gebe
  1. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

12 yasında cinsiyet degiştirdi

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

Avustralya'da 12 yaşındaki bir kıza,cinsiyet değiştirebilmesi için onay verilmesi tartışma yarattı. Avustralya'da ergenlik bunalımına giren 12 yaşındaki kız, annesinin desteğiyle erkek olacak. ANNESİ İLE BABASI FARKLI CEPHELERDE. BABA OLMAZ DİYOR, ANNE 'OLSUN'...
    Victoria eyaletinde yaşayan ve adı belirtilmeyen kızın, ergenlik süreci nedeniyle psikolojisinin bozulduğu kaydedildi. Regl olmaya başladığı, göğüslerinin büyüdüğü söylenen genç kızın, bunların durdurulmasını istediği, yoksa "intihar etme" tehdidinde bulunduğu bildirildi.
    Babasının karşı çıkmasına rağmen, annesi aile mahkemesine başvurarak, kızının cinsiyetinin "erkek" olarak değiştirilmesini istedi.
    Mahkeme, psikiyatrist ve bir aile danışmanının gözetiminden geçen kızın bu talebine onay verdi.
    Karara göre, kızın cinsiyeti aşamalı olarak değiştirilecek.
    Ancak kızın babası ile birçok etik kurul bu karara karşı çıktı.
    "Kızını bir erkek olarak görmeyi kabul edemeyeceğini" belirten baba, kararın yeniden düşünülmesini istedi.
    Anne ise, "Üzülüyorum ama desteklemekten başka bir çarem yok" dedi.
    Tıbbi kararların etik değerlerini inceleyen kuruluşlardan birinde uzman olan Dr. Nicholas Tonti de, "12 yaş kişinin tam bir kararsızlık dönemidir. Genç kızın cinsiyet değiştirme talebini destekleyen karar hakkında şüpheliyim" dedi.

2. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
12 yasında cinsiyet degiştirdi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yayla....

Yayla....

En güzel ve en yeşil yayla resimleri isteyenlere benden 6 tane güzel yayla resimleri ve yanında koyununu otlatıp sırtında çalı çırpı olan bir kadın da cabası :D:D
  2. 12 - 13 haftalık gebelikte cinsiyet belli olur mu ?

12 - 13 haftalık gebelikte cinsiyet belli olur mu ?

12 13 yada 14 haftalık bir bebeği karnında taşıyan anne acaba bebeğin cinsiyetini öğrenebilir mi tam olarak hangi haftalarda gitmem gerekiyor bebeğincinsiyetini öğrenmek için arkadaşlarım. Bilgisi olan yazsın lütfen bana benim neyim olcak halen bilmiyorum :S
  3. Tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi yapılabilirmi?

Tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi yapılabilirmi?

Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT) işlemi, Cinsiyet seçimi olarak da bilinen; sağlıklı ve istenilen cinsiyette bebeğe sahip olmak için, özel genetik laboratuvarlarımızda, kromozomal, genetik anomalileri teşhis etme işlemidir. Bu detaylı çalışma gerektiren işlem, embriyolar, anne adayına transfer edilmeden önce yapılmaktadır. PGT yani Cinsiyet Seçimi işlemi, 90’lı yıllarda, özellikle cinsiyet...
  4. Cinsiyet belirtileri

Cinsiyet belirtileri

Ya bu cinsiyet belirtileri yalan geliyor bana mesela kız bebek bekleyenler diyor mide bulantısı yaşar erkek bebek de pek olmaz diyor benim ilk hamileligimde 9ay boyunca mide bulantısı yaşadım oğlum oldu şimdi ikinciye hamileyim şimdide mide bulantısı pek yaşamıyorum ne olacak şimdi

Sayfayı Paylaş