gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

13 bebeğin ölüm nedeni hastane enfeksiyonu

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Tüm Türkiye'yi ayağa kaldıran bebek ölümlerinin sorumlusu bulundu. Bebek katilini aslında çok yakından tanıyoruz.

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören 13 bebeğin enfeksiyondan öldüğü ortaya çıktı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfekisiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk bebek ölümlerinin enfiksiyondan kaynaklandığını söyledi.

Yeni doğan ünitesi karantinaya alındı ve bölüme bebek kabul edilmiyor. Toprağa verilen 5 bebek ise mezardan çıkarılarak incelemeye alınacak.

[/FONT][FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]AİLELER ŞİKAYETÇİ OLDU

Bebeklerini kaybeden 10 ailenin emniyette ifadelerine başvuruldu. Ailelerden 5'i hastane hakkında şikayetçi oldu.

İkizlerinden birini kaybeden baba Musa Yaylak, ''Daha isimlerini bile koymamıştık. Ölüm nedeniyle ilgili önce bir şey söylemediler, sonra öğrendik ki hastane mikrobuymuş. Diğer bebeğim hastanede. Başka hastaneye götürmek istiyorum ama enfeksiyon nedeniyle kabul etmezler diye alamıyorum. Hayatından endişe ediyorum bebeğimin.''
    [/FONT]

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]''SON BEBEK ŞANSIMIZDI''

Aynı hastanede 17 günlük bebeklerini kaybettiklerini anlatan Suat Özcan da şunları söyledi: ''Eşim Habibe yüksek tansiyon hastası. Risk alarak hamile kalmıştı. 7 aylık hamileyken sezaryen ile doğum yaptı. Eşimin sağlık durumu nedeniyle bizim ilk ve son bebek şansımızdı. Nasıl böyle bir ihmal olabilir. Şikayetçiyiz.''

[/FONT]
    [FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]ADINI EYLÜL KOYACAKLARDI

10 günlük bebeği ölen anne Nazife Akman bebek eylül ayında doğduğu için adını Eylül koymayı planladıklarını belirterek, ''Bebeğimizin ciğerleri normal gelişmediği için hastanede tedavi görüyordu. Durumunu sormak için hastaneyi aradık, öldüğünü öğrendik. Çok üzgünüz'' dedi.[/FONT]

internethaber

13 bebeğin ölüm nedeni hastane enfeksiyonu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hastane Merve'yi ölüme gönderdi!

Hastane Merve'yi ölüme gönderdi!

balat hastanesi eyüp eyüp balat hastanesi ssk doktorları özel hastane raporu Karın ağrısı şikayetiyle Eyüp SKK'ya getirilen 15 yaşındaki Merve, yapılan tedavi sonrası ağrısı hafiflediği için eve gönderildi ama yolda hayatını kaybetti. Eyüp SSK Hastanesi’ne ayakta tedavi edilip eve gönderildi 15 yaşındaki Merve Akpınar, ilaçlarını aldıktan 20 dakika sonra öldü. Merve’nin şüpheli ölümü tüm...
  2. Bebek ölümlerinin nedeni "enfeksiyon"

Bebek ölümlerinin nedeni "enfeksiyon"

Bebek ölümlerinin nedeni "enfeksiyon"Sağlık Bakanlığı Komisyonu Ankara'daki bebek ölümleriyle ilgili raporunu tamamladı. Sağlık Bakanlığınca Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki bebek ölümlerini araştırmak üzere oluşturulan inceleme komisyonu raporunu tamamladı. Rapor, bir üyenin önlemlere ilişkin şerhi ile tüm üyeler...
  3. Hareketsizlik, ölüm nedeni!

Hareketsizlik, ölüm nedeni!

bebeklerde hareketsizlik hamilelikte hareketsizlik hamilelikte bebeğin hareketsizliği gebelikte bebek hareketsizliği gebelikte bebeğin Hareketsizliğin neden olduğu hastalıklar, ölüm nedenleri arasında ilk sırada İnsanların ölüm nedenleri arasında 100 yıl önce enfeksiyon hastalıkları ön plana çıkarken, günümüzde hareketsizliğin sebep olduğu hastalıklar ilk sırada geliyor....
  4. Azer Bülbülün Ölüm Nedeni

Azer Bülbülün Ölüm Nedeni

Rahmetli Azer Bülbül'ü bilenler tanıyanlar iyi bilirler arkadaşlarım. Şahsen üç beş sene önce kendisini tanıma fırsatım oldu. Zararı sadece kendine olan bir insandı, Bağzı şeyler kullanıyordu malesef... Yüsek ihtimal ile kalp krizi gibi geliyor bana. Vücudunun dayanmadığını düşünüyorum. Şimdi buradan sizlere neler kullandığını söylememe gerek yok zannedersem anlayan anlamıştır diye...
  5. Meral Okay Ölüm Nedeni

Meral Okay Ölüm Nedeni

Meral Okay Ölüm Nedeni nedir lütfen bana bu konuda bilgimniz varsa bilgi verin.

Sayfayı Paylaş