gebe
  1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0

14 şubat tarihçesi

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

14 Şubat, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" (St.Valentine's Day) olarak bilinir. Romantik aşk ile bağlantısı Orta Çağ'ın sonlarına doğru, o zamanki akımlardan kaynaklı oluşmuş ve zamanla dinsel özelliğini yitirmiştir. 1969 yılında dini takvimden de çıkarılarak dini anlamda kutlanması sona ermiştir. Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır. Valentine kelimesi batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kulllanılır

14 şubat tarihçesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 14 Şubat mesajları

14 Şubat mesajları

14 şubat esprileri komik 14 şubat mesajları En güzel 14 şubat sevgililer günü mesajlarını arıyorsanız işte aşağıdaki mesajlar ve güzel sözler tam size göre :tik: Sen güneşin doğduğu, karanlığın bittiği yerdesin sen hep kalbimde yatan tek sevgilimsin. Sevgililer günün kutlu olsun! Eğer gökyüzü bir parça kağıt, deniz bir şişe mürekkep olsaydı yine de sana olan duygularımı yazmaya yetmezdi....
  2. 14 şubat sevgini haykır

14 şubat sevgini haykır

Melekler 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor belki sizde eşinize, nişanlınıza veya sevgilinize olan aşkınızı burda haykırmak istersiniz... 14 Şubat sevgililer günü size ne ifade ediyor şiir, mesaj ve güzel sözlerinizi bekliyoruz kızlar :tik:
  3. İlginç 14 Şubat Adetleri

İlginç 14 Şubat Adetleri

14 şubat tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kutlanıyor...Tüm dünyada birbinden ilginç sevgililer günü adetleri varmış...Çoğu oldukça ilginç va çok hoş... Valentine, Valentinian, Valens ya da Valentius gibi değişik isimlerle anılan aziz, dünyanın dört bir yanında herkesin birbirine sevgi sözcükleri söylediği bu anlamlı güne ismini veren kişidir. İlk kutlamadan bu yana 2500 yıllık bir...
  4. 14 Şubatta Ne Alınır

14 Şubatta Ne Alınır

14 Şubatta Ne Alınır ? Arkadaşalr ben düşündüm düşündüm bulamadım sizce 14 Şubatta Ne Alınır ?
  5. 14 şubat

14 şubat

Sevgililer günü hatırlanmayacak olan kaç melek var?

Sayfayı Paylaş