gebe
  1. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113

14. Gebelik Haftasi

Konu, 'Gebelik' kısmında smiley tarafından paylaşıldı.

14.gebelik 14.gebelik haftasi
    Meleklerim ben yarindan itibaren 14. haftama girecegim icin ve her hafta bebisim ne durumda ve bendeki degisiklikler normalmi diye internetten arastirdigim icin, bundan sonra sizinle paylasmaya karar verdim... Bilmiyorum bebegin anne karnindaki görüntüsü nasildir diye merak ediyorum ve inceliyorum...

Üreme sisteminde de bu hafta bazı gelişmeler yaşanır. Erkek bebeklerde prostat bezi oluşur. Kızlarda yumurtalıklar karın boşluğundan pelvise iner. Ayrıca tiroit bezi olgunlaştığından bebeğiniz bu hafta hormon üretmeye başlar.
    Hormonlar bağırsak kaslarınızı gevşettiği için bağırsaklarınız daha yavaş ve daha verimsiz çalışacağından kabızlık şikayeti ortaya çıkabilir. Ayrıca büyüyen uterus da bağırsaklara baskı yapabilir. Beslenmenizde bol sıvı ve lifli gıdalara yer vermek suretiyle bu şikayetlerinizi hafifletebilirsiniz.
    Bebeğiniz bu hafta parmağını emmeye başlayabilir. Bu doğumdan sonra rahatça göğsünüzden süt emmesi için yaptığı bir pratiktir.
    Anne adayında bu dönemde cinsel istek oluşabilir. Eğer doktorunuz bir sakınca görmüyorsa cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Hamilelikte cinsel ilişkiye girerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunları gebelikte cinsel ilişki sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

14. Gebelik Haftasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. .....kutlu Doğum Haftasi....

.....kutlu Doğum Haftasi....

Azîz Gençler! 20 Nisan 571 tarihine rastlayan Rebiu'l-evvel ayının 12'nci günü Pazartesi (İsneyn) gecesi Peygamberimiz Efendimiz (Sallallahu aleyhi ve selem) kâinâtı şereflendirmişlerdir. “Ve ma erselnake illa rahmetel lil alemin : Seni sadece bütün kainata rahmet olarak göndermişizdir.” (Enbiyâ 21/107) Allah Teâlâ’nın yarattığı tüm maddî-mânevî varlıkların var oluş rahmet kapısı olan...
  2. 14 şubat

14 şubat

Sevgililer günü hatırlanmayacak olan kaç melek var?
  3. gebelik

gebelik

kızlar ben aranıza şimdi katıldım bayağıdır okuyp takip ediyordum kısmet bu güneymiş ben gectiğimiz pazartesi hamile olduğumu öğrendim degerlerin iii olduğunu söyledi doktorum ama bugun belim çok ağrıyor aslında ağrıdan çok kasılma var korkuyorum sizce normalmiiiiiii
  4. Gebelikte 14 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

Gebelikte 14 . Hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

Bebeğiniz hızla büyüyor. Geçen hafta kilosu 20 gram civarında olan bebeğinizin bu haftaki kilosu 25 grama kadar ulaştı. Gördüğünüz gibi bebeğiniz her hafta bir önceki ağırlığından bir hayli artarak gelişiyor. Onun büyümesi sizin rahminizin de ve doğal olarak da karnınızın da büyümesi demek. Ve böylece artık hamileliğinizi gözle görülür biçimde belirmeye başlıyor. 2. üç aylık dönemin...
  5. Gebelik

Gebelik

Kızlar ben adetimden 3 gün önce beta yaptırdım 1.20 cıktı ama vajina muaynede karnımda bir sıvı gördüğünü söledi doktor ama test negatif testi erkenmi yaptırdım bilmiyorum doktor adetin gelince gel demedi sıvının tam ne oldugunu konusunda netleştirmedi beni adetimde suan 3 gün gecikme var gebelik varmı yokmu diye tekrar kan testi yaptırsammı acaba bilmiyorum

Sayfayı Paylaş