gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

18 Ağustos’ta liderlik koltuğunu Nadal’a kaptıracak.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

İsviçreli Federer, 18 Ağustos’ta liderlik koltuğunu Nadal’a kaptıracak. Ancak ülkesini temsil edeceği Pekin’in kendisine uğur getireceğine inanıyor. Zira açılışın yapılacağı 8 Ağustos doğum günü Tenis dünyasının ‘tahtı sallanan’ kralı Roger Federer, koleksiyonundaki eksik parça olimpiyat şampiyonluğunu kazanmak için geldiği Pekin’de Milliyet ile buluştu.

Dünya klasmanında 235 haftadır bir numaradaki yerini koruyan, ancak ‘kalesi’ Wimbledon finalinde bile boyun eğdiği ‘belalısı’ Rafael Nadal’a 18 Ağustos’ta geçilecek olan İsviçreli raket, Pekin’de ‘rüya gibi bir olimpiyat’ yaşayarak son dönemdeki düşüşüne son vermek istediğini söyledi.

Üçüncü kez katılacağı olimpiyatta daha önce hiç şampiyon olamayan Federer, “Gelecek birkaç hafta kariyerim açısıdan çok önemli önce burada olimpiyat altın madalyasını, ardından ABD Açık’ta şampiyonluğu kazanmak istiyorum” dedi.

Olimpiyatın açılış töreninde İsviçre bayrağını taşıyacak olan Federer’e ‘Türkiye’ dediğimizde ise tenisteki gelişmeleri duyduğunu belirterek şunları söyledi:

‘İstanbul’u isterim ama’
    “İstanbul Cup’ta ünlü tenisçiler gidiyor.WTA Championship’i de aldığınızı duydum. Bir de geçenlerde Ivaniseviç’in kazandığı bir master turnuva oynanmış. Turnuvayla ilgili dergilerde birçok güzel fotoğraflarını gördüğüm İstanbul’da oynamayı ben de isterim, ama önce erkekler için de önemli bir organizasyon yapmanız gerek”.

Roger Federer, Çin’deki olimpiyatın kendisine uğur getireceğine inandığını da belirterek, “Olimpiyat’ın açılış günü 8 Ağustos, aynı zamanda benim 27. doğum günüm. Çin’de 8 rakamının uğur getirdiğini biliyorum. Umarım bu inanış bana da uğur getirir. Açılışta İsviçre bayrağını ikinci kez taşımak da benim için büyük onur olacak” diye konuştu.

2000 Sidney’de dördüncü olan, 2004 Atina’ya Çek Tomas Berdych’e yenilerek henüz ikinci turda veda eden Federer’i Pekin’de de zora rakipler bekliyor. Dünyanın ilk 10 raketinden yedisinin raket sallayacağı Pekin’de İsviçreli raketin yine en önemli rakibi İspanyol Rafael Nadal olacak.

Milliyet

18 Ağustos’ta liderlik koltuğunu Nadal’a kaptıracak. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Liderlik ve Yöneticilik

Liderlik ve Yöneticilik

Liderlik ve Yöneticilik Liderlik doğuştan gelen bir özellik midir ? Liderliğin doğuştan gelen bir özellik olup olmadığı konusunda yapılan çok sayıda çalışmanın sonucunda liderlik özelliği gösteren kişilerin genellikle aşağıda belirtilen özelliklere sahip oldukları ancak bu özelliklere sahip olan her kişinin başarılı bir lider olmadığı görülmüştür. ... Yönetici olarak liderlik...
  2. Teşvik ve Liderlik

Teşvik ve Liderlik

İster büyük ister küçük olsun, ister kadın ister erkek olsun, toplumsal statüsü her ne olursa olsun herkesin desteğe, ilgiye ve teşviğe ihtiyacı vardır. Aile reisi bir babanın ne kadar desteğe ihtiyacı varsa, o ailenin annesi olma rolünü üstlenmiş eşinin de o kadar teşviğe ihtiyacı vardır. Doğru... hayat, zorluklar, sorunlar ve sıkıntılarla geçer, pek azımızın her işi asan, her derdi...
  3. Liderlik Sanattır

Liderlik Sanattır

LİDERLİK SANATTIR... Liderlik üzerine yeni bir kitap; "Destekleyici Liderlik Sanatı"... Yazan Donald Walters... Ganj Yayınları''ndan çıkan kitaptaki ilkelerden bazılarını gençlerin dikkatine sunalım... -Gerçek liderlik tek bir çeşittir: İnsanlara yol gösterir; onları mecbur etmez. Onları dahil eder; zorlamaz... -Bir liderin kendini önemsemesi kendini baltalayan bir...
  4. Liderlik Yeteneği Geliştirilebilir mi?

Liderlik Yeteneği Geliştirilebilir mi?

LİDERLİK YETENEĞİ GELİŞTİRİLEBİLİR Mİ? Yazan: Sharif Khan “Az sayıda insanı yücelten mucize güç, sektörlerinde, uygulamalarında, azimlerinde, cesur ve kararlı bir mizacın kışkırtıcılığında saklıdır.” Mark TWAİN Motivasyon uzmanlarının çoğu, lider doğulmadığını, lider olunduğunu söylemeyi sever. Ben tam zıddını savunuyorum. Hepimizin doğuştan lider olduğumuza, ama yıllar itibariyle...
  5. 1 Ağustos’ta güneş tam tutulacak

1 Ağustos’ta güneş tam tutulacak

21. asrın beşinci tam güneş tutulması, 1 Ağustos’ta yaklaşık 1 milyar kişi tarafından seyredilebilecek. PARİS - Bilim adamlarının açıklamasına göre, olimpiyatlardan bir hafta önce Çin’i alacakaranlığa gömecek olan güneş tutulması, cuma günü TSİ 12.30’da Kanada’nın kuzeydoğusundan başlayıp Grönland’ın kuzeybatısı, Kuzey kutbu denizi, Sibirya’nın kuzeyi, Moğolistan’ın batısı ve Çin...

Sayfayı Paylaş