gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

10 Sure neyi engeller?

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

10 sure 10sure 10 süre 1- Fatiha Suresi: Allah'in gazabini,
    2- Yasin Suresi: kiyamet günündeki susuzlugu,

3- Duhan Suresi:kiyametin korku ve dehsetini,

4- Vakia Suresi: fakirligi, miskinligi,

5- Mülk Suresi: kabir azabını,

6- Kevser Suresi: hasimların kinini,

7- Kafirun Suresi: ölüm anındaki küfrü,

8- Ihlas Suresi: iki yüzlülügü, samimiyetsizligi,

9- Felak Suresi: hased edenlerin hasedini,

10- Nas Suresi: vesveseyi engeller.

10 Sure neyi engeller? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 10 Sure 10 Azabı Önler..

10 Sure 10 Azabı Önler..

10 sure 1-fatiha Suresi; Allahin Gazabini önler. 2-yasin Suresi; Kiyamet Gününde Ki Susuzlugu önler. 3-duhan Suresi; Kiyamet Korkusunu Ve Dehşetini önler. 4-vakia Suresi; Fakirligi Ve Miskinliği önler. 5-mülk Suresi; Kabir Azabini önler. 6-kevser Suresi: Hısımlarının Kinini önler. 7-kafirun Suresi; ölüm Halinde Küfrü önler. 8-ihlas Suresi; Iki Yüzlülügü Ve Samimiyetsizliği önler....
  2. İhlas Suresinin Faziletleri nelerdir kızlar

İhlas Suresinin Faziletleri nelerdir kızlar

İhlas suresinin faziletlerini okuyan bir kişinin alacağı sevap ne kadar dır tam olarak bu surenin sihri faziletleri nelerdir bana tam olarak anlatırsanız sevinirim. Yarın okuyam bari arkadaşlarım. Teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum.
  3. Kadir Suresinin Anlamı Meali Nedir ?

Kadir Suresinin Anlamı Meali Nedir ?

Kadir Suresi Türkçe Meali Kadir Suresinin Meali Adım adım kadir gecesine yaklaştığımız şu günlerde Ramazan ayının her gecesini kadir gecesi gibi yaşamak ve ibadet etmek gerektiğini hatırlatıyor ve tüm meleklerimize ve sayın misafirlerimize kadir suresinin meali bilgilerini buradan yazmak istiyoruz.. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla 1. Doğrusu Biz, onu Kadr gecesinde indirdik 2....
  4. İhlas suresinin faziletleri nelerdir

İhlas suresinin faziletleri nelerdir

Selamlar.İhlas suresinin faziletleri hakkında bilgi almak, İhlas suresinin sırrını öğrenmek istiyorum ben.Teşekkür ederim.
  5. Surelerin faziletleri nelerdir?

Surelerin faziletleri nelerdir?

Kur’an’ın fazileti ve esrarı anlamına gelen “Havassu’l-Kur’an” konusunu işleyen önemli kaynaklardan biri, Nesaî ve İbn Kesir’in “Fedailu’l-Kur’an” adlı eserleridir. Bir bölüm olarak konuyu işleyen kaynaklardan biri de Suyutî’nin el-Itkan adlı eseridir. Konuyla ilgili olarak Bediüzzaman Said Nursi’nin şu uyarısını -özetle- hatırlatmakta fayda mülahaza etmekteyiz: “Kulluk ve ibadetin sebebi...

Sayfayı Paylaş