gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

115 yıldır görülmeyen bitki türü yeniden ortaya çıktı

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hindistan'da tıp alanında değerli kabul edilen ve 115 yıldır görülmeyen nadir bir bitki türü yeniden ortaya çıktı.
    Hindistan'da yayımlanan "Current Science" bilim dergisinin bu ayki sayısında yer alan bir makaleye göre, Hindistan'ın Çin sınırındaki Arunaçal Pradeş eyaletine bağlı Yukarı Subansiri bölgesinde çalışan botanikçiler, "Begonia Tessaricarpa"nın bir örneğine rastladılar. Makalede, keşfin ne zaman yapıldığına ilişkin bilgi verilmedi.

PTI ajansına demeç veren Hindistan Botanik Araştırmaları'ndan Kumar Ambariş, bu bitkinin halen Arunaçal Pradeş eyaletinin birkaç yerinde bulunduğunu ve nemli kayalık yerlerde büyüdüğünü söyledi.

Bölgedeki yerel kabileler arasında şifalı bitki olarak önemli bir yeri olan, karın ağrıları ve su kaybı için kullanıldığı söylenen bitki, ilk kez İngiliz bilim adamı C.B. Clarke tarafından 1879 ve 1890'da tıp literatürüne geçirilmiş, ancak o zamandan beri hiç görülmemişti.

115 yıldır görülmeyen bitki türü yeniden ortaya çıktı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Balon nasıl ortaya çıktı

Balon nasıl ortaya çıktı

Buhar sorununu bilimsel yönden geliştirmesinden ötürü Watt, bu devrimlerin kaynağı sayılmalıdır. Ondan önce Newcomen’in makinesi ağır ve zor ilerliyor, teknik yerinde sayıyordu. Watt’ın aracılığıyla bilimin işi ele alması üzerine bu yavaş gidişte birden bir canlanma görüldü. Tekniğin ilerleyişi bir devrim niteliğini aldı, olayların akışı büyük bir hız kazandı. Bilim, insanlık tarihinde üçüncü...
  2. Bitki Türleri 2

Bitki Türleri 2

Bitki Türleri 2 Anubias barteri Coffeefolia Habitat: Batı Afrika Uzunluk: 15-25 cm Yüzeyde Kapladığı Alan: 10-15 cm² Sıcaklık: 20 - 30 °C Işık Toleransı: Düşük - Yüksek Doğal Işık İhtiyacı: Orta düzey Su Sertliği Toleransı: 0 - 20 Uygun Su Sertliği: 11 - 13 pH Toleransı: 5.5 - 9.0 Uygun pH Seviyesi: 7 Gelişim Hızı: Orta Bakım İhtiyacı: Az Genel Bilgiler: Gelişim...
  3. Doğuş'un yıllardır sakladığı bir sırrı ortaya çıktı.

Doğuş'un yıllardır sakladığı bir sırrı ortaya çıktı.

Dün sabah Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in birlikte sundukları "Orada Neler Oluyor" programına katılan Doğuş'un yıllardır sakladığı bir sırrı ortaya çıktı. Doğuş 6-7 yaşındayken Bursa Çocuk Esirgeme Kurumu'na gelen bir ailenin kendisini evlat edinmek istediğini söyledi. Gerisini şöyle anlattı: "1 hafta 10 gün kaldım sanırım. Ben onlara, 'Eninde sonunda annemi bulacağım,...
  4. Agresifliğinin nedeni ortaya çıktı!

Agresifliğinin nedeni ortaya çıktı!

agresifliğin nedenleri çocuklarda agresiflik timuçin esen şebnem ferah timucin esen şebnem ferah sevgilisi Bi sanatçıya yakışmayan görüntülerdi izlediklerimiz ne ve neden yaptığı önemli değil ama suçlu kim gazetecilermi yaksa timuçin esenmi kavgayı önce kim başlattı?onu anlıyamadım:D GEÇTİĞİMİZ HAFTA MAGAZİNCİLERE SALDIRAN OYUNCU TİMUÇİN ESEN'İN AGRESİFLİĞİNİN NEDENİ ORTAYA...
  5. Özcan Deniz'in 10 yıl evli kaldığı eski eşi ortaya çıktı!

Özcan Deniz'in 10 yıl evli kaldığı eski eşi ortaya çıktı!

özcan deniz fahriye evcen evlendi fahriye evcen özcan deniz evlendi evlimi Şarkıcı Özcan Deniz'in tam 10 yıl evli kaldığı eski eşi Handan Hanım ortaya çıktı ve şok ayrıntıları ilk kez anlattı Yeni bir kitap çıkartacak olan Handan Hanım, yazdığı kitabın ortaya çıkış öyküsünü "1 sene önce Almanya'dan Türkiye'ye geldim. İnsan yaşça olgunlaştıkça bir şeylerin farkına varıyor. Bu Özcan...

Sayfayı Paylaş