gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

10 kasım türküsü

Konu, 'Çöplük' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

10 kasım türküsü,10 kasım şiirleri,10 kasım türküsü fazıl hüsnü dağlarca
    16621.jpg

Atatürk! Anıtkabir devrimlerini söyler,
    Bozkır ovalarına, Erciyes'e Ağrı'ya,
    Ulusun egemen olduğunu
    Özgür olduğunu
    Haykıracağım haykıracağım işte,
    Senin sustuğunca!

Yolunda yürüyeceğim Atatürk;
    Ana baba oğul kız,
    Dere tepe bucak köy,
    Yeryüzü yaşamalarımla değil
    Oralarda, Senin gittigince!

Atatürk, taşıyacağım
    Çanakkale'de, Sakarya'da, Çankaya'da, al al,
    Senin taşıdığını;
    Yurdun gök ülküsü
    Dalgalanırken,
    Senin bayrağını yücelteceğim.
    Senin çıktığınca.

F. Hüsnü DAĞLARCA

10 kasım türküsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AtatÜrk 10 Kasim Belgeselİ

AtatÜrk 10 Kasim Belgeselİ

http://www.youtube.com/watch?v=LZgEJh7VQwA
  2. bugün 10 Kasım!

bugün 10 Kasım!

Onu özlüyorum... Aslında onu hiç görmedim. Yüz yüze gelmedim. Ama onu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim Hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü Çelik bakışlarını şiirlerde okudum. Onu yaşıyorum Özlü sözlerini okudum köşe başlarında Adını her sabah okul sıralarında andım. Onunla son yolculuğa çıkıyorum Birkez daha... Onun geçtiği yollardan geçiorum. Yollarda bıraktığı...
  3. Bugün (10 Kasım) Doğanlar

Bugün (10 Kasım) Doğanlar

10 kasımda doğanların özellikleri 10 kasım doğanlar kasım günü doğanlar kasımda da 10 Kasım Doğanların genel özellikleri nelermiş arkadaşlarım hep beraber bakalım :tik: Yaşam kaliteler çok yüksektir. Seçici ve ayrıştırıcıdırlar. Kendilerine her konuda güvendikleri için, sadece kendi fikirlerini beğenirler. Güler yüzlü bir karaktere sahiptirler. Hem sosyal, hem de iş konularında dürüst ve...
  4. 10 Kasım Hakkında Şiirler

10 Kasım Hakkında Şiirler

10 kasım şiirleri, 10 kasım hakkında şiirler, 10 kasım ile ilgili şiirler Sevgili melekler, yaklaşan 10 Kasım münasebetiyle 3 kıtalık uzun 10 Kasım şiirleri paylaşıyoruz sizlerle... ATATÜRK Atatürküm eğilmiş vatan haritasına Görmedim tunç yüzünü böylesine geceler Atatürk neylesin memleketin yarasına Uçup gitmiş elinden, eski makbul çareler Nerede İstiklal harbinin o mutlu günleri...
  5. Atatürk ile ilgili söylenmiş 10 kasım sözleri

Atatürk ile ilgili söylenmiş 10 kasım sözleri

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım ile ilgili söylenen sözleri sizler için bu konumuz da paylaşıyoruz. Ölümünün ardından dünyaca ünlü kişilerin de söylemiş olduğu sözleri de paylaştığımız bu konumuz da biz de melekler mekanı olarak atamızı saygı ve sevgi ile minnetle anıyoruz. Ayrıca 10 kasım ile ilgili facebook sözlerine buradan ulaşabilirsiniz. 10 Kasımda...

Sayfayı Paylaş