gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

2007 - 2008 Tiyatro Sezonu ilk Tur Oyunlari

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Provalar Basladi...

Oyun 1 Ekim'de Basliyor!

Çagdas Türkiye'nin en saygin kurumlarindan biri olmanin onur ve sorumlulugunu tasiyarak, 2007-2008 tiyatro sezonunda da, yine zengin ve renkli bir repertuvarla izleyicilerimizle bulusmaya hazirlaniyoruz! Yerlesik sahnelerimiz ve turne sahnelerinde sergileyecegimiz oyunlar ile bu sezon bizim için çok ayri ve özel bir anlam tasiyor: Bu yil, 27 Aralik 1947 yilinda, Ankara'da, "Tatbikat Sahnesi" olarak perde açan, Devlet Tiyatrosu’nun ilk göz agrisi Küçük Tiyatro'nun 60. kurulus yildönümünü ve ayni zamanda Bursa ve izmir Devlet Tiyatrolari’nin 50., Trabzon Devlet Tiyatrosu'nun 20., Konya, Sivas, Erzurum ve Van Devlet Tiyatrolari'nin da 10. kurulus yildönümlerini kutlayacagiz.

Devlet Tiyatrolari’nin kurulusundan bugüne, tiyatro sanatina gönül vermis sayisiz oyuncu, yönetmen, oyun yazari ve tiyatro çalisaninin sabirla, binbir emekle var ettigi zengin bir birikim var. Bu birikim her oyunda, tiyatroseverlerin alkislariyla daha da zenginlesmeye devam ediyor.

Yeni sezonda, yine çok genis bir repertuvarimiz var! Dünya tiyatrosundan önemli eserlerin yani sira; Geleneksel Türk tiyatrosu örnekleri, klasiklesmis yerli oyunlar, Türk yazininin önemli roman uyarlamalari, dünya Page Rankömiyeri yapilacak yerli oyunlar sahnelerde bir bir yerini alacak. Yeni yazarlarimizdan yepyeni oyunlarla izleyiciyi bulusturmak için perdelerimizi

1 Ekim'de yeniden açiyoruz!

HALID ZIYA USAKLIGIL -UYR. TARIK GÜNERSEL

ASK-I MEMNU-AHMET KUTSI TECER

KÖSEBASI-ORHAN KEMAL

ESKICI DÜKKANI-NECATI CUMALI

DERYA GÜLÜ-ORHAN ASENA

YILDIZ YARGILANMASI-SIMAVNALI SEYH BEDRETTIN

ÖÇ-CAHIT ATAY

PUSUDA-TURGUT ÖZAKMAN

BIR SEHNAZ OYUN-GÜNGÖR DILMEN

MIDAS’IN KULAKLARI
    DELI DUMRUL

TURAN OFLAZOGLU

CEM SULTAN

BILGESU ERENUS

MISAFIR

TUNCER CÜCENOGLU
    ÇIG
    MÜNIR CANAR

BIR MAHALLE KI-AHMET ÖNEL

BATON YA DA BATON-ALI MERIÇ

AKIDE SEKERI-HASMET ZEYBEK

DÜGÜN YA DA DAVUL-BEHIÇ AK

TEK KISILIK SEHIR-ALPER PALA

TAKSIMETRE-BERKUN OYA

INSANIN BASINA GELEN SEYLER-MELTEM YILDIRIM

FESLEGEN ÇIKMAZI

YABANCI OYUNLAR

W. SHAKESPEARE

KISASA KISAS
    BAHAR NOKTASI

MOLIERE

HASTALIK HASTASI
    TARTUFFE

GOGOL

BIR DELININ HATIRA DEFTERI

NEIL SIMON

BEN ARTIST OLMAK ISTIYORUM

GEORG BUCHNER

DANTON'UN ÖLÜMÜ

HENRIK IBSEN

BIR HALK DÜSMANI

JOAO BETHENCOURT

PAPANIN KAÇIRILDIGI GÜN

KOSTAS FERRIS

REBETIKO

RONA MUNRO

CESUR KADINLAR

ARIEL DORFMAN

DULLAR

DUSAN KOVAÇEVIÇ

PROFESYONEL

ALEKSANDR GELMAN

BIZ ASAGIDA IMZASI OLANLAR

GEORGE ORWELL - PAVEL KHOUT

1984

TOBY WILSHER

KRAL DAIRESI

MARIO FRATTI

KAFES

PETER SHAFFER

KARANLIKTA KOMEDI (KARA KOMEDI)

BERTOLT BRECHT

KAFKAS TEBESIR DAIRESI

JEFFREY HATCHER

BIR PICASSO, LÜTFEN

OLDRICH DANEK

SAVASIKINCI PERDEDE ÇIKACAK

ÇOCUK OYUNLAR
    AURAND HARRIS

ANDROKLES VE ASLAN
    ULVIYE BURSA
    KÜÇÜK BIR MUCIZE
    ALEKSANDHROS ADHAMOPULOS
    IRMIKOGLAN
    HALUK ISIK
    KURSUN ASKERIN UTANCI
    HÜSEYIN ERDOGAN
    GÜL GÜZELI
    GABRIELLA NEUMANN - PETER JUNKMAN
    KÜÇÜK SOYTARI SARLO
    ANTOINE DE SAINT EXUPERY
    KÜÇÜK PRENS
    R. LOUIS BALFOUR - M. M. STEVENSON
    DEFINE ADASI
    ÖZER TUNCA
    OYUNUN ADI KÜL KEDISI
    HAKAN GÜVEN
    KIRMIZI SAPKALI KURT
    YILMAZ ONAY
    KARA KEDI GEÇTI

2007 - 2008 Tiyatro Sezonu ilk Tur Oyunlari konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tiyatrolar 3 yeni oyunla sezonu açıyor

Tiyatrolar 3 yeni oyunla sezonu açıyor

Tiyatrolar 3 yeni oyunla sezonu açıyor İstanbul Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Ekim ayında başlayacak yeni sezona 3 yeni oyunla girmeye hazırlanıyor. İstanbul Devlet Tiyatrosu, Ekim ayında Çek yazar Oldrick Danek'in "Savaş İkinci Perdede Çıkacak" oyununu tiyatroseverlerle buluşturacak. Oyunun prömiyeri 16 Ekim...
  2. Tiyatro Dot yeni sezonu açıyor

Tiyatro Dot yeni sezonu açıyor

Dot, yeni tiyatro sezonunu “Mercury Fur / Kürklü Merkür” adlı oyunlarıyla 18 Ekim’de açıyor. İngiliz yazar Philip Ridley’in yazdığı oyunun yönetmeni Murat Daltaban, oyuncuları ise Serkan Altunorak, Rıza Kocaoğlu, Tuğrul Tülek, Enis Arıkan... Öykülerini arayan yedi genç adam ve bir kadının çıkış yolu keşfetme çabalarını anlatan oyun, 18, 19, 20 Ekim’de saat 20.30’da sahnelenecek
  3. Batikten İlk Sezon İndirimi

Batikten İlk Sezon İndirimi

Batik'te indirim,batik selam kızlar az önce gördüm Batik ilk sezon indirimlerine başlamış haberiniz olsun :) Batik kıyafetlerini oldukça beğeniyorum ve tüm beğenen hanımlara duyurulur :) Hemde hanımlar %502ye varan indirimler varmış benden söylemesi :)
  4. Karagül Yeni Sezon İlk Bölüm Tanıtım Fragmanı !

Karagül Yeni Sezon İlk Bölüm Tanıtım Fragmanı !

karagül yeni sezonda neler olacak, karagül yeni sezon tanıtım, karagül 2014-2015 ilk tanıtım fragmanı Sevgili melekler, izlediğim tek televizyon dizisi olan Karagül geçtiğimiz sezon heyecan verici bir şekilde tatile girmişti. Yeni sezonda pek çok beklentide olan dizinin hayran kitlesine hemen söyleyelim, Murat eve geri dönüyor. Herkesin nefretini kazanan Kendal Ağa'nın hapse düşeceği yeni...
  5. Küçük Ağa Yeni Sezon Eylül İlk Fragman

Küçük Ağa Yeni Sezon Eylül İlk Fragman

küçük ağa ne zaman başlıyor, küçük ağa son bölüm fragmanı, küçük ağa yeni bölüm fragmanı, küçük ağa yeni sezon fragman Kanal d ekranlarının ailece izlenen sevilen dizisi Küçük Ağa, yaz tatiline güzel bir sonla diziye ara vermişti. Son bölüm de hatırlayacağınız gibi Ali ve Sinem barışmış ve Mehmetcan ise lösemi hastalığından doğan kızkardeşinin ilik nakli sayesin de kurtulmuştu. Sanırım dizi...

Sayfayı Paylaş