gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

10 Kasım Atatürk'ü anma günü ve Atatürk haftası

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

10 kasım atatürk'ü anma Günü 2014-2015 ,10 kasım atatürk'ü anma günü ve atatürk haftası,10 kasım atatürk ü anma günü programı hakkında bilgiler
    Atatürk Haftası, 10 Kasım 1938 günü saat 9'u 5 geçe yaşamını yitiren Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına düzenlenen; onun yurtseverliği, inkılap ve ilkelerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk'ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk'le ilgili filmlerin gösterildiği haftadır. 10-16 Kasım tarihleri arasına karşılık gelir.

10 Kasım günü Anıtkabir ziyaret edilmekte, başkent Ankara'da resmi tören yapılmaktadır. Türkiye'nin genelinde de yas tutulmaktadır. Her yıl 10 Kasım günü trafikteki arabalar durur ve 4 dakika korna çalarak anma etkinliklerine destek verirler. Ayrıca, tüm bayraklar 10 Kasım günü yarıya indirilir.
    10_Kasım_Atatürk'ü_anma_günü_ve_Atatürk_Haftası-2012.JPG 10_Kasım_Atatürk'ü_anma_günü_ve_Atatürk_Haftası-2012.2.JPG 10_Kasım_Atatürk'ü_anma_günü_ve_Atatürk_Haftası-2012.3.JPG 10_Kasım_Atatürk'ü_anma_günü_ve_Atatürk_Haftası-2012.5.JPG

10 Kasım Atatürk'ü anma günü ve Atatürk haftası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 10 KASIM...Atatürk'ü Anma Günü...

10 KASIM...Atatürk'ü Anma Günü...

10 KASIM 1938 ATATÜRK'Ü ANMA... Yine 10 kasım geliyor... saat 9.05'te sessizlikle bütünleşiyorsunuz, siren seslerinin inadına bağırmalarına rağmen... yine de sessizsiniz... lütfen bir 10 kasım sabahı şöyle yüksek bir yere çıkın ve ayaklarınızın altındaki kenti bir gözleyin. zamanın durduğuna tanıklık edeceksinizdir, evet, bu çok özel bir andır. o sabah okula giden küçüklere bakın,...
  2. Bugün 10 Kasım Atatürk Haftası.

Bugün 10 Kasım Atatürk Haftası.

''ATAM SENİ ŞÜKRAN, ÖZLEM VE MİNNETLE ANIYORUZ'' Meleklerim Bugün 10 Kasım Atamızı anma haftası (: Atamızı Bizlerde analım istedim ve konumuzu açtım. Atamızın elinden yazılmış güzel bir metinle ve resimleriyle 10 Kasımı hüzünle anıyoruz. İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem;...
  3. Atatürk'ü anma günü

Atatürk'ü anma günü

Türk Tarihinde kutlanması gereken günler vardır. Bunlardan biri 19 Mayıs 1919′ dur. 19 Mayıs 1919 Anadolu’da yeni Türk Devleti’nin fiilen temellerinin atıldığı gündür ve Türkiye Cumhuriyeti tarihimizin başlangıcıdır. Yüce Önder Atatürk‘ün Büyük Nutkunu bu olayla başlatması, doğum gününü soranlara 19 Mayıs‘ı işaret etmesi bunun kanıtı sayılmalıdır. 19 Mayıs ‘ın milli bayram olarak ilân...
  4. 10 kasım atatürk haftası ile ilgili yazılar

10 kasım atatürk haftası ile ilgili yazılar

Okula giden çocuğum kafamın etini yedi lütfen bana on 10 kasım atatürkü anma haftası ile ilgili yazılara örnekler vermeniz mümkün mü
  5. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Sözleri

10 Kasım Atatürk'ü Anma Sözleri

10 kasım mesajları,10 kasım sözleri,10 kasım atatürkün ölümü sözleri,10 kasım en güzel atatürkü anma sözleri Türkiye Cumhuriyetinin banisi, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 76. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz. Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat...

Sayfayı Paylaş