gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

2008’de 25 bin yabancının gözü Türkiye’de iyileşecek

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

2007’de 15.000 yabancı hastayı Türkiye’ye getirerek tedavi eden Dünyagöz, 2008’de 25.000 yabancı hasta hedefi koydu. Grubun İş Geliştirme Direktörü Selin Yıldırım Peker, yılın ilk 5 ayında sağlık turizmi alanındaki çalışmaların geri dönüşünün çok hızlı gerçekleştiğini belirterek "Son olarak Hollanda, Belçika, İngiltere, Almanya ve Danimarka’dan gelen 95 kişilik bir grubun tedavileri 7 yıldızlı otel konforuna sahip Dünyagöz Etiler Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Bu hastalar, Avrupa’da bulunan tedavi merkezlerinden daha kaliteli ve teknolojik olarak daha gelişmiş olanaklarından faydalanırken, VIP hizmetimiz ile arp müziği eşliğinde ameliyata hazırlanarak tedavi olmanın ve net bir görüşe sahip olmanın mutluluğuyla İstanbul’u gezme fırsatı da buldular. Bu bizi ülke turizmine katkı sağlama noktasında mutlu ediyor. Çünkü normal bir turistin aynı süre içinde bıraktığı döviz 600 dolar düzeyindeyken sağlık amacıyla gelen turistin bıraktığı döviz bunun 5-6 katına ulaşıyor" dedi. kaynak:hürriyet ekonomi

2008’de 25 bin yabancının gözü Türkiye’de iyileşecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz Seki - Kim Bu GözlerindeKi Yabancı

Deniz Seki - Kim Bu GözlerindeKi Yabancı

kim bu gözlerindeki yabancı akor söndü içimin ateşi bitti bıktım yalanlarından zorla ele avuca sığmaz aşk kop gel günahlarından nazım sitemim belli değil ben senin neyinim anlayamadım¿ sevda ateşin aynı değil ilk defa üşüyorum kollarında kim bu gözlerindeki yabancı yaralar beni yüreğimden hani ben olacaktım yalancı başının tacı bugünün yarınların günahkar yakanı bırakmaz ellerim hani ben...
  2. Türkiye’de 2 milyon 600 bin şeker, 2 milyon 400 bin de gizli şeker hastası var.

Türkiye’de 2 milyon 600 bin şeker, 2 milyon 400 bin de gizli şeker hastası var.

Türki*ye Diyabet Epidemiyoloji Çalışması sonuçla*rına göre; 20 yaş üstü diyabet oranının yüz*de 7.2 olduğu ve bunların yüzde 32’sinin di*yabetli olduklarını bilmedikleri ortaya çıktı. Uzmanlar, tip 2 diya*bet tanısı konulmuş hastaların yüzde 20-30′unda göz bo*zukluğu, yüzde 10-20’sinde böbrek bozukluğu, yüzde 30-40′ında hipertansi*yon, yüzde 50-80′inde kan yağı bozukluğu ve yüzde 80-90′ında...
  3. Yabancıların gözüyle Efendimiz(s.a.v)

Yabancıların gözüyle Efendimiz(s.a.v)

yabancıların gözüyle hz muhammed Mahatma Gandhi=''Ben şu kanaate vardım ki,İslamiyet'in süratle yayılması,kılıç yüzünden olmamıştır.Aksine herşeyden evvel sadeliği,mantıki olması ve Peygamberinin büyük tevazuu(alçak gönüllülüğü),sözünü daima tutması,yakınlarına ve Müslüman olan herkese karşı sonsuz bağlılığı yüzünden,İslam dini birçok insan tarafından seve seve kabul edilmiştir''...
  4. 25 bin memur alınacak

25 bin memur alınacak

25 bin kişilik kadronun hangi kurumlar tarafından kullanılacağı belli oldu. Personelden sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından son şekli verilen liste Başbakan Erdoğan tarafından da onaylandı. BRANŞA GÖRE BAŞVURUN Listeye göre genel bütçeli idareler yani bakanlıklar ve bunlara bağlı kurumlara alınacak toplam eleman 19 bin 201 kişi olarak...
  5. Yabancıların türkiye’de evlenmesi

Yabancıların türkiye’de evlenmesi

Türkiye'de bir Türk vatandaşı ile bir yabancı ya da farklı uyruklu yabancı iki kişi, yetkili Türk evlendirme memuru önünde evlenebilirler. Eşlerden birinin yabancı olması halinde evlendirmeye, il ve ilçe belediye evlendirme memurlukları ile nüfus müdürleri yetkilidir. Aynı devlet vatandaşı olan iki yabancı kendi milli kanunları yetki vermiş olduğu takdirde, o devletin Türkiye'deki...

Sayfayı Paylaş