2 yaş çocukların zekasını geliştirecek oyunlar | Melekler Mekanı FORUM - 30 Ağustos 2016

2 yaş çocukların zekasını geliştirecek oyunlar

Konu, 'SBS İngilizce' kısmında deniz-07 tarafından paylaşıldı.

1. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.....Benim ELİF adında tatlımı tatlı 2 yaşında bir kızım var..Kızımın fiziksel gelişiminin yanında zeka gelişimininde en iyi şekilde olması için elimden geleni yapıyorum...Şimdi size kızımla oynadığımız ve faydasını gördüğüm bazı zeka geliştirici oyunlardan örnekler verceğim..İlk zamanlarda zorlansakta şimdi bu oyunlara alıştı.2-3 yaş arası bebeği olan annelere tavsiyelerim şunlar: 1.Renkli mandaları renklerine göre ayırıyoruz kümeler halinde sonra hepsinden birer ikişer alıp bebeğime verdiğim mandalın rengindeki kümeye koymasını istiyorum tabi bu arada renklerinde isimlerini tekrar tekrar söylüyorum
    2.Peluş,tahta,plastik oyuncak hayvanlarımız var onları bir torbaya koyuyorum ve bir tanesini almasını istiyorum sonra o hayvanın nasıl ses çıkardığını tekrarlıyoruz
    3.Bir tepsiye ilk başta iki daha sonra üç ve giderek artan bir sayıda eşya koyuyorum.Bu eşyaları tanıması ve iyi bilmesi gerekiyor. daha sonra onun gözlerini kapatıyor yada arkasını dönmesini sağlıyorum. Ben tepsiden bir eşya saklıyorum onu tahmin etmesini istiyorum.Bunun sonunda doğruları kendinizce ödüllendirebilirsiniz...

4.) Şekiller,renkler ve altta üstte kavramı üzerinde duruyoruz.bunu yaparken bul-at oyuncaklar varya hani şu şekileri uygun boşluklara atmalı olanlar onlardan faydalanıyorum. Kareyi, üçgeni veya dikdörtgeni ver diyorum onun vermesini sağlıyorum sonra o şekli şablon olarak kullanarak kağıda çiziyoruz bazen kalemi onun eline veriyorum birlikte çiziyoruz.Bazen de benim seçtiğim şeklin ne ve ne renk olduğunu soruyorum.Kareyi dairenin üsttüne ya da altına çizip kare nerde falan diye sorduğum da oluyor.
    KIZIMI ÇOK AMA ÇOKKKKKKKKKKKKK SEVİYORUUUUUUUUUMMMMMMMM

2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    önerilerin çok güzel denizcim bence herkes denemeli zaten ana okullarında da buna benzer oyunlar oynatıyorlar çocuklaraa evde de yapılabilir yani :D:D allah kızınıda sana bağışlasın canım

3. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    bende bu şekilde oyunlarla öğretmeye çalışıyorum vebenim yaramaz oğlum beni dinlemiyomuş gibi görünüyor fakat ardan bir süre geçince öğrendiklerini kendi kendine tekrarlayıp söylüyor beni şaşkına çeviriyor beni umursamazken öğrenmeside ayrı tabi.Denizcim ben şarkı şeklindede öğretiyorum bazı şeyleri onda daha başarılıyız gibi benimki şarkı söylemeyi seviyo.buda güzel bi öntem benim gibi çoçuğunuz oturduğu yerde durmuyorsa

2 yaş çocukların zekasını geliştirecek oyunlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. zeka oyunları

ZEKA OYUNU http://www.flashoyun.net/oyunbaslat-108.html
  2. 0-2 Yaş Bebeğinde Zeka Gelişimi

2 yaş zeka geliştirici oyunlar 1 yaş zeka geliştirici oyuncaklar 0 2 eğitimi 1 bebek eğitimi bebek oyunlar 0-2 Yaş Bebeğinde Zeka Gelişimi Gelişim; biyolojik özellikler, kalıtım, içinde bulunulan çevre, beslenme gibi birçok durumun etkin rol oynadığı çok yönlü ve karmaşık bir süreçtir. Anne karnında biyolojik destekle başlayan gelişim süreci, doğum sonrasında ise çevreyi gözlemleme,...
  3. çocukların 2 yaşındaki dönemleri

Özet: İnat döneminin ilk basamağında çocuklar bir yandan anne babadan kopma, ayrılma korkusu yaşarlarken diğer yandan da yeni şeyler keşfetmek, denemek isteğiyle sürekli bir çelişki içerisindedirler.18. aya kadar anne babasının dediklerini yapan, söylenileni kabul eden çocuk artık kendisinin bir birey olduğunun farkına varır ve bunu da kendisine ve çevresine kanıtlamaya çalışır. O zamana dek...
  4. ‎1-3 yaş çocuklara oyunlar

3yaş oyunları 1 3 yaş eğitici oyunlar 5 yaş dini oyunlar 3 dini 3yaş oyunları oyna Meleklerim artık bebeklerimi oyunlarla eğitiyoruz. Hem de bu eğitim için çocuğun 5 yaş civarı olmasını beklemeden. İşte sizler için derlediğim eğitici oyunlar. Çal Kapıyı Çal kapıyı çal ( Sağ elin işaret parmağıyla alna vurularak, kapı çalma... öykünmesi yapılır ) Bak pencereden ( her iki elin işaret ve baş...
  5. 4 yaşındaki Çocuklarda Duygusal ve Zeka Değişiklikleri

4 yaş gelişimi 4 yaş çocukların gelişimi yaşlara göre çocuk gelişimi 4 Yaşında ki çocukların duygusal ve zeka gelişimleri hakkında sizlere merak ettiğiniz bilgileri sunuyoruz. 4 Yaşında ki çocukların becerileri ve sosyal ilişkileri ve daha detaylı bilgiler sizlerle... Bu yaşta ışık hızıyla hareket ederler. Merdivenleri koşarak çıkarlar, bisiklet ile fırlarlar, evin bir ucundan diğer ucuna...

Sayfayı Paylaş