gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

10 adımda ayrılık acısını unutmak

Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Elbette ki ayrılığın acısı çok büyüktür. Kimi zaman yürek yakar, kimi zaman hayatı kabusa çevirir. Fakat her acının da bir sonu vardır. Size kalan acıyı layıkı ile yaşamak ve daha fazla o acıya saplı kalmamaktır. Sevgili Melek'ler, bu yazımızda ayrılık acısına dair 10 önerimiz var.

Onu aramayın

Elin hep telefona gitse de bundan vazgeç. Özellikle de terk edilen taraf sensen. Bu ilişkinizi gereksiz yere uzatmaktan ve ikinizin de daha çok üzülmesinden başka bir işe yaramaz. Kendine hakim ol ve ne olursa olsun onu aramamaya çalış. Zamanla bu duruma alışacaksın.

Eğlenmene bakın

Sanki sadece sevgilinle birlikteyken eğlenebilirmişsin düşüncesinden vazgeç. En yakın arkadaşlarınla dışarı çık, sinemaya git, bowling oyna, kırda piknik yap... Emin ol, bundan da çok zevk alacak ve sevgilin olmadan da keyifli vakit geçirebileceğinin farkına varacaksın.

Ona ait olan eşyaları ortadan kaldırın

Fotoğraf, mektup, ya da sana aldığı bir hediye... Ondan geriye kalan her şeyi ortadan kaldır. Böylece onunla ilgili anılarının depreşmesini önlemiş olursun. Ama sakın hiçbirini imha etme. İleride onlara baktığın zaman acı çekmeyeceğin günler de gelecek.

Zamana bırakın

Zaman her şeyin ilacıdır? derler. Ayrılığın ilk günlerinde çok acı çeksen de, zamanla aklına bile gelmeyeceğinden emin olabilirsin. Bunun için üzülmene ve kendini yıpratmaya değmez.

Hobilerinizi geliştirin

Onu kafandan uzaklaştırman için en iyi yollardan biri de yeni hobiler edinmen ve kendine bol bol zaman ayırman. Böylece onu düşünme fırsatını bulamayacaksın. Özellikle arkadaşlarınla birlikte yapacağın spor aktiviteleri çok işine yarayabilir.

Olumsuz yönlerini düşünün

İlişkiniz boyunca mutlaka hoşuna gitmeyen davranışları olmuştur. Onu özlediğin zamanlarda birlikte geçirdiğiniz güzel anlar yerine, olumsuz yönlerini düşünürsen onu daha kolay unutabilir, hatta nefret bile edebilirsin.

Arkadaşlarınla konuşun

Unutma ilk ayrılık acısını yaşayan sen değilsin. Arkadaşların, aile fertlerin ve daha çevrendeki bir çok kişi, en az bir kez yaşamıştır bu olayı! O halde neden onlardan yardım almıyorsun? Konuştukça açılacak ve duygularını daha iyi tahlil etme fırsatı bulacaksın.

Gerçek duygularınızı test edin

Yaşadığın gerçek bir aşk mıydı, yoksa sadece fiziksel bir çekim mi? Bunu test etmek için biraz geç olabilir ama eğer hissettiklerin sadece bir çekimse bunun zaten geçici bir şey olduğu bilmelisin. Onu görmediğin zaman giderek azalacağından ve bir gün son bulacağından emin ol.

Görmemeye çalışın

Ne demişler? Gözden uzak olan gönülden ırak olur.? Her ne kadar ayrılığın ilk günlerinde aklından kolay kolay çıkmayacak olsa da, onu uzun zaman görmediğinde unutacağını bilmelisin. Bu nedenle onun olması muhtemel yerlere gitmemeye çalış. Hatta mümkünse, aynı arkadaş grubundakilerle bir süreliğine ilişkilerini askıya al.

Ailenize zaman ayırın

Sevgilin varken, ailen yüzünü görmeye hasretti. Şimdi onlara bir güzellik yap ve sevgiline ayırdığın zamanı onlara ayırmaya çalış. Dinginlik, huzur, güven hepsi bir arada! İlk zamanlar biraz sıkılır gibi olsan da, zamanla çok hoşuna gideceğinden emin olabilirsin.

2. bay yengec

bay yengec Forum Okuru

Öncelikle merhaba. Ben 16 yaşındayım. Sevgilimle 212 günlük bir ilişkimiz vardı. Bu süre içerisinde çok defa ayrılıp-barismistik. Birbirimizi cok seviyorduk. Benim ona yaşadığım bir olayı anlatmamam üzere benden ayrildi. Kisa bir sure sonra tekrar baristik.2 ay sonra tekrar benzer bir olay oldu. Bana hala aşık olduğunu ama birdaha olmayacagimizi söyledi. Bana artik güvenmiyordu. Isin kötü yanı onun hiç kötü bir yanı olmamıştı. Yani nerdeyse kusursuz bir insandi. Ve herşey benim yüzümden bitmişti. Ve onu unutamıyorum. Bana yardım edin...

3. Rojda bitkin

Rojda bitkin Forum Okuru

Ben 19 yasindayim ve 2 senelik bir iliskim var üstelik nisanliyiz ev alip evlenicektik ev alma aşamasina gelince dubleks alıp ailemi de yanima alicam dedi tabi ben asla kabul etmem dedim bu konuyu aileme danistim onu arayip olmicagini söylediler oda beni yalanci duruma düsürüp ben öyle demedim zaten bende oturmam ailemle dedi gelip annemle yüz yüze konusacaklardi biz ailesini de arayip ayni evde olmaz dedik annesi cok sinirlendi sanirsam aksamin da oglunu doldurdu ve konusmaya gelmedi beni de aramadi bende aramiyorum biz böyle hep küsüp aramayiz ama bu sefer aileler girdi işin icine ne yapicagimi bilmiyorum.

4. Ayten.şen

Ayten.şen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    canım bence başbaşa bir konuşmanızlazım sizin böyle olmaz çünkü iki yıl olmuş emeğinize yazık

5. Ayten.şen

Ayten.şen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    canım bence başbaşa bir konuşmanızlazım sizin böyle olmaz çünkü iki yıl olmuş emeğinize yazık

10 adımda ayrılık acısını unutmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ayrılık acısını hafıfletelım

ayrılık acısını hafıfletelım

ayrılık acısını unutmak ayrılık acısını unutmanın yolları aşk unutmak için yapılması gerekenler erkeklere acı çektirmenin yolları Kadinlar ayrilik acisini "genellikle" uzun sure kalplerinde tasirlar. Peki ya erkeklerde durum ne dersiniz? Onlar yalnizliga cok daha kolay alisirlar; cunku basit unutma taktikleri vardir! Onu hatirlatacak hicbir sey birakmayin Sevgilinizi...
  2. aşk acısını unutmak

aşk acısını unutmak

aşk acısını unutmak Aşk acısı çekiyorsanız yada karşılıksız bir sevdaya düşmüş iseniz kurtulmanız imkansız değildir. Sadece biraz çaba sarfetmeniz gerekir. Yapmanız gerekenlerden bazılarını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz. Kesinlikle içinizde geri dönermi dönmezmi şeklinde bir umut bırakmamanız, kararlarınızı ona bırakmamanız ve onun düşüncesi ne olursa olsun kendi kararınızı...
  3. Aşk acısını unutmak

Aşk acısını unutmak

aşk acısını unutmak ALLAH kimseye yaşatmasın aşk acısını,acıların en büyüğüdür insanı acıyla terbiye eder aşkda aşkın acısıda.şimdi belki aramızda aşk acısı çeken meleklerimiz vardır diye yararlı olduğuna inandığım bir konu... aşk acısını daha çabuk unutmaya yarayacak bilgiler umarım işe yarar... Aşk acısı çekiyorsanız yada karşılıksız bir sevdaya düşmüş iseniz kurtulmanız imkansız...
  4. Ayrılık Acısını Nasıl Unuturuz ?

Ayrılık Acısını Nasıl Unuturuz ?

birini nasıl unuturuz sevdiğimizi nasıl unuturuz uzun süreli ilişkiyi bitirmek uzun süreli ilişkinin bitmesi Ayrılma kararı verilen bir ilişkiyi bitirmek neden bazıları için daha zordur veya hangi durumlarda ayrılık daha zor gelir? Medical Park Fatih Hastanesi'nden Klinik Psikolog Sinem Demir; duygusal ilişkilerde ayrılık meselesini farklı yönleriyle değerlendirdi.. Hayatı onsuz...
  5. Ayrılık acısını soranlara!!!

Ayrılık acısını soranlara!!!

candan ünal yazıları Kalp dediğin nasıl dayanır acıya? Bu kadar güçlü müdür? Ayrılığın kokusu sinince bedene, nasıl geçer? Kaybetmek sevdiğini,ölüme benziyor.Bazen ölümden bile daha zor geliyor. Bir daha hiç güneş doğmayacakmış gibi, bir daha nefes alamayacakmışsın gibi, bu acı ömrü törpülüyor. Her kes bu acı nasıl geçer diye soruyor? Öyle kolay geçmez! İstiyorum ki, elimde sihirli...

Sayfayı Paylaş