gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

2009-2010 eğitim yılı geç başlayacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

2009-2010 eğitim-öğretim yılı, Ramazan Bayramı'ndan sonra belirlenecek bir tarihte başlayacak. Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, yaptığı açıklamada, daha önce eğitim-öğretim yılının Eylül ayının ortasında başlamasının öngörüldüğünü hatırlattı.
    Ramazan Bayramı tatili nedeniyle bu tarihte değişikliğe gidildiğini ifade eden Çiçek, eğitim-öğretim başlangıcının Ramazan Bayramı sonrasındaki bir tarihe alınmasına karar verildiğini ifade etti.

Geçmişte köy ve şehir okullarının ayrı tarihlerde açılırken, daha sonra bu uygulama ülke genelinde ortak bir tarih olarak belirleniyordu.

Bu arada, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, bölgesel iklim şartları ve ekonomik faktörleri dikkate alarak, okulların il il farklı tarihlerde eğitim öğretime başlamaması ve bitmesi konusunda bir çalışma yapacağı öğrenildi.

2009-2010 eğitim yılı geç başlayacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. MEB 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı

MEB 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı

meb tatil günleri 2009 2010 eğitim öğretim yılı tatil günleri 2009 2010 okul tebliğler dergisi eylül eylül tebliğler dergisi resmi tatil günlerinin hafta içine rastlaması sebebiyle, 2008–2009 eğitim-öğretim yılı çalışma takviminin aşağıdaki şekilde düzenlenmesi uygun görülmüştür. Buna Gore 2008–2009 öğretim yılı; 1. Birinci kanaat dönemi 08 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayacak ve 23...
  2. 2009/2010 öğretim yılı okul çanta modelleri

2009/2010 öğretim yılı okul çanta modelleri

okul çanta modelleri okul çantası modelleri 2010 çanta modası 2010 Yaz tatilinin bitmesiyle birlikte yine okul telaşı başlıcak arkadaşlar.Okul alışverişleri kılık kıyafet çantalar bir telaştır alacaktır çoğumuzu.İşte bu gereksinimlerden biride okul çantaları fazla telaşa girmeden okul açılmadan isterseniz bu modellere bir göz atın en azından fikir sahibi olabilirsiniz:tik:
  3. 2009/2010 eğitim yılı okullar ne zaman açılacak?

2009/2010 eğitim yılı okullar ne zaman açılacak?

ortaöğretim ne zaman açılıyor okullar ne zaman açılacak meb okullar açılıyor meb 2010 2011 2010 Öğretmenlerde dahil tüm öğrencelireni velilerin son zamanda aklını kurcalayan bir soru var "okullar ne zaman açılacak?" Bayram tatilinin araya girmesinden dolayı okullar tatilin araya girmesiyle geç açılıyor bu eğitim yılı . Şu an için bir değişiklik olmadığı taktirde 2009/2010 eğitim ve...
  4. bakan çubukçu'dan 2009 2010 eğitim öğretim yılı mesajı

bakan çubukçu'dan 2009 2010 eğitim öğretim yılı mesajı

Değerli Öğretmenlerim ve Kıymetli Veliler, Yeni bir eğitim öğretim yılına başladığımız bugün çocuklarımızın heyecanını hep birlikte paylaşıyoruz. Her geçen gün, bir öncekinden çok daha fazla bilgi ve beceri isteyen yaşamımızda, çocuklarımıza daha nitelikli bir eğitim vererek geleceğe hazırlamak en önemli görevimizdir. İlköğretim, bireyin yaşamında temel eğitimin verildiği, bilgi, beceri, tutum...
  5. Milli Eğitim Alo 147 nezaman göreve başlayacak

Milli Eğitim Alo 147 nezaman göreve başlayacak

Milli Eğitim Alo 147 nezaman göreve başlayacak bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımı bekliyor ve buradan da cevap yazmalarını istiyorum

Sayfayı Paylaş