gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

20 Saniyede...

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Şeytan hizmetçi kılığına girmiş ve yirmi sene Cüneyd-i Bağdadî Hazretleri'nin yanına gidip gelmişti. Bir türlü gönlüne vesvese vermeye, ona istediklerini yaptırmaya muvaffak olamamıştı. Birgün: - Ey Üstad! Yoksa siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? dedi. Hazreti Cüneyd:
    - Sen lanetli İblissin. İlk geldiğin andan beri seni tanıyorum, buyurdu.
    Şeytan:
    - Ey Sultanü'l Muhakkikin! Sizin kadar yüksek dereceye ulaşan başka bir büyük zat tanımıyorum. Yirmi senedir size hiçbir isteğimi yaptırmaya muvaffak olamadım, dedi.
    - Defol mel'un! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan! diye bağırdı.

İnsanın en zayıf damarı "Sensin!" denilerek, koltuğunun altına girmektir. Nice cahil, günahkar, kendisini alim ve faziletli zannederek bu şekilde İslam'a zarar vermiş, verdirilmiştir. Günümüzün de en teklikeli hastalıklarından da birisi budur.

20 Saniyede... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 10 saniyeniz var

10 saniyeniz var

Bu odadan 10 saniye içinde çıkmanız gerekiyor. Kolay (easy) modu seçerseniz 5 saniye daha kazanıyorsunuz. Buradan
  2. Sadece 60 saniyeniz var :)

Sadece 60 saniyeniz var :)

Sadece 60 saniyeniz var Önemli bir iş görüşmesi, o saate kadar telefonda görüştüğünüz kişilerle ilk yüz yüze tanışma veya sevgilinizin ailesiyle buluşma gibi... İlk izlenimin sadece ilk 60 saniyede oluştuğunu biliyor muydunuz? Size ilk olumlu puanları kazandıracak sevimli olmanız, güler yüzlü ve net davranmanız, karşınızdakine güven...
  3. 20 saniyede film indiren internet

20 saniyede film indiren internet

20 saniyede film indiren internet Telekom süper hızlı internet VDSL2 için tarife onayını aldı. 10 güne kadar konutlar ve ofislere bağlanacak. Yeni abonelikle bir film 20 saniyede internetten indirilecek. Türk Telekom'un internette hız sınırlarını zorlayacak olan VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line-Yüksek Hızlı Sayısal Abone Hattı) hizmetinin tarifesi belli oldu. Telekom'un,...
  4. 30 saniyede iştahınızı kesin

30 saniyede iştahınızı kesin

30 saniyede iştahınızı kesin Yemeklerinizde kırmızı ve yeşil biberi bolca kullanmaya özen gösterin fakat aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Siz yemeğinizi yavaş yavaş yerken biberle lezzetlendirdiğiniz yemekler beyninize hızla tokluk sinyalleri iletmeye başlayacak ve böylece size daha az yemek yemeye itecek. 5 dakika japonlar gibi öğlen uyuyun Hem ruhunuzu hem de vücudunuzu canlı tutacak, sizi...
  5. Dudaklarınız 10 Saniyede Dolgunlaşsın!

Dudaklarınız 10 Saniyede Dolgunlaşsın!

Bu konu; Dudaklarınız 10 Saniyede Dolgunlaşsın haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, dudaklarınızdan inceliğinden ve hacimsizliğinden şikayetçiyseniz bu yazımız sizi fazlasıyla ilgilendirecektir. Dudaklarının ince olmasından şikayet eden kadınlar botox gibi yöntemlerle başvurmakta ve pek çoğu kötü sonuçlarla karşı karşıya kalmaktadır. Ancak artık bu tarz yollara...

Sayfayı Paylaş