gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

13 uğursuzluk mu getirir

Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Güneşi Gördüm filimi izleyenlerden tam not aldı fakat gösterim gününde bi karışılık oldu değişik bi düşünce ortaya atan Mahsun Kırmızıgül bakalım ne dedi... NEDEN 12!
    'BEYAZ SHOW'A KONUK OLAN MAHSUN KIRMIZIGÜL, 'GÜNEŞİ GÖRDÜM' FİLMİNİN NEDEN CUMA DEĞİL DE PERŞEMBE GÜNÜ VİZYONA GİRDİĞİNİ AÇIKLADI: 'BİR DAHA DARBE OLMASIN.'

13'ün uğursuzluğuna inanırım

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de filmler cuma günü vizyona giriyor... Ancak Mahsun Kırmızıgül bu geleneği yıktı ve normalde 13 Mart Cuma günü gösterime girmesi gereken 'Güneşi Gördüm' filmini perşembe günü vizyona soktu. Kırmızıgül bu sürpriz tarih değişikliğinin iki nedeni olduğunu da 'Beyaz Show'da açıkladı: '13 ve 9 rakamlarını sevmem. '13'ün uğursuzluğuna inanırım ve 9 rakamını da hiç sevmem. Filmin 13 Mart'ta vizyona girmesini bu yüzden istemedim.'

Bir daha darbe yaşamayalım

Mahsun Kırmızıgül'ün ikinci gerekçesi ise, ülkemizdeki darbelerle ilgiliydi: 'Bu ülkede ayın 12'sinde iki darbe yapıldı. Biri 12 Mart 1971, diğeri ise 12 Eylül 1980 darbesi... Filmimi 12 Mart'ta vizyona soktum. Bu ülkede bir daha darbe olmasın. Bir daha o darbe zamanlarındaki gibi kara günler yaşamayalım.'

13 uğursuzluk mu getirir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ayna kırılması niçin uğursuzluk getirir?

ayna kırılması niçin uğursuzluk getirir?

ayna kırılması ne anlama gelir ayna kırılması uğursuzluk kırmak ne anlama gelir kırmak uğursuzluk getirir mi getirir mi Ayna kırılmasının uğursuzluk getireceğine olan inanış, en eski batıl inançlardan biridir. Kökeni ilk aynanın yapılışından yüzyıllar öncesine, hatta ilk çağ insanına kadar gider. Göllerde veya su birikintilerinde, kendi aksini gören ilkel insan şaşırmış, bunun kendisinin...
  2. kara kedi geçmesi niçin uğursuzluk getirir?

kara kedi geçmesi niçin uğursuzluk getirir?

Dünya tarihinde kedilerden başka, önce tanrılaştırılan, sonra şeytanla özdeşleştirilip soykırımına uğrayan, sonra da tekrar evin baş köşesine yerleştirilen hiçbir canlı türü yoktur. Bir insanın önünden siyah renkli bir kedi geçmesinin uğursuzluk getireceğine ilişkin inancın kaynağının milattan önce 3000'li yıllara, eski Mısırlılara dayandığı biliniyor. O devirde kediler kutsal bir canlı...
  3. Ayna kırılması neden uğursuzluk getirir?

Ayna kırılması neden uğursuzluk getirir?

Ayna kırılmasının uğursuzluk getireceğine olan inanış, en eski batıl inançlardan biridir. Kökeni ilk aynanın yapılışından yüzyıllar öncesine, hatta ilk çağ insanına kadar gider. Göllerde veya su birikintilerinde, kendi aksini gören ilkel insan şaşırmış, bunun kendisinin ruhu olduğunu sanmış, suyu bulandırıp görüntüsünün kaybolmasına neden olanları da düşman bilmiştir. İlk aynaların kullanılışı...
  4. Kara Kedi Görmek Uğursuzluk mu?

Kara Kedi Görmek Uğursuzluk mu?

bu konu kara kedi görmenin uğursuz getirip getirmediği hakkında bilgilere yer vermektedir. Yolda bir kara kedi gördüğü zaman yolunu değiştirenler yada o günün kendisine çok kötü şeyler getireceğine inanan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Toplumumuz da genel olarak kara kedi görmenin uğursuzluk getireceğine inanılır. Peki kara kedi görmek gerçekten uğursuzluk işareti mi? Eski Mısır´da...
  5. Aynaların Kırılması Niçin Uğursuzluk Getirir?

Aynaların Kırılması Niçin Uğursuzluk Getirir?

Ayna kırılmasının uğursuzluk getireceğine olan inanış, en eski batıl inançlardan biridir. Kökeni ilk aynanın yapılışından yüzyıllar öncesine, hatta ilk çağ insanına kadar gider. Göllerde veya su birikintilerinde, kendi aksini gören ilkel insan şaşırmış, bunun kendisinin ruhu olduğunu sanmış, suyu bulandırıp görüntüsünün kaybolmasına neden olanları da düşman bilmiştir. İlk aynaların...

Sayfayı Paylaş