gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım bana on tane atasözü lazım bu atasözleri hem gerçek hemde mecaz anlam taşımalı teşekkür ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hem Gerçek Hem Mecaz Anlamlı Atasözleri

Hem Gerçek Hem Mecaz Anlamlı Atasözleri

hem gerçek hem mecaz anlamlı atasözleri hangileri nelerdir listesi örnekler ile ilgili bilgiler burada melekler Türk dili atasözü açısından çok zengindir melekler :) Her ne kadar tedavülden kalkan atasözlerimiz olsa da.. Atasözlerimizin kimisi sadece mecaz anlam içerir,kimisi de hem gerçek hem mecaz anlam ihtiva eder.Şimdi vereceğimiz örnekler de hem mecaz hem gerçek anlam taşıyan...
  2. iyonik bağa 10 tane örnek yazı yazar mısınız lütfen ?

iyonik bağa 10 tane örnek yazı yazar mısınız lütfen ?

Arkadaşlarım iyonik bağ nedir ve iyonik bağa ait bana 10 tane örnek yazabilir misiniz. Teşekkür ediyorum.
  3. 10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü yazarmısınız?

10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü yazarmısınız?

10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü yazarmısınız? Arkadaşlar merhaba diyor ve sizden 10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü yazmanızı rica ediyorum :)
  4. Kabir azabı gerçekten var mı?

Kabir azabı gerçekten var mı?

Kabir azabının varlığını bildiren vesikalardan bazıları şöyledir: İmam-ı a'zam hazretleri buyurdu ki: Kur'an-ı kerimde (Onlar, sabah-akşam ateşe sokulurlar. Kıyametin kopacağı günde, "Firavun hanedanını azabın en çetinine sokun!" denilecek) buyuruldu. (Mümin 46) Sabah-akşam görecekleri azap, Kıyametten öncedir. Âyetin devamında onların şiddetli azaba sokulacağı bildiriliyor....

Sayfayı Paylaş