gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

1. Yeşilçam Ödül Akademisi Ödülleri Dün Gece Verildi

Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

yeşilçam film akademisi yeşilçam film akademisi ödülleri

Sevgili melekler, bu yıl ilk kez düzenlenen Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonunda düzenlenen törende ödüller sahiplerini buldu. Yeşilçam Ödül Töreni 2012 sahipleri ve haberin ayrıntıları şöyle...

Yeşilçam Film Akademisi ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Bu yıl ilk kez düzenlenen geceye tam 9 ödül kazanan Nuri Bilge Ceylan’ın “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmi damgasını vurdu.

Gecede ödül kazanan eserlerin listesi şöyle:

- En İyi Film: “Bir Zamanlar Anadolu’da”

- En İyi Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan (“Bir Zamanlar Anadolu’da”)

- En İyi Kadın Oyuncu: Rüçhan Çalışkur (“Türkan”)

- En İyi Erkek Oyuncu: Taner Birsel (“Bir Zamanlar Anadolu’da”)

- En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: İdil Fırat (“Nar”)

- En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Fırat Tanış (“Bir Zamanlar Anadolu’da”)

- En İyi Senaryo: Ebru Ceylan, Ercan Kesal, Nuri Bilge Ceylan (“Bir Zamanlar Anadolu’da”)

- En İyi Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki (“Bir Zamanlar Anadolu’da”)

- En İyi Sanat Yönetmeni: Elif Taşçıoğlu (“Gölgeler ve Suretler”)

- En İyi Müzik: “Aşk Tesadüfleri Sever”

- En İyi Şarkı: Selim Demirdelen, Jehan Barbur (“Nar”)

- En İyi Gişe Kıran: “Eyyvah Eyvah 2”

- En İyi Dijital Efekt: 1000 Volt, (“Aşk Tesadüfleri Sever”)

- En İyi Ses: Mehmet Serter (“Bir Zamanlar Anadolu’da”)

- En İyi Kurgu: Nuri Bilge Ceylan, Bora Gökşingöl (“Bir Zamanlar Anadolu’da)

- En İyi Saç: “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi”

- En İyi Makyaj: “Bir Zamanlar Anadolu’da”

- En İyi Kostüm: “Gölgeler ve Suretler”

- En İyi Belgesel: Sarıkeçililer (Yön.: Yüksel Aksu)

- En İyi Kısa Film: “Magnus Nottingham (Yön.: Ayçe Kartal)

1. Yeşilçam Ödül Akademisi Ödülleri Dün Gece Verildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeşilçam Ödülleri adayları açıklandı

Yeşilçam Ödülleri adayları açıklandı

Beyoğlu Belediyesi ile TÜRSAK işbirliğiyle ikincisi düzenlenen ''Yeşilçam Ödülleri 2009'' adayları açıklandı. Garajistanbul'da düzenlenen törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Türk sinemasının kalbinin yıllardır kesintisiz olarak Beyoğlu'nda attığını belirterek, ''Beyoğlu, Türk sineması için her zaman çok önemli olmuştur. Yeşilçam ve sinemaya destek Beyoğlu'na...
  2. Altın portakal ödülleri verildi

Altın portakal ödülleri verildi

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ''En İyi Film'' ödülünü Ben Hopkins'in ''Pazar-Bir Ticaret Masalı'' adlı filmi aldı. 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ''En İyi Film'' ödülünü Ben Hopkins'in ''Pazar-Bir Ticaret Masalı'' adlı filmi aldı. Festivalde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Festivalde ödüller şöyle dağıldı: En İyi Film: Pazar-Bir...
  3. SİYAD ödülleri verildi

SİYAD ödülleri verildi

41. SİYAD Sinema Ödülleri’nde “Sonbahar” ve “Üç Maymun” dörder kategoride ödül alırken, “Devrim Arabaları”, “Vicdan” ve “Rıza” geceden birer ödülle döndüler. Özcan Alper’in ilk filmi “Sonbahar” ve Nuri Bilge Ceylan’ın ödüllü eseri “Üç Maymun”, 41. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Sinema Ödülleri’ne damgasını vurdu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılan törende her iki film de dörder...
  4. çaycıya Hadise'nin ödülü verildi

çaycıya Hadise'nin ödülü verildi

Akatlar Kültür Merkezinde yapılan ödül töreninde çocukların favorisi Hadise ödül almaya layık görülürken törende bulunamadığı için enteresan bi durum oldu... HADİSE'NİN ÖDÜLÜNÜ ÇAYCI ALDI! BU YIL 4'ÜNCÜSÜ DÜZENLENEN 'JETİX ÇOCUK OSCARLARI' TÖRENİNE HADİSE DAMGASINI VURDU.... Yaklaşık 150 bin çocuğun oyuyla 'En Sevilen Kadın' Şarkıcı seçilen Hadise törene gelmeyince ödülünü, törenin...
  5. Oscar Ödülleri verildi mi?

Oscar Ödülleri verildi mi?

Şu günlerde Oscar Ödülleri dağıtılacaktı sanırım.Her sen izleyeyim diyorum saat farkı sebebiyle hep kaçırıyorum yoksa yine mi kaçırdım :S

Sayfayı Paylaş