gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

1 TL limitli kredi kartı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Banka, maaş için anlaşma sağladığı işçiye 1 TL limitli iki kredi kartı gönderdi. Sakarya'nın Karasu ilçesinde maaşların elden verme uygulamasının bitirilmesinin ardından ücretlerini banka yoluyla alan bir işçiye anlaştığı banka tarafından limiti 1 TL olan 2 adet kredi kartı gönderildi.
    İlçede özel bir şirkette çalışan Ali İhsan Karaoğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) maaşların elden verme uygulamasını bitirmesinin ardından maaşını şirketin anlaşma sağladığı banka yoluyla almaya başladı. Bankadan gelen hesap açtırma formunu doldururken 'Kredi kartı ister misiniz?' kısmını işaretleyerek kredi kartı başvurusunda bulunan Karaoğlu'na banka tarafından limiti 1 TL olan 1 adet kredi kartı gönderildi.

Kartın bulunduğu zarfı arkadaşlarıyla birlikte açtığını söyleyen Karaoğlu, limitin 1 TL olduğunu görünce çok şaşırdığını ifade etti. Hatıra olsun diye kartı sakladığını anlatan Karaoğlu, "1 TL limitli kartı görünce şaşırdım. Arkadaşlarımla birlikte çok güldük. Hatıra olsun diye saklamaya karar verdim. Bir hafta sonra bana tekrar kredi kartı gönderildi. İkinci kartın da 1 TL olduğunu görünce bu kez sinirlendim." dedi.

Kartları iptal ettirmeyi düşündüğünü söyleyen Karaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İlk gelen 1 TL limitli kartı normal karşıladım. Fakat ikinci kez aynı limitli kart gönderilince sinirlendim. Bu kartları nerede kullanalım. Hiç göndermeseler daha iyi. Yapılan masrafa yazık. Bu sebeple kartları iptal ettireceğim."

1 TL limitli kredi kartı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kredi kartı terimleri

kredi kartı terimleri

Hesap kesim tarihi: Bankacıların, "Bu aylık bu kadar yeter, Allah bereket versin. Önümüzdeki ay giydirmeye devam ederiz" şeklinde düşünerek ellerini ovuşturdukları gün. * Son ödeme tarihi: Kartı veren bankacıların ödeme yapılmaması duasını yaptıkları en son gün. Yağmur duası çiftçi için ne anlama geliyorsa, ilgili dua da bankacı esnafı için aynı oranda manalıdır. * Toplam...
  2. Kredi kartı borçlularına müjde

Kredi kartı borçlularına müjde

Kredi kartı borcu tüketici kredisine dönüştürülecek, borç 36 aya bölünecek ve faiz %5 yerine %1,5 olacak. Bankalara borcu olan kredi kartı sahiplerine kolaylık geliyor. Bankalar, kredi kartı müşterilerinin birikmiş kart borçlarını dondurarak tüketici kredisine dönüştürecek. Bu borcu da 36 aya bölecek. Uygulanacak faiz oranı ise yüzde 5 yerine yüzde 1,5 olacak... Birikmiş borcun yüzde...
  3. Kredi kartı faizleri düşürüldü

Kredi kartı faizleri düşürüldü

Merkez Bankası, kredi kartı faiz oranlarını yüzde 4.39'dan yüzde 3.96'a düşürdü. Merkez bankası, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami akdi faiz oranı ile aylık azami gecikme faiz oranını Türk Lirası işlemlerde düşürdü. Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Tebliğ'e göre, aylık azami akdi faiz oranı, 1 Nisan'dan itibaren...
  4. Kredi Kartı maduru olucaktı

Kredi Kartı maduru olucaktı

ünlü şarkıcı Nadide Sultan da kredi kartı maduru olacaktı hırsızlar sınır engel tanımıyor...... DOLANDIRILDIĞINI MESAJLA FARK ETTİ! KREDİ KARTININ KOPYALANARAK ALIŞVERİŞ YAPILDIĞINI UYARI SMS'İYLE ÖĞRENEN NADİDE SULTAN, DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU.. Şarkıcı Nadide Sultan, kredi kartı dolandırıcılarının mağduru oluyordu. Kredi kartının kopyalanarak internet üzerinden alışveriş...

Sayfayı Paylaş