gebe
  1. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63

110 Yıldır Yanan Ampulün Sırrı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

Ampul, 110 yıllık sır, uzun süre yanan ampul hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar.

110 yıldır yanan ampul akılları hayrete düşürmeye yetiyor hanımlar. Bilim adamlarının bile garipsediği olay ABD'nin Kaliforniya eyaletinde gün yüzüne çıkmış.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde Livermore kasabasında bir itfaiyeye kurulan ampul tamı tamına 110 yıldır yanıyor. 1901 yılında bir işadamı tarafından itfaiyeye bağışlanan ampül bu dönemden beri birkaç küçük istisna dışında yanmaya devam ediyor.

Kasabanın elektrikten sorumlu yetkilisi Lynn Owens ampulün bu kadar uzun zamandır yanmasının bilim adamlarını şaşırttığını belirtiyor. 4 watt'lık ampulün nasıl bunu başardığı halen merak konusu.

Livermore kasabasına binlerce turist gelmesini de sağlayan ampul 110. 'doğum gününü' de kutlarken Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.

110 Yıldır Yanan Ampulün Sırrı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 30 yıl Bağdat'ta yanan ateş

30 yıl Bağdat'ta yanan ateş

Sırrı-i Sekati Hazretleri’ne: - “Ya şeyh, sizin hiç hatanız olmadı mı?” diye sordular. - “Kardeşlerim, bir hata işledim ki ateşi otuz yıldır yüreğimi yakmaktadır. Hatırladığımda kalbim duracak gibi oluyor” dedi. Müslümanlar merak ettiler: - “O hata ne idi?” - “Otuz yıl önce Bağdat’ta büyük bir yangın çıktı. Benim dükkanımın da bulunduğu büyük bir çarşı yandı. O sırada ben orda değildim....
  2. Ampul

Ampul

Sönük ampul hastalığa, Yanar vaziyette ampul görmek mutlu aileye, başarıya, ibadet ve bununla gelen iç huzuruna, Birinin ampul verdiğini ya da satın aldığını görmek evlenmeye, Ampulün kırılması hastalanmaya ya da hastanın ölümüne delalet eder.Parlak ışıklı bir ampul iyi bir umut, gerçekleşecek istektir.Rüyada bir dükkandan bir elektrik ampulü aldigini gören aydinlik günlere kavusur veya bir...
  3. Doğuş'un yıllardır sakladığı bir sırrı ortaya çıktı.

Doğuş'un yıllardır sakladığı bir sırrı ortaya çıktı.

Dün sabah Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in birlikte sundukları "Orada Neler Oluyor" programına katılan Doğuş'un yıllardır sakladığı bir sırrı ortaya çıktı. Doğuş 6-7 yaşındayken Bursa Çocuk Esirgeme Kurumu'na gelen bir ailenin kendisini evlat edinmek istediğini söyledi. Gerisini şöyle anlattı: "1 hafta 10 gün kaldım sanırım. Ben onlara, 'Eninde sonunda annemi bulacağım,...
  4. 107 Yıldır Sönmeyen Ampul

107 Yıldır Sönmeyen Ampul

ABD’nin California Eyaleti’nde tam 107 yıldır yanan bir ampul, rekor kitaplarına girdi. Guinness Rekorlar Kitabı ve "Ripley’s ister inan ister inanma" rehberi, söz konusu ampulun rekorunu kayıtlara geçirdiler. Los Angeles Times gazetesi, ampulün, Livermore’daki bir İtfaiye Müdürlüğü’ne 1901’de takıldığını yazdı. "Ripley Entertainment" Şirketi yetkilisi Edward Meyer,...
  5. 72 Yıldır Yemek Yemeyen Hintli Adamın Sırrı....

72 Yıldır Yemek Yemeyen Hintli Adamın Sırrı....

72 Yıldır Yemek Yemeyen Adam 72 Yıldır Yemek Yemeyen Hintli Adamın Sırrı İşte ister inanın ister inanmayın ama bana saçma gelen bu haberi sizinle paylaşmak istedim....72 yıl bir insan nasıl yemek yemez aklım almıyor..Onların inançlarına göre bir ilahi güç olduğunu söylemişler ama ancak ben bunu Allahın yaptığına inanırım yoksa bu adam nasıl bu kadar yıl birşey yemeden yaşayacak...İşte...

Sayfayı Paylaş