gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

2010 Aile, Doğum ve Ölüm Yardım Tutarları

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

doğum yardımı doğum yardımı tutarı ne kadar ölüm 2010 AİLE YARDIMI 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 202. maddesine göre devlet memurlarına, çalışmayan ve herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eş ve çocukları için aile yardımı ödeniyor.
    Yeni yılda, eş için 1500 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde edilecek miktar üzerinden ödenen aile yardımı tutarı 86,07 lira, 250 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde dilecek miktar üzerinden ödenen çocuk yardımı tutarı ise 14,35 lira oldu. En fazla iki çocuk için ödenen çocuk yardımındaki çocuk sayısı sınırlaması da kaldırıldı. 72. ay dahil olmak üzere 0-6 yaş grubunda yer alan çocuklar için ödenecek yardım tutarı ise 28,70 lira.

DOĞUM YARDIMI
    Devlet memurlarına, dünyaya gelen çocukları için 2500 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde edilecek miktar üzerinden ödenen doğum yardımı da, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren 143,46 liraya yükseldi.

ÖLÜM YARDIMI
    Yeniden tespit edilen aylık katsayıya göre, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren devlet memurunun memur olmayan eşinin veya çocuğunun ölümü halinde ödenecek ölüm yardımı 545,14 lira, memurun ölümü halinde hak sahiplerine ödenecek ölüm yardımı ise 1.090,28 lira oldu.

2010 Aile, Doğum ve Ölüm Yardım Tutarları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zihinsel Öğrenme Yetersizliği Nedir?zihin engelli çocuğun doğumu ve aile

Zihinsel Öğrenme Yetersizliği Nedir?zihin engelli çocuğun doğumu ve aile

Oktay TOPALOĞLU-Hacer KARABULUT-Sülbiye CEBECİ Çankaya Rehberlik Araştırma Merkezi/ANKARA Zihinsel öğrenme yetersizliği, zihinsel gelişim yetersizliğinden dolayı, bireyin eğitim performansının ve sosyal uyumunun olumsuz yönde etkilenmesi durumudur. Zihinsel öğrenme yetersizliği olan çocukların zihinsel işlevleri ve sosyal davranışları yaşıtlarına göre geri ve yetersizdir. (Geç ve güç...
  2. 2010 Emzirme Ödeneği Tutarı

2010 Emzirme Ödeneği Tutarı

emzirme ödeneği emzirme ödeneği 2010 kaç ay verilir kaç ay alınır alınıyor Arkadaşlar SGK 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 16 ncı maddesinin üçüncü fıkrasında, “Analık sigortasından sigortalı kadına veya sigortalı olmayan karısının doğum yapması nedeniyle sigortalı erkeğe, bu Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentleri kapsamındaki...
  3. 2010 Emekli maaş tutarı ve artış oranları

2010 Emekli maaş tutarı ve artış oranları

ssk emekli maaş tutarı emekli maaşı tutarı Aşağıdaki tabloda neleri bulabilirsiniz? 2010 yılı emekli maaşları, 2010 yılı emeklilere ödenecek aylıklar, 2010 yılı emekli maaşı artış oranları, 2010 yılında emeklilere yapılacak zam miktarları... 2010 yılında emeklilere yapılacak zam miktarları ve artış oranları aşağıdaki tabloda ki gibidir.
  4. Albert Einstein Doğum Ve Ölüm Tarihi

Albert Einstein Doğum Ve Ölüm Tarihi

Albert Einstein Doğum Ve Ölüm Tarihi Nedir Albert Einstein Doğum Ve Ölüm Tarihi Hakkında Bilgi Albert Einstein Yahudi asıllı Alman teorik fizikçidir. Albert Einstein doğum tarıhi Albert Einstein ölüm tarihi Albert Einstein'ın doğum tarihi 14 Mart 1879 , ölüm tarihi ise 18 Nisan 1955 'tir.
  5. Panik Atak Ve Doğum korkusu yardım!

Panik Atak Ve Doğum korkusu yardım!

Merhaba kızlar ben de panik atak başlangıcı var ve hamileyim ve üstelik doğum korkusu da başladı bana hamilelikte panik atak hastalığı ile ilgili bilgi verir misiniz lütfen yardım edin!

Sayfayı Paylaş