gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

.2008...

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

Usuldendir, yeni bir yıla girileceği zaman dönüp geçmişe, yaşanmışa şöyle bir yan gözle bakılır ve ruha ilmekler atan hemen her şey yeniden anımsanır.
    Ben de herkes gibi barış, kardeşlik ve huzurlu bir yaşam dileyerek girmiştim iki bin sekize.

Bezirgân başı çalmadan kapıyı, varlığımızı yokluğumuza saklar, çantasına koyardık…
    Açma kapıyı bezirgân başı, bu yılda da çantan boş gez, sana ait olmayan sokakları

Yanıldım…

Bir film izlemeye gittim, sırtımda kaplumbağa kabuğuyla eve döndüm.

Bir kitap okudum ve inanç kakmalı bir silahı duvarıma astım.

İncelen uçlu kalemlerimi topladım ve her gün vurulan bir sahipli utancın üzerine yazı yazdım.

"Yunus öldü deyu sela verirler, ölen beden imiş, âşıklar ölmez" ilahisinde bir aşkın varlığını aradım.

Her ağıt yazılmalı, notası korunmalıydı, buna nasıl da kandım!

Bir yeni yıl daha böyle gizli saklılarıyla nöbeti diğerine devreder, yalana bulaşmış yalnızlığına dönerdi usulca.

Yeni yıl, umut etmek adına iyi şeyler dilemek midir yalnızca? O halde umut edin…

Yusuf'u kaybedebilirsiniz ama "Kenan" ili orada, kendi coğrafyasında durmakta…

Açmayın kapınızı ne idüğü belirsiz bezirgân başına, yeter ki aşk denen illet konmasın şans(sızlığ)ınıza ve öpmesin sizi, yalan dudaklarındaki öfkeyle bu yıl da…

.2008... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2008 rengarenk!

2008 rengarenk!

Önümüzdeki sezon sokaklarda bahar bütün zerafeyile yürüyecek. Renkler ve desenler elbiseleri süsleyecek. Moda haftalarında abiye kıyafetlerin yanında, 2008 yaz sezonunu sokak modası da tanıtıldı. Sokaklarda abiye kıyafetlerin aksine çok renklilik ve desenler hakim olacak. Sarı, turuncu, pembe ve çokça mor göreceğiz. Asimetrik kesimler yine çok popüler, dağınıklık hissi veren giyisiler...
  2. 2008 Jeanler ...

2008 Jeanler ...

2007-2008 Sonbahar-Kış jean modası müthiş bir çeşitlilik sunuyor. Dar paça, bol paça ve ille de yüksek bel… Lacivert ve tonları, siyah ve grinin yanı sıra renkli jean’ler de sezona damgasını vuracağa benziyor.Geçtiğimiz yılın da gözdesi olan dar paça, bir başka deyişle skinny jean’ler yine çok moda. İnce hatlarına ve uzun bacaklara sahip olanlar bu trendin en yakın takipçileri olacak....
  3. Stuck/2008

Stuck/2008

2008 Stuck İmdb: 7.8/10 Yönetmen Stuart Gordon Oyuncular Stephen Rea, Mena Suvari, Russell Hornsby, Rukiya Bernard, John Dunsworth Stüdyo Thinkfilm Dağıtıcı Firma Kategori Gerilim Süre 85 dakika Ses Ingilizce Brandi (Mena Suvari) is a compassionate young retirement-home caregiver in line for a promotion. Tom (Stephen Rea) is a victim of the downsized economy,...
  4. Tiffany 2008

Tiffany 2008

Profilo Alışveriş Merkezi, Geleneksel Moda Günleri kapsamında düzenlediği defilede Tiffany 2008 İlkbahar - Yaz koleksiyonunu tanıttı. 19 Ocak Cumartesi Günü Profilo Alışveriş Merkezi'nde yapılan defilede Tiffany ürünlerini manken Tuğba Altın**** Yeşim Erçetin, Günsu Baceoğlu, Emre Yalçıner ve Kaan Taşçı sergiledi. Profilo Alışveriş Merkezi Geleneksel Moda Günleri kapsamında düzenlenen...
  5. Opera 2008

Opera 2008

habanera notaları carmen habanera notaları carmen operasının sözleri operası sözleri Klasik müzik dünyasının en ünlü opera starları ve tüm zamanların en sevilen eserleri bu albümde bir araya geldi. 2 Cd’den oluşan Opera 2008’de toplam 40 eser yer alıyor. Luciano Pavarotti, Cecilia Bartoli, Placido Domingo, Angela Gheorghiu, Rolando Villazon, Renée Fleming, Roberto Alagna ve Maria...

Sayfayı Paylaş