gebe
  1. RaMaLi

RaMaLi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

15 Bin Yeni Kadro Müjdesi...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında RaMaLi tarafından paylaşıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Merkez ve Taşra Birimlerine, Değişik Unvanlarda 15 Bin 227 Yeni Kadro Tahsis Edilecek. Ekonomik ve Mali konularda önemli düzenlemeleri içeren, Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, Meclis'e sunuldu.
    Bazı vergilerde indirim, bazı vergilerde ise yeni düzenlemeler getiren tasarıda günlük hayatımızı da ilgilendiren çok sayıda değişiklik yer alıyor. işte "torba yasa" olarak bilinen tasarıdaki bazı düzenlemeler:

BiLGiYE DE VERGi

Vergi yasalarının uygulama sırasında farklı yorumlanması mükellefleri zorda bırakıyor. Yeni tasarıyla mükellefler vergi durumları ve vergi uygulaması bakımından müphem ve tereddütlü gördükleri hususlar hakkında yazıyla izahat isteyebilecekler. Gelir idaresi bu bilgileri özelgeyle ya da internet üzerinden yanıtlayacak. Ancak şirketler, vergi durumları ya da tereddüt ettikleri vergi konularında Maliye ve Maliye'nin yetkili kıldığı makamlardan izahat istemeleri karşılığında 200 ila 2 bin lira arasında harç yatırmak zorunda olacaklar.

KREDi UCUZLUYOR

Tasarıyla, tüketici kredilerinin temini ve geri ödenmesi amacıyla düzenlenen kağıtlar damga vergisinden istisna tutulacak. Bu sayede tüketicilerin bankalardan kullandığı kredilerin maliyeti düşecek. Tasarıyla Gelir idaresi Başkanlığı'na (GiB) bütçesel esneklik getiriliyor. GiB, personel giderleri hariç diğer ödenekler arasında aktarma yapma, harcama programını hazırlama ve uygulama konusunda yetkilendirilecek. Buna paralel olarak GiB'in merkez ve taşra birimlerine, değişik unvanlarda 15 bin 227 yeni kadro tahsis edilecek.

3 YıLDA BiR KAPıYı ÇALACAK

Yeni tasarıyla denetim sisteminde geniş çaplı değişikliklere gidilerek performans tabanlı denetime geçilecek. Vergi inceleme ve Denetim Koordinasyon Kurulu oluşturulacak. Şirketler büyüklükleri itibariyle üç gruba ayrılacak. Büyük şirketler 3 yılda bir, orta şirketler 6 yılda bir, küçük şirketler de 9 yılda bir düzenli incelemeye tabi tutulacak. GiB'in taşra teşkilatlarında avukat çalıştırılacak.

15 Bin Yeni Kadro Müjdesi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Amerika’da 15 bin emlakçının işine son

Amerika’da 15 bin emlakçının işine son

AMERİKA’da emlak ajansları, 15 bin çalışanın işine son vermeye hazırlanıyor. Bu yeni kararla birlikte sektörde işini kaybedenlerin sayısının 40 bine ulaşması bekleniyor. 1990’lardan geçtiğimiz yıla kadar her yıl büyümesini sürdüren sektör, geçtiğimiz yıl patlayan mortgage krizinden büyük darbe aldı. Ticari gayrimenkul alanında da yeni işten çıkartmaların meydana gelebileceğine dikkat...
  2. Meb 10 bin yeni kadro daha açacak

Meb 10 bin yeni kadro daha açacak

2009 ağustos öğretmen kadroları Milli Eğitim Bakanlığı yeni dönemde 20 bin öğretmen atayacak. Atamalar için başvurular 9 Ağustos Perşembe günü başlıyor. 20 bin öğretmenin ardından Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl içinde 10 bin yeni kadro daha açacak. Milli Eğitim Bakanlığı 2007-2008 eğitim öğretim dönemi hazırlıklarına öğretmen atamalarıyla başladı. Bakanlık 20 bin öğretmen alacak. Bunlardan 10...
  3. 100 bin kişiye iş müjdesi

100 bin kişiye iş müjdesi

adana işkur iş ilanları adana meslek edindirme kursları meslek edindirme kursları arabistan iş ilanları işkur İŞKUR, bu yıl 100 binden fazla işsizi yurtiçi ve yurtdışında işle buluşturacak. Halen kurumun portföyünde 4 bine yakın iş için yaklaşık 12 bin açık pozisyon var. İŞKUR ayrıca, kriz döneminde 100 bin işsize mesleki eğitim verecek... İşsizliğin giderek arttığı şu günlerde Türkiye İş...
  4. 250 kişilik kadroya 10 bin başvuru

250 kişilik kadroya 10 bin başvuru

250 kişilik kadroya 10 bin kişi başvurdu. Başvuranlardan 9 bin 750'si işe alınamayacak Ekonomik krizle birlikle işsiz sayısı her geçen gün artıyor. Az da olsa her yeni iş ilanı işsizler için umut oluyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Zabıta Müdürlüğü'nde açılan 250 kişilik kadro için ilk 2 günde 10 bin kişi başvurdu. İş kuyruğundakilerin tek amacı şanslı 250...
  5. Turkcell'den yeni iPad müjdesi!

Turkcell'den yeni iPad müjdesi!

Turkcell yeni iPad Turkcell ipad Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda size Turkcell'den yeni iPad müjdesini veriyoruz, bizede Turkcell müjde verdi :) Turkcell İpadlarla ilgilenen akradaşlarımız için haberin detaylarına geçiyoruz. Turkcell'den yeni iPad müjdesi! Turkcell, Apple'ın son tableti Yeni iPad'i önümüzdeki dönem içinde müşterileriyle buluşturacağını açıkladı. Turkcell...

Sayfayı Paylaş