gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

1200 Kalorilik Diyet Listesi

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu ayda 4/5 kilo verdiren 1200 kalorilik diyek listesi hakkında bilgiler içermektedir. Yedikleriniz ve içtikleriniz kalori miktarına göre zamanla vücudunuzda fazlalıklar oluşturarak yağ birikimine yol açar. Bazen masum gördüğünüz herhangi bir içecek yada aldığınız bir besin de bulunan kalori miktarı ile hızla kilo alabilirsiniz.

Yaz öncesi kışın aldığınız kiloları bir an önce verip yaza fit bir vücutla girmek istiyorsanız öncelikle yediklerinizin ve içtiklerinizin kalori miktarını bilip ona göre tüketmeniz gerekiyor.

Fazla kalori yakarak hızlı bir şekilde zayıflamanız mümkün olacaktır. Ayda 4/5 kilo verdiren ve 1200 kalori yaktıran diyet listesini sizler için paylaşıyoruz.

Diyetisyen Aşkın Yüksel'in önerdiği bu listedeki menüyü düzenli bir şekilde uyguladığnız da siz de kısa sürede formda bir vücuda sahip olacaksınız.

Bu diyetle ayda ortalama dört – beş kilo vermeniz mümkün. Tabii diyeti uygularken bol bol su içmeyi ve yürüyüşler yapmayı ihmal etmemeniz gerekiyor. İyi diyetler...

1. gün
    Kahvaltı
    30 gram beyaz peynir, iki ince dilim light ekmek, bir adet domates ve iki salatalık

Ara öğün
    100 gram meyve

Öğle
    Bir kase sebze çorba, bir adet ızgara derisiz tavuk budu, iki yemek kaşığı zeytinyağlı ayşe fasulye, bir kase yoğurt ve salata

Ara öğün
    100 gram light süt, 100 gram meyve

Akşam
    Sekiz yemek kaşığı etli sebze yemeği, iki yemek kaşığı makarna, 100 gram ligh yoğurt ve salata

2. gün
    Kahvaltı
    Bir bardak portakal suyu, bir adet yağsız tost, bir domates ve üç yeşil biber

Ara öğün
    100 gram meyve

Öğle
    Bir kase mercimek çorba, 180 gram ızgara köfte, yarım haşlanmış patates, bir tabak az yağlı salata

Ara öğün
    Bir su bardağı patlamış tuzsuz mısır

Akşam
    Balık serbest, iki kibrit kutusu helva ve salata

3. gün
    Kahvaltı
    20 gram kaşar peynir, bir dilim light ekmek, bir çay kaşığı reçel

Ara öğün
    100 gram meyve

Öğle
    Üç kalem pirzola, iki kaşık zeytinyağlı prasa, bir kasa cacık

Ara öğün
    150 gram light süt, altı adet fındık veya ceviz

Akşam
    Bir karnıyarık (yağsız), iki kaşık bulgur pilavı, 150 gram yoğurt

4. gün
    Kahvaltı
    İki yumurta ile menemen, bir dilim light ekmek

Ara öğün
    150 gram meyve

Öğle
    Yedi yemek kaşığı kıymalı, pirinçli ıspanak, iki kibrit kutusu peynirli börek, 100 gram light yoğurt ve salata

Ara öğün
    150 gram meyve

Akşam
    Karışık ızgara serbest, az yağlı salata

5. gün
    Kahvaltı
    İki sosis ızgara, bir dilim light ekmek ve salatalık

Ara öğün
    150 gram meyve

Öğle
    Bir kase domates çorba, 200 gram bonfile ve salata

Ara öğün
    İki yemek kaşığı kısır

Akşam
    Sekiz yemek kaşığı kıymalı kabak, 200 gram light yoğurt, bir dilim light ekmek ve yağsız salata

6. gün
    Kahvaltı
    400 gram light süt, iki çorba kaşığı müsli, 100 gram meyve ve salata

Ara öğün
    100 gram meyve

Öğle
    Bir buçuk porsiyon yağsız tavuk döneri, bir bardak ayran ve salata

Ara öğün
    200 gram meyve

Akşam
    100 gram beyaz peynir, 400 gram karpuz ve salata

7. gün
    Kahvaltı
    20 gram sucuk, bir yumurtala sucuklu yumurta, bir dilim light ekmek ve salata

Ara öğün
    100 gram meyve

Öğle
    Bir tabak yağsız spagetti makarna (sos olarak domates püre kullanılabilir) ve yağsız salata

Ara öğün
    150 gram meyve

Akşam
    Beş yemek kaşığı etli kuru fasulye, iki yemek kaşığı pilav, 100 gram light yoğurt ve salata

Diyetisyen Aşkın Yüksel

1200 Kalorilik Diyet Listesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 1600 Kalorilik Diyet

1600 Kalorilik Diyet

Hedef: 10 günde 5 kilo. Günlük kalori: 1600 Kcal Uzun sürede dengeli bir şekilde kilo verebileceğiniz bir diyet. %55 Karbonhidrat, %16 Protein, %29 Yağ. Bu diyeti istediğiniz kiloya ulaşasıya dek 7 günlük periyotlar halinde uygulayabilirsiniz. 1. GÜN Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 2 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 2 ince dilim ekmek (kepekli) Kuşluk : 4...
  2. 1200 Kalorilik Diyet

1200 Kalorilik Diyet

Hedef: Haftada ortalama 2 kilo. Günlük kalori: 1200 Kcal Uzun sürede dengeli bir şekilde kilo verebileceğiniz bir diyet. Bu diyeti istediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar 7 günlük periyotlar halinde uygulayabilirsiniz. %54 Karbonhidrat, %16 Protein, %30 Yağ. 1. GÜN Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)...
  3. YENİ; 1200 kalorilik diyet

YENİ; 1200 kalorilik diyet

1200 kalorilik diyet 1200 kalorilik diyet listesi Sevgili; diyetçi meleklerim:)Biliyorum bazılarınız kilolarından şikayetci bazılarınızda küçük fazlalıklarından...Her yolu deniyorsunuz ama olmuyor mu.?Sürekli farklı farklı birşey denemeyin, çünkü; denediğiniz herşey sağlığınıza ciddi zararlar verebilir. Dikakt etmek gerekiyor.Eğer dikkatli ve düzenli diyet ve spor yapmaz iseniz emin olun...
  4. 1200 kalorilik diyet

1200 kalorilik diyet

Bu diyetle ayda ortalama dört – beş kilo vermemiz mümkünmüş kızlar :tik:. Tabii diyeti uygularken bol bol su içmeyi ve yürüyüşler yapmayı ihmal etmememiz gerekiyor. İyi diyetler... 1. gün Kahvaltı 30 gram beyaz peynir, iki ince dilim light ekmek, bir adet domates ve iki salatalık Ara öğün 100 gram meyve Öğle Bir kase sebze çorba, bir adet ızgara derisiz tavuk budu, iki yemek kaşığı...
  5. 1200 Kalorilik Diyet :-))

1200 Kalorilik Diyet :-))

Selam Melekler,araniza yeni katildim.Kisaca kendimden bahsedeyim.adim Defne 26 yas bir kizim var 3 yasinda.Gebeligimde 35 kilo alarak 95 kiloya cikmistim,hamile kaldigim kilo 60 :sinir::sinir: gecen hafta 86 kilo oldugumu ögrendim veee kendime kizarak diyete basladim suan 82 kiloyum.Benimle birlikte bu diyeti yapicak Melekler ariyorum yanima,yalniz olunca daha bi zor oluyo........önümde upuzun...

Sayfayı Paylaş