2010 haziran anneleri bebeklerinin kilo-boy gelişimi

kızlar bende hafta sonu doktora gittim :) oğlum koca erkek olmuş :) (maşallah diyeyim en çok annelerin nazarı değermiş )

29+6 da kilosu 1662g +- 243g
fl değeri 6.09 cm dotora şu 7 ile çarpma meselesini söyledim herzaman doğru sonuç vermeye bilir dedi.Oğlum şuanda 9 gün önce gidiyor teyzeleri ve doktorumuz mayıs ortasından sonra bekleyebiliriz gibi görünüyor dedi.ultrasona göre muhtemel doğum tarihi 4.6.2010 gibi oğlum daha ters duruyor dönmemiş . Doktorumuz normal doğum zor gibi dedi çünkü benim bartholin daha öncede bahsetmiştim son 1 aydır aktif ve o durumdayiken normal doğumda hem sen hemde bebek enfeksiyon kaparsınız dedi. Ama son dk.a kadarda belli olmaz belki düzelirsin demektende vazgeçmedi.

Şimdilik herşey yolunda ekstra bir magnezyum hapı verdi erken doğumu da engellediğini belirtti.

27+3
1200 gr dı.boyunu dr soylemıyor cunku net bırsey soylemek dogru olmaz boy olcumu yanıltıyor dedi.
oglum bır hafta onden gıısyormus.
tombık oglum olacakmıs dr amcası oyle dedi:dil:

maşallah bebeklerımıze kızlar, bakın hepsı ele avuca gelır hale geldıler, yerım ben onlarım gramajlarını, nazarlardan saklasın yarabbım onları.

Kızlar 32+1 de Ayşe Naz hanfendi 2.499 gram olmuş. Benim doktorum diğer değerleri söylemiyor ya pazartesi rapor alıcam diye son ulturason bilgi kağıdını verdi . fl değeri 6,61cm yazıyor bu değerimi 7 ile çarpıp boyunu buluyorduk eğer öyleyse 46 cm yi geçmiş benim kız. Ayrıca bu sefer koca kafasıda sınırın içindeydi pozisyonu suyu herşeyi iyiymiş usg ye göre 35+0 gözüküyoruz ama doktorum usg deki değeri çok takma iri bebeğimiz olduğu doğru ama erken doğum ihtimalimiz yok şimdilik herşey yolunda dedi

Kızlar 32+1 de Ayşe Naz hanfendi 2.499 gram olmuş. Benim doktorum diğer değerleri söylemiyor ya pazartesi rapor alıcam diye son ulturason bilgi kağıdını verdi . fl değeri 6,61cm yazıyor bu değerimi 7 ile çarpıp boyunu buluyorduk eğer öyleyse 46 cm yi geçmiş benim kız. Ayrıca bu sefer koca kafasıda sınırın içindeydi pozisyonu suyu herşeyi iyiymiş usg ye göre 35+0 gözüküyoruz ama doktorum usg deki değeri çok takma iri bebeğimiz olduğu doğru ama erken doğum ihtimalimiz yok şimdilik herşey yolunda dedi

oyy maşallah Ayşe Naz hanıma .tosuncuk oldu iyice.
allah hepsine sağlık sıhhat versin

Benim oğlum da 29+3'te 1484 gr olmuş, boyu da 38 cm :nazar::nazar::nazar:

damadıma da maşallah meloş. iyi bak ona daha kızıma burma bilezik alacak :)

Geri