10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü yazarmısınız?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü yazarmısınız? Arkadaşlar merhaba diyor ve sizden 10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü yazmanızı rica ediyorum :)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

* Yanlız kalanı kurt yer * İş insanın aynasıdır
    * Destursuz bağa girilmez (gireni sopa ile kovarlar)
    * Kazma elin kuyusunu, kazarlar kuyunu
    * Sermayen bir yumurta ise taşa çal
    * Kedi uzanamadığı (yetişemediği) ciğere pis (mındar) der
    * Arayan belasınıda, devasınıda bulur
    * Ak akçe kara gün içindir
    * İnsan göre göre, hayvan süre süre (alışır)
    * Tarlaya saban, sürüye çoban
    * Yıl harmansız kalmaz
    * Ot kökü üstünde biter
    * Eğri otur, doğru söyle (konuş)
    * Anasına bak kızını al, kenarına bak bezini al
    * Isırgan ile taharet alınmaz

10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü yazarmısınız? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Efkan Şeşen - Hele Yar (Tane Tane Üzümsün)

dane dane üzümsün efkan şeşen hele yar üzümsün yarim iki gözümsün hele yar efkan şeşen Sular gibi duruldum hele yar yar yar Bir güzele vuruldum yar Bu hasretlik pek fena hele yar yar yar Artık bittim yoruldum yar Gülerdim ağlamazdım Akardım çağlamazdım Bilseydim ayrılık var bel bağlamazdım Gülerdim ağlamazdım Akardım çağlamazdım Bilseydim ayrılık var Tane tane üzümsün Yarim iki gözümsün...
  2. tane tane pirinç pilavı yapmak için:)

pilavın tane tane olması için pirinç pilavı nasıl olur pilav yapma pilav nasıl olur Mükemmel Pilavın Sırları Pilavın lezzetini artırmak için pirinci önce tereyağı veya margarin ile kavurmayı deneyin. Pilavın pişme suyuna eklenen sıvı yağ da pirinçlerin yapışmasını engeller ve pilavın tane tane olmasını sağlar. Eğer sade pilav pişiriyorsanız, pişme suyuna ekleyeceğiniz 1-2 çay kaşığı limon...
  3. Yeşim Salkım la tane tane röpörtaj

'HAKAN UZAN'DAN İHANETİ ÖĞRENDİM' YEŞİM SALKIM, 26 YAŞINDAYKEN EVLENDİĞİ İŞADAMI HAKAN UZAN'DAN İHANETİ ÖĞRENDİĞİNİ VE YAŞADIĞI ZORLUKLAR KARŞISINDA AYAKTA DURMAYI BİLDİĞİNİ SÖYLEDİ. Bugüne kadar 3 kez evlendiğini belirten Salkım, bunun normal olduğunu Türkiye şartlarında ünlü olmayan insanların da 3 evlilik yapabildiğini söyledi. Sevgilileri ile flört etmeyi beceremediğini ve aile...
  4. pilavın tane tane ve beyaz olması için bilgiler

pirinç pilavının tane tane olması için pilavın olması için beyaz pirinç pilavı beyaz pilav melek pilavı Meleklerin yemek yapıp yapamayacağı yaptığı pilavdan belli olur derler... Eğer sizlerde bu konuda zorlanıyorsanız işte size bir kaç tavsiye. Kolay gelsin... Pisireceginiz pilavin tane tane ve beyaz olmasini istiyorsaniz tencereye incecik bir dilim limon ya da birkaç damla limon suyu...
  5. 10 tane hem gerçek hemde mecaz anlamlı atasözü var mı

Arkadaşlarım bana on tane atasözü lazım bu atasözleri hem gerçek hemde mecaz anlam taşımalı teşekkür ediyorum.
  6. Hem Gerçek Hem Mecaz Anlamlı Atasözleri

hem gerçek hem mecaz anlamlı atasözleri hangileri nelerdir listesi örnekler ile ilgili bilgiler burada melekler Türk dili atasözü açısından çok zengindir melekler :) Her ne kadar tedavülden kalkan atasözlerimiz olsa da.. Atasözlerimizin kimisi sadece mecaz anlam içerir,kimisi de hem gerçek hem mecaz anlam ihtiva eder.Şimdi vereceğimiz örnekler de hem mecaz hem gerçek anlam taşıyan...
  7. Çok etkileyici anlamlı sözler yazarmısınız lütfen

Daha önce yazılmamış etkileyici ve çok anlamlı sözler arıyorum.Nereye baksam hep aynı sözler. Var mıdır forumunuzda ?
  8. pilavımın tane tane olması için

Melekler, haftasonu kayınvalidemler ilk defa yemeğe gelecekler, çok iyi hazırlanmak istiyorum.İyi yemek yaparım ama pilavımı daha tam istediğim gibi yapamıyorum.Siz tecrübeli bayanlardan pilavımın tane tane olması için öneriler bekliyorum :)
  9. sevgilim için anlamlı mesajlar yazarmısınız

Merhaba sevgilime sms olarak göndermek üzere manalı aşk sözleri mesajları yazar mısınız?Bana yardım eder misiniz?
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş