2010 Aile, Doğum ve Ölüm Yardım Tutarları

handanca

Daimi Üye
Yönetici
2010 Aile, Doğum ve Ölüm Yardım Tutarları
doğum yardımı doğum yardımı tutarı ne kadar ölüm 2010
AİLE YARDIMI
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 202. maddesine göre devlet memurlarına, çalışmayan ve herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eş ve çocukları için aile yardımı ödeniyor.
Yeni yılda, eş için 1500 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde edilecek miktar üzerinden ödenen aile yardımı tutarı 86,07 lira, 250 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde dilecek miktar üzerinden ödenen çocuk yardımı tutarı ise 14,35 lira oldu. En fazla iki çocuk için ödenen çocuk yardımındaki çocuk sayısı sınırlaması da kaldırıldı. 72. ay dahil olmak üzere 0-6 yaş grubunda yer alan çocuklar için ödenecek yardım tutarı ise 28,70 lira.

DOĞUM YARDIMI
Devlet memurlarına, dünyaya gelen çocukları için 2500 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde edilecek miktar üzerinden ödenen doğum yardımı da, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren 143,46 liraya yükseldi.

ÖLÜM YARDIMI
Yeniden tespit edilen aylık katsayıya göre, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren devlet memurunun memur olmayan eşinin veya çocuğunun ölümü halinde ödenecek ölüm yardımı 545,14 lira, memurun ölümü halinde hak sahiplerine ödenecek ölüm yardımı ise 1.090,28 lira oldu.

Geri