17.08.1999 Sesimi Duyan Var mı?

Cevap: 17.08.1999 Sesimi Duyan Var mı?

bende kankamı kaybettim daha 12 yaşındaydı bende 13 teydim annesiyle beraber kaybettik çok acıydı çocuk olmama rağmen ilk yaşadığım ve tattığım ölüm acısıydı allah rahmet eylesin hepsini toprağı bol olsun

ben de unutmadım unutamam allah yaşatmasın

Allah bir daha başımıza böyle birşey vermesin :( çok kötü bir durum. Hem de çok kötü ya :( 17 Ağustos gerçekten unutulmamalı!
Çevremdeki insanların psikolojileri yeni yeni düzeldi.. Depremin merkezinde olanları görenlerin psikolojisi nasıldır kim bilir. Allah kimseyi böyle sınamasın :(

Marmara Depremi'nin 9. yılı
Depremde, 35 bin 180 konut, 5 bin 770 iş yeri yıkıldı ya da ağır hasar gördü. 40 bin 757 konut, 6 bin 57 iş yeri orta, 45 bin 86 konut ve 6 bin 128 iş yeri de hafif hasarlı olarak kayıtlara geçti. Depremin ekonomik maliyeti de çok yüksek oldu. Acil durum iyileştirme çalışmaları için 750 milyon dolar harcandı, 5,7 milyar dolar da ilave afet vergisi toplandı. Depremin toplam zararı 8,5 milyar doları buldu.

Merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan, 17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7,4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 9 yıl geçti. Resmi verilere göre 17 bin 480 kişinin yaşamını yitirdiği, 44 bin kişinin de yaralandığı depremin ardından yaralar sarılıp, kentler yeniden kurulurken, hasarlı binalarla ilgili sorun tam anlamıyla çözülemedi.
Türkiye'nin yüzde 92'si deprem riskiyle karşı karşıya

Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya ve Yalova'da büyük can ve mal kaybı ile yıkıma neden olan depremde, resmi verilere göre 17 bin 480 kişi hayatını kaybederken onbinlerce kişi de yaralandı.
Türkiye'nin yüzde 92'si deprem riskiyle karşı karşıya
Yaklaşık 200 bin kişinin evsiz kaldığı depremde, 66 bin 441 konut, 10 bin 901 işyeri yıkıldı. Depremde 67 bin 242 konut, 9 bin 927 işyeri ''orta'', 80 bin 160 konut ve 9 bin 712 işyeri de ''az'' derecede hasar gördü. Marmara Depremi'nden en çok etkilenen Kocaeli'nde 9 bin 477 kişi

Kim unutabilir ki...

17 Ağustos '99
03:02
17agustos1999le3.jpg

Unutmadık....
Unutmayacağız.

unutulacak gibi değilki türkiye bir depremi kaldıracak kapasitede bir ekonomiye sahip değil hergün çarpık birşekilde mantar gibi biten depreme dayanıksız modern gecokondu apartmanlar siteler yükselmekte yükselmesi bişey değil kumundan demirinden çalınan binalar bir depremde gene yerle bir olacak duyarsız bir toplum olduk çıktık yaşadıklarımızı çabuk unutup arkaya hiç bakmıyoruz bir gün gene 17 ağustosu yaşabiliriz ona göre önlem almalıyız ama yok temkinli bir millet değiliz taki kapımızı çaldığında vahı tühü hiç elden bırakmayız sağol katre bize unutulanı hatırlattığın vede önmeli bir konuya tekrar parmak bastığın için tekrar tşkler

Geri