gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

18 Mart Çanakkale zaferinin önemi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

lütfen biriniz bana 18 mart çanakkale zaferinin önemini yazabilir mi

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Çanakkale Savaşının Önemli sonuçları, Çanakkale Savaşının Önemi ve sonuçları ,

Çanakkale Savaşının Önemi Maddeler Halinde

1. Rusya yardım alamayınca Çarlık rejimi yıkıldı. Ekim 1917 de Bolşevik İhtilali oldu ve Komünistler yönetime geldi.
    ( Yeni yönetim Brest Litovsk Antlaşmasıyla savaştan çekildi.)
    2. I. Dünya Savaşı 2 yıl daha uzadı.
    3. Yarım milyon insan hayatını kaybetti.
    4. M.Kemal ismi tarih sahnesine yazıldı. ( M. Kemal general oldu.)
    5. Bulgaristan İttifak Devletleri yanında savaşa girdi.
    ( Böylece Almanya ile kara bağlantısı kuruldu.)
    6. Osmanlı Devleti’nin başarılı olabildiği tek cephedir. ..

18 Mart Çanakkale zaferinin önemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 18 Mart - Çanakkale Zaferi kutlu olsun

18 Mart - Çanakkale Zaferi kutlu olsun

Çanakkale Zaferi Çanakkale Savaşı yalnız bizim tarihimizin değil yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından biridir. Çanakkale Boğazı’nı savaş gemileriyle zorlayarak aşma, böylece İstanbul’a kavuşma isteği Avrupa büyük devletlerinin öteden beri özlemidir. 1914 yılında I. Dünya Savaşı’nın başlamasıyla İtilaf devletleri bu isteklerini gerçekleştirme fırsatının doğduğuna inandılar. Bu...
  2. 18 mart Çanakkale Zaferi

18 mart Çanakkale Zaferi

GELİBOLU YARIMADASI TARİHİ MİLLİ PARKI GELİBOLU PENINSULA HISTORİCAL NATIONAL PARK Doğal ve kültürel değerleri yanısıra dünya savaş tarihi açısından büyük önem taşıyan ve Mustafa Kemal komutasındaki Türk ordu birliklerinin dünyayı şaşırtan cesaret ve kahramanlıklarının sergilendiği Çanakkale Savaşlarının izlerini ve anılarını korumak amacıyla 1973 yılında Milli Park ilan edilmiştir....
  3. 18 mart çanakkale zaferi

18 mart çanakkale zaferi

Çanakkale Zaferi hakkında genel bilgiÇanakkale Savaşı yalnız bizim tarihimizin değil yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından biridir. Çanakkale Boğazı'nı savaş gemileriyle zorlayarak aşma, böylece İstanbul'a kavuşma isteği Avrupa büyük devletlerinin öteden beri özlemidir. 1914 yılında I. Dünya Savaşı'nın başlamasıyla İtilaf devletleri bu isteklerini gerçekleştirme fırsatının doğduğuna...
  4. 18 mart çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon ve şiirler

18 mart çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon ve şiirler

çanakkale zaferi ile ilgili yazı, kompozisyon ve şiirler arıyorum teşekkürler.
  5. 18 Mart Çanakkale Zaferinin Tarihçesi Hakkında...

18 Mart Çanakkale Zaferinin Tarihçesi Hakkında...

18 mart çanakkale zaferi, 18 mart çanakkale, çanakkale zaferi bilgileri Sevgili melekler, tarihe Atatürk'ün "Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum!" sözleriyle kazınan Çanakkale Zaferinin tarihçesi hakkında sizlere bilgiler veriyor, tüm şehitlerimizi bu önemli günde rahmetle va saygıyla anıyoruz... Çanakkale savaşı, 18 Mart 1915 - 9 Ocak 1916 tarihleri...

Sayfayı Paylaş