gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

12 Kasım google logosu Auguste Rodin kimdir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bugün googleda bulunan logoda auguste rodin yazıyor. Heykel çok tanıdık geldi ama kimdir bu şahıs ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Auguste Rodin Kimdir Biyografi
    Auguste Rodin 12 Kasım,1840 Paris doğumlu Fransız heykeltıraşdır.Paris'te 12 Kasım 1840 tarihinde doğan François-Auguste-René Rodin, La Petite École (Küçük Okul) isimli Özel Desen ve Matematik Okulu'na girdiğinde heykeli keşfetti ve desen becerisini geliştirmeye başladı.Auguste Rodin 1864'te ilk atölyesini tuttu ve 20 yaşındaki Rose Beuret'yle tanıştı. 1871'de Belçika'da ilk kez yapıtlarını sergiledi. Gerçek boyutlu bir insan bedeni çalışması olan eseri tamamladıktan birkaç ay sonra Tunç Çağı adını verdiği bronz heykeline 1875'te başladı.Auguste Rodin 29 Ocak 1917'de Rodin ve Rose Beuret evlendi. Rose, 14 Şubat'ta yaşama veda etti. Aynı yıl, 17 Kasım'da ölen Rodin, Meudon'daki Villa des Brillants'ın bahçesine, Rose'un yanına gömüldü. Mezarlarının başında bir Düşünen Adam heykeli yer alıyor...

12 Kasım google logosu Auguste Rodin kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 12 Ekim Google Logosu Art Clokey

12 Ekim Google Logosu Art Clokey

google logosu 12 ekim 2011 art clokey kimdir hayatı biyografisi çalışmaları ile ilgili bilgiler burada melekler Bu sabah bilgisayarımın başına geçip netimi açtığımda yine çok hoş bir google doodle ile karşılaştım melekler :) Hem merakımdan hem de sizler için googleun bugünlük kullandığı google logosunu araştırdım ve sizlerle paylaşmak istiyorum :) Art Clokey (12 Ekim 1921 ABD – 8 Ocak 2010...
  2. Google Nicolas Steno logosu

Google Nicolas Steno logosu

Nicolas Steno Google Logosu Google bu gün yani 11 Ocak 2012 Logosunu Nicolas Steno'nun 374. Doğum gününe ayırdı ve Nicolas Steno'nun doüğum gününe özel logosuyla, Nicolas Steno'nun doğum gününü tüm dünyaya duyurdu Melek'lerim.
  3. Google Sevgililer Günü Logosu 2012

Google Sevgililer Günü Logosu 2012

Google Sevgililer Günü Logosu 2012 Merhaba arkadaşlar 2012 Google Sevgililer Günü Logosu hakkında açıklama yaparmısınız bana
  4. Google Dünya Kadınlar Günü Logosu

Google Dünya Kadınlar Günü Logosu

Google Dünya Kadınlar Günü Logosu nasıl resmini eklerseniz bizde görelim arkadaşlar.
  5. Google İlkbahar Logosu

Google İlkbahar Logosu

Google'nin İlkbahar Logosu Google İlkbahar Logosu 20 Mart 2012 Merhaba Sevgili Melek'ler, bahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde, vitrinlerde dahil olmak üzere bahara büründü, baharı müjdeleyen bir diğer isim ise Google oldu :) Google'nin bahar logosunu gördünüz mü bilmem ama bu sayfamızda göreceksiniz Melek'lerim :) İlkbahar, Google Tarafından da Kutlandı! Google tarafından logo ile...

Sayfayı Paylaş