1 saat nargıle 50 adet sıgaraya bedel

suskun_gız

Yeni Üye
Üye
1 saat nargıle 50 adet sıgaraya bedel
237724.jpg

2 saat nargile
50 sigaraya bedel
Nargile tutkusu, sigara tiryakiliğini tetikliyor. Özellikle gençler arasında kullanımı artan nargile, sağlığı en az sigara kadar tehdit ediyor. Uzmanlara göre, yaklaşık 2 saat nargile içen bir kişi en az 50 sigara içmiş kadar oluyor.

KONYA - Son yıllarda gençler arasında kullanımı artan nargile, sanıldığı gibi masum değil. Dünya Sağlık Örgütü, nargilenin tehlikeli miktarda karbonmonoksit, nikotin ve katran içerdiğini açıklamıştı.

Uzmanlar da nargilenin bağımlılık yapıcı bir etkiye sahip olduğunu söylüyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Abdullah Ünlü, “Nargile içmek suretiyle nikotin bağımlısı hale gelen gençlerimiz, daha sonra sigara bağımlısı bireyler olarak karşımıza çıkmaya başlıyor. Çünkü nikotini sigaradan çok daha kolay ve daha ucuza alabiliyorlar” dedi

Ce: 1 saat nargıle 50 adet sıgaraya bedel

aaa ben bunu yanlış biliyordum.bana nargilenin sigara kadar zararlı olmadığını söylemişlerid hoş mantıken ters gelmişti ama :D:D
arada arkadaşlarla gidiyoruz zaten pek hoşlanmamıştım demekki artık içmiyecem:D:D

bu güzel bilgi için tşkler canım :)

Ce: 1 saat nargıle 50 adet sıgaraya bedel

ya ben bayılırım nargileye amaaa! özelliklede elmalısına neyse allahtan çok sık gitmiyoruz nargile içmeye pek işime gelmesede yinede verdiyin bilgiler için teşekkür ederim

Geri