Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur" diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada şehit edilir.İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında hile günü olarak kutlanmaktadır ve bu bir gelenek haline gelerek Günümüzde 1 Nisan şakası haline gelmiştir."

alıntıdır....

beyazlale, nese355 ve orjinal-catlaq bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    aaaaa ben bilmiyordum valla okuyunca tüylerim diken diken oldu. çok sinir bozucu ve çok üzücü.

nese355 bunu beğendi.
  3. nese355

nese355 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    183
    Ödül Puanları:
    43
    Sea cım öle duydum bende bu yıl facede ama tarihde bi gerçeklik payı varmı bilmiorum cnmmm.....yinede paylaşımın için teşekkürler

4. sea34

sea34 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    244
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar o kadar eski tarihi kimse 4-4 lük bilemez.ben bilmiordum bunu okudum we yalan bişey olabileceğini düşünmüyorum!!!her neyse ben buna inandım we bundan sonraki hayatımda asla 1 nisan şakası yapmayacağım...tıpkı yılbaşını kutlamadığım gibi,tıpkı sewgililler gününü kutlamadığım gibi...

5. yasemin asu

yasemin asu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Bn bliyordm o gnden sonra yapmamaya başladım:S:S:S

1 NİSAN şakası yapmadan önce okuyun!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nisan 1 şakası

nisan 1 şakası

çok güzel bi şaka bunlar ama biraz uğraş istiyo en güzeli
  2. Nisan 1 Şakası Yapmayalım Meleklerim!!!

Nisan 1 Şakası Yapmayalım Meleklerim!!!

Nisan 1 şakası'nın nerelere dayandığını biliyor musunuz meleklerim?Anlatılagelen bir sürü şey var ama bu hikaye çok daha farklı.ben bunu okuduktan sonra bir daha nisan 1 şakası yapacağımı sanmıyorum.Bir sürü hristiyan adetini yapıyoruz tamam ama bu biraz ağır kaçıyor bence.Açıkçası ben çok şaşırdım bu yazıyı okuyunca.Ne kadar doğru ya da hangi anlatılan doğru bilemiyorum ama işte size bir...
  3. Patronumun 1 nisan şakası ve hazin sonu

Patronumun 1 nisan şakası ve hazin sonu

1 nisan, 1 nisann,1 nisannn, 1 nisan şakası, 1 nisan şakaları, 1 nisan hikayesi, nisan 1 şakası, nisan 1 şakaları Merhaba Melek'lerim :) Asi'nin sözde yapmış olduğu ama tarafımca bozulmuş olan 1 nisan şakası bana 2 yıl öncesinde yaşadığım 1 nisan şakasını hatırlattı ve bu anımı sizlerle paylaşmak istedim:) İş hayatım da en son çalıştığım iş yeri bir çeyiz firmasıydı. A'dan z'ye...
  4. Nisan 1 Şakası nedir?

Nisan 1 Şakası nedir?

1 nisan, şakası nasıl yapılır, nedir, anlamı nasıldır, merak ettikleriniz burada Hanımlar bu 1 nisan neymiş bakalım.. Nisan şakasının kökeni nedir? 1564 yılında Fransa kralı IX Charles, yıl başlangıcını Ocak ayının birinci gününe aldı. Daha önce Avrupada yaygın olan yıl başlangıcı Mart 25 idi. O zamanki iletişim şartlarında IX Charles'in bu kararı fazla yayılamadı. Duyanlar ise protesto...
  5. 1 nİsan

1 nİsan

1 nİsan nedir 1 nİsan hakkında bilgi verin

Sayfayı Paylaş