gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

13 Aylıkken Okumaya Başladı!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

NBC’nin haberine göre şimdi 17 aylık olan Elizabeth Barrett, 13 aylıkken okumaya başladı. Teksas'ta ailesi ve kardeşleriyle yaşayan Elizabeth Barrett'in annesi Katy Barrett, "çiçek, mısır, seni seviyorum, Ann" gibi kelimeler yazarak kızından okumasını istedi. Elizabeth hepsini tek tek okudu. Elizabeth'in annesi Katy, kızının henüz 13 aylıkken gittikleri bir markette bir paketin üzerinde yazan 'Mısır' yazısını okuduğunu söyledi. Katy ve eşi Michael, patholojist ile yaptıkları görüşmeler doğrultusunda kızlarının okumasını izlemeye başladı. Elizabeth'e sıkça kitap okuyan ve sadece bir Tv programı izlemesine izin veren aile, kızlarının dil gelişimine bu şekilde destek oluyor. Elizabeth'e asla okuma öğretmeyen aile, onun okuduğunu gördükçe oldukça şaşırıyor. Babası Michael Barrett, "Kızımızın dil gelişimine destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bu Elizabeth'in okumayı öğrenmesi için yeterli değil. Sanırım bundan daha fazlasına, doğuştan gelen bir yeteneğe sahip. Bu asla tahmin ettiğimiz bir sonuç değildi. Ona okumayı öğretmedik. Hiç oturup kitaplardaki kelimelere çalışmadık. Kitap okumayı çok seviyor" dedi. Yetenekli mi yoksa eğitildi mi?
    Elizabeth'in durumu ve ailesiyle ilgili araştırmalar yapan New York Üniversitesi'nde Çocuk Eğitimi ve Akademik Sonuçlarla ilgili uzman Susan Schwartz, “Sanırım Elizabeth çok gelişmiş bir algı ve görsel bir hafızaya sahip. Katy ve Michael, ona kitap okuyarak, şarkılar söyleyerek bu yeteneğinin gelişmesine katkıda bulunmuşlar” diye konuştu. Barrettlar kızlarının bu yeteneğinden etkilendikleri kadar, farklı olmanın zorluklarından dolayı biraz da endişeleniyorlar.

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: 13 Aylıkken Okumaya Başladı!
    kisininde etkisi omuştur tabiki zaeka daha ön planda canım emeğine sağlık

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: 13 Aylıkken Okumaya Başladı!

valla bravo nasil oluyor 13 aylkken okuma
    emegine saglik canimm,sevgilerimle

13 Aylıkken Okumaya Başladı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aylık

Aylık

Çalisma karsiliginda aylik ücretini aldigini görmek, borçlu olduguna ve bu borçtan bir türlü kurtulamadigina yorumlanir. Ayligi zamaninda aldigini görmek sikintidan kurtulmaya, geç almak ise üzüntüye isarettir.
  2. okumaya deger....

okumaya deger....

gül' ünüzü yolun başındayken seçin Vaktiyle, görkemli bir malikanede yaşayan, yaşlı, çok zengin bir adam varmış. Malikane, gözalıcı güzellikte güllerin yetiştiği bir bahçenin içinde yer alıyormuş. Bu yaşlı zenginin evine, her hafta belli bir gün, orta yaşlı, tatlı dilli bir bohçacı kadın gelir ve yepyeni birbirinden güzel, pahalı kumaşlarını önce adama sonra çalışanlarına sunarmış... Bir gün...
  3. Okumadan geçme

Okumadan geçme

okumadan geçme Okumadan geçme Sabah uyandiginda midesinde bir yanma hissetti. Yanmanin nedeni aksam yedikleri degil,uyanir uyanmaz bugün yapacaklarinin aklina gelmesiydi. Bugün 2 yildir götürmeye çalistigi bir birlikteligi bitirecekti. Aslinda bunu yapmakta geç bile kalmisti. ´Bitmeli dedi içinden, her gün bu tatsiz uyanis bitmeli.´ Genç adam bunlari düsünürken surati sekilden sekile...
  4. okumadan geçmeyin

okumadan geçmeyin

Eşi bitkisel hayata giren bir erkeğin mektubu Seni ezberlemeye çalışıyorum.Kendini bana bırak, senden alabileceğim hiçbir şey yok, hele senin haberin olmadan asla.Gözlerine dokunmak için ne kadar uzun zamandır bekliyorum biliyor musun? Ya saclarını koklamak için? Yasemin gibi kokuyorlar... Belki de daha güzel. "Böyle kokmayı nasıl başarıyorsun?" derdim hep, Sen de bana,...
  5. Bebekleriniz kaç aylıkken yürümeye başladı?

Bebekleriniz kaç aylıkken yürümeye başladı?

Bebekleriniz kaç aylıkken yürümeye başladı benim bebeğim neden yürümüyor ya =(

Sayfayı Paylaş